Hygrophila polysperma „Rosanervig“

Hygrophila polysperma “Rosanervig”Hygrophila polysperma “Rosanervig”
Šeima Acanthaceae
Gyvenamoji vieta Pietryčių Azijoje
Apšvietimas Stiprus – ryškus
pH 5 – 8
dH minkštame ir kietame vandenyje dH 9-13
Temperatūra 18 – 28°C

Hygrophila polysperma “Rosanervig” yra Acanthaceae šeimos augalas. Paplitusi Pietryčių Azijoje. Galima sakyti tai ta pati Hygrophila polysperma, tačiau yra iškelta hipotezė, kad patekęs virusas, kuris yra nepavojingas kitiems augalams sutrikdė augalo chlorofilo darbą, ko pasakoje augalo lapai  įgavo neįprastai plačias baltas venas. Pats augalas yra labai gražus turintis plačius raudonus/rožinius lapus.

Hygrophila polysperma “Rosanervig” yra vienas iš spalvingų augalų, kurį lengva auginti akvariumuose, kuriose nėra CO2 sistemos. Tai leidžia be didesnių nuostolių pradedantiesiems akvariumininkams susipažinti su spalvotu augalų auginimo sąlygomis. Auginimo sąlygos lygiai tokios pačios, kaip ir Hygrophila polysperma auginimas. Puikiai jaučiasi rūgščioje tiek šarminėje terpėje PH 5-8. Auga vidutiniškai minkštame ir kietame vandenyje dH 9-13. Auginimo temperatūra turėtu būti palaikoma 18-28C.

Siekiant išryškinti šio augalo lapų spalvas, kad jos taptu raudonos/rožinės Hygrophila polysperma “Rosanervig” turi būti veikiama stipraus ir intensyvaus apšvietimo, bei užtikrinti mažą nitratų lygi akvariume. Be šių sąlygų augalas turi spartų augimo tempą ir užtikrinti akvariume estetinį vaizdą, augalą reikės reguliariai apkirpti.

Silpnesnio apšvietimo metu Hygrophila polysperma “Rosanervig” yra lengviau suvaldomas augimo tempas, bet raudonos spalvos atspalviai gali būti šiek tiek rožinės spalvos ir tai tų lapų kurie yra arčiausiai apšvietimo.

Informacijos šaltiniai

  • http://www.aquascapingworld.com
  • http://www.aquatic-eden.com

Autorius – audro

[aio_button align=“right“ animation=“pulse“ color=“blue“ size=“small“ icon=“none“ text=“Grižti į DUOMENŲ BAZĘ →“ relationship=“dofollow“ url=“/duomenu_baze/duomenu_baze.htm“]