Pogostemon helferi

Pogostemon helferi
Pogestemon helferi

Šeima Acanthaceae
Gyvenamoji vieta Pietryčių azija
Dydis 5-15cm
Apšvietimas žemas – ryškus
pH 5.0-7.0
dH 6-12
Temperatūra 23-30C

Pogostemon helferi priklauso Acanthaceae šeimai. Paplitęs Pietryčių azijoje ir randamas Tailando, Mianmaro apylinkėse. Tai augalas anfibija, nes gamtoje drėgnuoju laikotarpiu augalas būna po vandeniu o sausros laikotarpiu auga orinėje terpėje, dėl šių priežasčių buvo pastebėtas ir pradėtas auginti, kaip akvariuminis augalas.

    Tai stiebinis egzotinės išvaizdos augalas, dėl savo banguotų lapų, bei trumpo atstumo tarp stiebo augančių lapų, augalas primena nedidelį krūmą. Augalo lapų ilgis 2,5cm šviesiai žalios spalvos. Tai priekinio plano augalas iš kurio neretai formuojama pieva.  Augalo aukštis būna 5-15cm priklausomai nuo apšvietimo sąlygų. Minimalus apšvietimas augalui būtu 0,5w/l., bet geriau būtu stiprus, taip augalą išlaikysime kompaktiškesnį ir patrauklesnį.

    Pogostemon helferi nėra sunku auginti, jai patenkiname jo poreikius. Tai vidutinio augumo augalas. Gamtoje Tailande augalas pogostemon helferi auga derlingoje daug molio turinčioje žemėje, prisotintoje pakankamai geležies, vidutiniškai turinčio kalcio karbonatų. Auginant Pogostemon helferi akvariume gruntas turi būti maistingas, tokiu atveju pogruntis šiam augalui tikrai nepamaišytu. Kiti makroelementai, kaip fosforas, kalis yra reikalingas, tačiau augalui pakanka nedidelių jų kiekių. Jeigu bus vandenyje didesnis kiekis azoto, augalo lapai taps tamsiai žali. Augalo augimui nitratų pakanka 5ppm/l.  Mikroelementų reiktu pasirūpinti, kad augalas gautu pakankamai. Augalas mėgsta rūgščios iki neutralios terpės vandenį PH 5.0-7.0. Rekomenduojamas CO2 tirpinimas, kad užtikrintumėme sveiką augalo augimą. Vanduo tinkamas auginimui minkštas ir vidutinio kietumo dH 6-12. Vandens temperatūra tinkama 23-30C.

    Augalas dauginasi išleisdamas ūglį ir ant jo augina dukterinį augalą, kurį galima prilenkti prie grunto kol įsišaknys, po to ūglį tiesiog galima nukirpti.

Literatūra:

  • www.tropica.com
  • www.aquascapingworld.com

Autorius – audro

[aio_button align=“right“ animation=“pulse“ color=“blue“ size=“small“ icon=“none“ text=“Grižti į DUOMENŲ BAZĘ →“ relationship=“dofollow“ url=“/duomenu_baze/duomenu_baze.htm“]