Najas guadalupensis

Najas guadalupensis

Najas guadalupensis

Šeima Hydrocharitaceae
Gyvenamoji vieta Centinėje Amerikoje
Dydis iki 60-90cm
Apšvietimas žemas – ryškus
pH 7-8
dH 4-18

Najas guadalupensis priklauso Hydrocharitaceae šeimai.

Augalas paplitęs Centinėje Amerikoje. Auga sekliuose tvenkiniuose, baseinuose, upeliuose. Žinoma apie 40 Najas rušių.

Najas guadalupensis įdomus ir dekoratyvus augalas. Tai stiebinis augalas, kuris šakojasi ir užauga iki 60-90cm ilgio. Genint augalą galima išlaikyti kompaktiško dydžio ir laikyti mažuose akvariumuose. Augalo lapai žali iki 3cm ilgio ir 1-2 milimetrų pločio. Akvariume auginamas, kaip plūduriuojantis arba pasodintas į gruntą. Augalas visiškai nereiklus vandens parametrams, todėl yra labai lengvai auginamas. Puikiai auga minkštame ir kietame vandenyje dH 4-18. Laikinas vandens kietumas geriausias KH 4-18. Geriausiai jaučiasi neutraliame ir šarminiame vandenyje PH 7-8. Apšvietimui Najas guadalupensis visiškai nereiklus, auga prie silpno 0,25w/l ir prie stipraus 1,0w/l. apšvietimo.

Najas guadalupensis yra labai trapus augalas. Į tai reikia atkreipti dėmesį auginant šį augalą. Tvarkant akvariumą, lengvai užkliuvus su ranka ar įrankiu per augalą atitrūksta jo dalys. Bet tai nėra esminė bėda, nes augalas yra labai greitai augantis ir nutrūkusi vieta greitai atauga.

Augalas dauginamas labai paprastai, nukirpus šakelę paliekama plaukioti akvariume arba pasodinama į gruntą.

Najas guadalupensis suteikia puikų prieglopstį žuvyčių mailiui ar krevetėms. Tinkamas augalas pasodinti ar įdėti į neršo akvariumus ar neršyklas.

Literatūra:

  • www. aквариум-мастер.рф
  • www. plants.ifas.ufl
  • www. En.vikipedia.org

Autorius – audro

[aio_button align=“right“ animation=“pulse“ color=“blue“ size=“small“ icon=“none“ text=“Grižti į DUOMENŲ BAZĘ →“ relationship=“dofollow“ url=“/duomenu_baze/duomenu_baze.htm“]