Ceratopteris cornuta (Indijos papartis)

 
Ceratopteris cornuta indijos papartis

Ceratopteris cornuta – indijos papartis

Šeima Pteridaceae
Gyvenamoji vieta Atogrąžų Afrikos, Amerikos, Azijos ir Šiaurės Australijoje
Dydis 20-50cm
Apšvietimas silpnas ir stiprus
pH 5 – 8.5
dH kietame ir minkštame vandenyje dH 5-18
Temperatūra 18 – 28°C

Ceratopteris cornuta anksčiau buvo priskirtas Parkeriaceae šeimai, tačiau naujausia genetinė analizė parodė, kad tai priklauso Pteridaceae šeimai.

Augalas paplitęs Atogrąžų Afrikos, Amerikos, Azijos ir Šiaurės Australijoje. Randamas tik sekliuose vandenyse, ypač pelkėse, baseinuose, tvenkiniuose.

Ceratopteris cornuta arba dar žinomas, kaip Indijos papartis pavadinimu. Akvariume būna 20-50cm. priklausomai nuo auginimo sąlygų. Akvariume auginti tinkamas, kaip plūduriuojantis arba pasodintas į gruntą. Augalo auginimas yra nesudėtingas, dėl savo plataus prisitaikymo aplinkai diapazono ir todėl yra tinkantis pradedantiesiems akvariumininkams. Augalas nėra reiklus apšvietimo reikalavimui, auga ir prie silpno ir prie stipraus apšvietimo. Tačiau pasodintas į gruntą geriau, kad gautu stipresnio apšvietimo. Taip augalas išliks kompaktiškesnis ir augalo lapai neištys.

Ceratopteris cornuta nėra reiklus vandens parametrams, puikiai jaučiasi kietame ir minkštame vandenyje dH 5-18. Puikiai auga rūgščioje tiek šarminėje terpėje PH 5-8.5. Vandens temperatūra turėtu būti 18-28C.

Augalas auga greitai ir sunaudoja daug maistinių medžiagų, įskaitant amoniako ir amonio junginius, taip mažindamas dumblių augimą, todėl  yra puikus startinis augalas naujam akvariumui. Augalas maistingąsias medžiagas pasisavina per lapus o ne per šaknis. Dėl šių priežasčių, priklausomai nuo vandens parametrų, bei apšvietimo priklauso augalo lapų forma, kas apsunkina augalo identifikavimą ir neretai augalas būna sumaišomas su C. pteridioides ir C. thalictroides.

Ceratopteris cornuta dauginimas nėra sudėtingas.  Dauginasi iš lapų išaugintais dukteriniais augalais. Galima nuskinti lapą ir palikti jį plaukioti vandens paviršiuje iš kurio išaugs nauji dukteriniai augalai.

Naudota literatūra :

  • www.TropicalFisch.com
  • www.Aqua-fisch.net

Autorius – audro

[aio_button align=“right“ animation=“pulse“ color=“blue“ size=“small“ icon=“none“ text=“Grižti į DUOMENŲ BAZĘ →“ relationship=“dofollow“ url=“/duomenu_baze/duomenu_baze.htm“]