Akvariumai, filtrai, šildytuvai, apšvietimas ir kita technika
Agniete1 2017.08.22 - 15:56
Na aš neturiu akvariumo, bet turiu mini tvenkinėlį sode, įrengtą būtent dėl grožio - žuvelių laikymui ir augalų apsidonimui. Greta tvenkinėlio buvo įrengtas kompozicinis augalu apsvietimas siekiant sukurti gražų tvenkinėlio vaizdą ne tik dieną, bet ir naktį. Atrodo tiesiog puikiai, o ir praktiškai naudinga, nes neleidžia vagims išvogti gėlių ir išgraibstyti žuvelių (o pas mus gyvenantys aplinkiniai vaikai, kaip spėjame, labai mėgsta taip pasielgti).
xdmin 2017.08.25 - 10:31
Pasidalinsiu patirtimi.
Akvariumas 40x35 ir 40 aukscio, krevetynas su nelepiais augalais - liepa, java samana ir kitas, kurio pavadinimo neatsimenu, bet labai panasus i EGERIA DENSA arba NAJAS MAJOR.

Is pradziu apsvietimui buvo naudojama staline lempa su 20w taupiaja lempute. Tokio apsvietimo pakako tik java samanai. Veliau isbandziau savadarbi apsvietima, 4x7w ledus, 6500k, bet jie nesviecia pilnu galingumu, nes maitinimas gali atiduoti tik 20w. Visi augalai atsigavo. Veliau isbandziau 30w led skirta auginimui. Naudojau apie menesi laiko, ar patiko tai augalams negaliu pasakyti, bet man labai nepatiko jo skleidziama ruzava spalva, per kuria nejo iziureti nei kreveciu, nei augalai atrode grazus, todel grizau prie savadarbio 4x7w LED apsvietimo.

LEd pirkti is ebay, pigiausi. Jiems BUTINAS ausinimas. Paemiau sena kompiuterio procesoriaus ventiliatoriu, prie jo su super glue ir karstais klijais priklijavau gelezine plokstele, o prie jos ledus. Taip dariau todel, kad LED'u pavirsiaus plotas buvo didesnis nei ausintuvo. Jei ventiliatoriaus nenaudosite, tuomet nenaudokite ir karstu kliju, nes jie istirpta nuo karscio.
vendigo 2017.08.25 - 16:41
Kas dėl LED augalinės lempos, tai galiu pasidalinti savo patirtim. Pirkau ją ne akvariumui, kambario augalams. Bet tuo momentu akvariume buvo vienas augalas, kuris nelabai kaip augo. Šiek tiek merdėjo. Tai nusprendžiau išbandyt tos augalinės lempos naudą-pastačiau ją tiesiai virš augalo. Turiu pripažinti, kad augalui tai tikrai patiko. Laike savaitės gerokai pasitaisė ir atsigavo. Taip, spalva akiai nemaloni. Man irgi nepatiko. Augalines lempas gerai naudoti nebent tik kombinuojant su paprastom. Tada paprastos "permuša" tą rausvą spalvą, ir viskas būna tvarkoj.
xdmin 2017.11.14 - 00:07
Per kelis menesius, daug pastangu neidejes paleidau LED apsvietima. 30w augalams skirtas LED chipas, su termo pasta priklijuotas ir varztais priverztas prie aliuminio profilio per kuri buvo leidziamas filtro vanduo ausinimui. Perdege per 3 dienas :D Priezastis greiciausiai bus tame, kad LED apsaugoti uzdejau organinio stiklo plokstele, kuri saugotu LED nuo oro burbuliuku sukeliamo taskymosi (mano pagrindinis apsvietimas taip kalkem apsinese), tas nuo sviesos intensyvumo vienoje vietoje net issilyde, stiklas greiciausiai nepakankamai skaidrus ir atspindedavo dali sviesos atgal i LED kas leme jo perkaitima. Ideja, turejusi LED apsaugoti ji sunaikino :) Sekanti karta bandysiu is daugiau, bet mazesnes galios (3-5-10w) LED, maziau problemu su kaitimu. Arba LED juosta vel isbandysiu, kazkada seniau visai neblogai augo augalai man po ja, gal kad RGB juosta buvo :)
Serfainas 2020.09.22 - 15:20
Sveiki, toks klausimas iskilo.. Siaip visada sviestuvus namams perku https://www.visisviestuvai.lt/, bet dabar reikia butent akvariumo apsvietimo ir nerandu pas juos svetaineje. Suprantu, kad galeciau tiesiog jiems parasyt ar paskambint bei paklaust, bet galvoju cia gausiu greiciau atsakyma. Taigi, ar kas esat sioje svetaineje pirke apsvietimo prietaisus akvariumui, ar tokiais jie prekiauja? :)

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias