Hyphessobrycon columbianus

Hyphessobrycon columbianus
Hyphessobrycon columbianusFoto: Andrzej Zabawski

Hyphessobrycon columbianus

Šeima Characidae
Gyvenamoji vieta P.Amerika: Kolumbija
Dydis 7cm.
Charakteris Taiki – lengvai agresyvi
Gyvenimo trukmė 5 metai
Akvariumo dydis nuo 30ltr.
pH 6.0 – 8.0
dH 2 – 15 dGH
Temperatūra 21 – 28ºC

Vertinant kaip nesenai atrasta ši žuvis, Hyphessobrycon columbianus turi labai permainingą praeitį. Pirmą kartą tetra aptikta upelyje netoli Akandžio miesto, Kolumbijoje, o akvariumų parduotuvėse atsirado tik 1995 metais. Iš pat pradžių aprašyta kaip „panaši“ į Hyphessobrycon ecuadoriensis. Deje daug kas ignoravo panašumą ir vadino tiesiog Hyphessobrycon ecuadoriensis. 2001 metų gale Zarske ir Gery galutinai aprašė šią žuvį ir pavadino Hyphessobrycon columbianus. Akvariumininkų tarpe vadinama mėlyna-raudona Kolumbijos tetra arba tiesiog Kolumbijos tetra.

Žuvis užauga iki 5-7 centimetrų ilgio. Patinai šiek tiek didesni nei patelės, bei turi vos ilgesnius pelekus. Patelės stambesnės, ypač prieš nerštą. Vis tik, lytį nėra lengva atskirti, ypač kolHyphessobrycon columbianus nesuaugę.

Hyphessobrycon columbianus sidabrinės spalvos kūnas pasipuošęs mėlynais šešėliais; pelekai – raudonos spalvos. Spalvų ryškumas intensyvėja žuviai augant ir bręstant. Šios tetros gyvena apie 5 metus.

Hyphessobrycon columbianus būrinė žuvis, todėl įsigyti reikia bet 6 vienetus. Akvariumo tūris didelės įtakos neturi, bet nereiktų rinktis mažesnio nei 30ltr. Kaip ir daugeliui kitų tetrų, gausi augmenija, šešėliai nuo tiesioginių šviesos šaltinių ir daug vietos plaukioti idealiai tinka šioms žuvims. Šešėlių sukūrimui idealiai tiks paviršiuje augantys augalai, tokie kaip Pistia stratiotesRiccia fluitansCeratophyllum demersum ir panašiai. Šios tetros plaukioja viduriniuose vandens sluoksniuose. Tai gana agresyvios tetros, lyginant su jų giminaičiais, todėl nevertėtų laikyti kartu su mažesnėmis, lėtesnėmis žuvimis; pvz. gupijomis. Gali ne tik pešioti pelekus, bet ir užmušti mažesniąsias.
Mėgsta minkštą, šiek tiek rūgštų vandenį kur pH 6.0 – 8.0, kietumas 2 – 15 dGH,  temperatūra 21 – 28ºC.
Hyphessobrycon columbianus valgo tiek augalinės, tiek gyvūninės kilmės maistą. Akvariumuose tinka tiek sausas, tie gyvas ar šaldytas maistas. Kaip ir kitoms žuvims, svarbu maisto įvairovė. Tiesia Hyphessobrycon columbianus  mėgsta paskabyti minkštesniais lapais akvariume augančius augalus.

Lyginant tetrų nerštą, Hyphessobrycon columbianus išnaršinti nei lengva nei sunku. Atrinkus porelę, kelias dienas maitinti gyvu maistu ir įliesti į naršinimo akvariumą, kuriama vanduo labai minkštas (2 – 4 dGH) ir lengvai rūgštus (pH 5.5 – 6.5). Tarp augalų padeda iki 300 ikrų. Iškart po neršto tėvai turi būti atskirti, kitaip ikrus gali suėsti. Lervutės išsirita po 24 – 36 valandų, o jau po kelių dienų mailius pradeda plaukioti. Tiesa mailius labai mažas, todėl šerti reikia infuzorijomis.

Naudoti šaltiniai:

  • http://www.fishbase.com
  • http://freshaquarium.about.com
  • http://www.timstropicals.com
  • http://wilderness.esmartweb.com
  • http://www.aquarticles.com
  • http://fish.mongabay.com

[aio_button align=“right“ animation=“pulse“ color=“blue“ size=“small“ icon=“none“ text=“Grižti į DUOMENŲ BAZĘ →“ relationship=“dofollow“ url=“/duomenu_baze/duomenu_baze.htm“]