Vanduo, vandens parametrai, biologinė pusiausvyra, vandens testai, ir t.t.
Dar321 2011.03.18 - 21:16
Per mažas spaudimas, todėl tiek mažai privarva, o galimas daigtas, kad ir membrana ne taip veikia.
Anksčiau maniškis (toks pat ir iš ten pat) 20L kanistrą privarvindavo per ~2,5 val., o kai bendrijos santechnikai kažką "pamodernizavo" rusy ir spaudimo kritimas pasijautė, tai dabar ir per 3,5 val. dar nevisad pribėga... :mad: Iškart padidėjo vandens sąnaudos, nors švarumas nepakito - kaip buvo 3-4 ppm, taip ir liko. :roll:

https://www.facebook.com/aquasharkslt/
---------------------------------------
Paveikslėlis
Paveikslėlis
CIAPAS 2011.03.18 - 21:17
Noriu paklaust, kokia mazdaug KH/Gh reiksme reikia palaikyti augaliniame akvariume ? Nes mano 5in1 testas rodo Kh-180 ir GH-180 matavimo vienetai kiek suprantu ppm/mgl .
Tadas 2011.03.22 - 19:55
Ar galima naudot akvariume minkštintą vandenį, kurio vandens minkštinimui naudojamos (NaCl) tabletės?

Čia biški plačiau apie filtrą.

Vandens minkštintojas susideda iš filtro ir rezervuaro regeneravimo tirpalui. Regeneravimui naudojama NaCl druska. Filtro regeneravimo metu iš šio indo pasiurbiamas NaCl druskos tirpalas. Filtrų darbas vyksta jonų kaitos principu. Na jonai pakeičia įkrovoje sulaikytus Mg2+, Ca2+ jonus. Filtruojanti įkrova nėra keičiama, išlaidas sudaro tik duskos pirkimas.

Filtro darbas yra pilnai automatizuotas, o regeneravimas vyksta pagal pratekėjusį vandens kiekį. Dažnumas priklauso nuo vandens suvartojimo ir kietumo.

Paveikslėlis
Tadas 2011.03.22 - 20:07
kodėl, nes maistui jis tinkamas, o akvariumui ne ?
Dar321 2011.03.22 - 22:12
Tadas rašė:kodėl, nes maistui jis tinkamas, o akvariumui ne ?

Todėl, kad tai yra "techninis" vanduo ir maistui jis taipogi netinkamas, ir tik suinteresuotų iškišt prekę filtristų tvirtinama priešingai... :razz:

https://www.facebook.com/aquasharkslt/
---------------------------------------
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Nyon 2011.03.23 - 09:24
Dar321 rašė:Todėl, kad tai yra "techninis" vanduo ir maistui jis taipogi netinkamas, ir tik suinteresuotų iškišt prekę filtristų tvirtinama priešingai... :razz:

Jonų mainų principu minkštintas vanduo tik techniškai tampa "minkštas", iš tiesų Mg ir Ca pakeičiamas Na jonais, kas situacijos nė kiek nepagerina, o tai ir pablogina, esu skaitęs kad kai kurios žuvys itin netoleruoja Na+ didelės koncentracijos.
Kitas dalykas dėl kenksmingumo žmogui, aukščiau pateiktuose atsakymuose matau tik kategoriškus pareiškimus be jokių argumentų. Iš tiesų, būtų idomu sužinoti konkrečias priežastis apie kenksmingumą. Aš asmeniškai manau, kad toks vanduo nėra kenksmingas žmogui, tačiau taip pat nėra ir naudingas.
Steigvila 2012.02.14 - 10:37
Gal kas galėtų pasufleruoti, koks paprastai būna distiliuoto vandens KH ir GH?

Attitude is a little thing that makes a big difference...
Steigvila 2012.02.14 - 12:18
Aš irgi manau, kad teoriškai turėtų buti 0 :) Bet kaip iš tikrųjų?
Ant pakuočių nelabai rašoma tokia informacija, reikės turbūt bandyti pasiskambinti gamintojo nurodytais tel.
Ačiū.

Attitude is a little thing that makes a big difference...
evalda 2012.07.11 - 13:00
Sveiki.
Saukiu SOS! Numire man siandiena raudonasis guramis , o ir balta molinezija kazko vartosi ant grunto.Padariaiu testus.
Cl2 -0, pH7,6 , Kh - 0, Gh - 16 , N02 - 0 , No3 - 0..
Ramybes neduoda kad Kh pas mane zemas, o Ph aukstas Ka daryti, gal tai ir yra mirtis priezastis?
Ka man reikia daryti? Kaip kelti KH ar kaip musti pH?
lauksiu patarimu jusu.Aciu
evalda 2012.07.11 - 13:14
Jo,
5-1 testai, nu ne...Gh 16o Kh ta spalva sviesesnei nei nulio zonoje
Sakes tai zeniaiu nulio--- :/

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių