"Pasidaryk pats" - apie tai, ką galima pasigaminti namų sąlygomis
Ingulik 2012.11.02 - 19:59
Gal kas turi minciu, kaip galima patobulinti / perdaryti lenkisko lenkto akvariumo dangti. Vyras sutinka man tai padaryti, tik jam reikia pasakyti kaip :D Gal kas turi minciu del pacio korpuso - gal neverta visiskai ismesti seno, o tik iskirpti vidu ... neisivaizduoju kol kas ir pritvirtinti papildomai PVC prie seno.
Ir del apsvietimo klausimas: kokiu galima ideti lempu?
Ilgis 120 cm, plotis sonuose 30 cm, per vidu - 40 cm.
Zee 2012.11.02 - 20:49
PVC lengvai lankstosi, reiketu tiesiog lenktai suklijuoti spec klijais sios temos breziniuose matomus 3 sluoksnius. Manau, kad dar ir keletas medvarsciu neprosal butu sutvirtinimui. O siai tai viskas kitas jau aptarta :)

saulix 2012.11.06 - 22:04
Gal ne visai į temą, bet labai aktualu. Taigi kur Kaune galima nusipirkti pvc įvairių storių? Vakar buvau heliopolyje, tai moteriškė iš karto pareiškė, kad mes čia nieko nepjaustom, jei reikia sakai plotį, tai iš viso lapo atpjausim. Žiodžiu galima rinktis tik plotį ir 2 ar 3 metrų ilgio juostą :sad:
Šiaip tai man reikėjo organinio stiklo 6mm, bet su juo tas pats: sakai plotį ir išpjauna 2 ar 3 metrų juostą. Taip vietoj reikiamų maždaug 500x500 mm gabaliuko, turėčiau jamti 0,5 x 2,0m :x
Ir taip su visom jų parduodamom medžiagom.... Heliopolis nustebino :?

Taigi, kur vis dėl to Kaune būtų galima gauti šių medžiagų, tiek kiek reikia, o ne tiek kiek atpjaus ;) ?
vitas 2012.12.04 - 22:40
Gal kas is forumieciu uzsiima aliuminio kompozito plokstes lankstymu?

130x40x50. 220undenelio.
2x54w t5 po 10h
Filtras: JBL e1501.
vitas 2012.12.04 - 23:15
Noreciau kad Vilniui kas sulenktu.

130x40x50. 220undenelio.
2x54w t5 po 10h
apex_lt 2013.03.12 - 01:07
Ieškojau dangčio gamyklinio bet radau tik vieną kontorą kuri virtualiai turi 120x50 (zuvytes.com), bet jau savaitę su virš neina susisiekti. Tad pagalvojau, kad galima dangtį ir pasigaminti, juolab bus galimybė suderint apdailą su baldais, beigi lempų pasirinkimas didesnis.
Noriu, kuo žemesnio dangčio. akvariumo sutvirtinimas yra 20mm žemiau stiklo viršaus, tad apdailą planuočiau užleisti 30mm.
Į viršų aukštį nustato įranga, lempos T5, bandyčiau daryt kuo žemesnį. Bet matyt vistiek gausis 40mm.

Dėl lempų - kaži ar verta daryt lempą ant atidaromos dalies? Kita vertus pagerėtų apšvietimas tiksliau, tolygiau pasiskirstytų.
Dar klausimas dėl el. komponentų - ar verta juos iškelti už sienelės? ar pakanka padaryt sandarią (su silikonu užsandarint) dėžutę po dangčiu, bent jau daugumoje jie po dangčiu?
Įvertinkit brėžinuką.

Paveikslėlis

300ltr. Ciklidai
Kukulakis 2013.03.12 - 01:20
As sau daryciau didesni atstuma tarp lempu ir droseli kelciau lauk, jei ne ispintele, tai bent ant dangcio nugareles.
vitas 2013.03.12 - 12:45
Vietoj 30 mm daryciau 35 gautusi 15mm vandens aukscio svyravimui. Vietoj 40mm daryciau 35, nes dedant net su refektorias sutilptu i 33mm.

130x40x50. 220undenelio.
2x54w t5 po 10h
apex_lt 2013.03.12 - 13:45
Ačiū už pasiūlymus.
Vitas - to ir norėjau, jei telpa į 35mm tai ok. 35mm viršus su lempom, plius 35mm į apačią. 7cm - pats tas.
Dėl droselio - nepaneigsi turbūt,- ant galinės sienelės,- gali trukdyti (bent jau vizualiai), spintelėje, vėlgi nėr patogu, laidų daugiau, po dangčiu - idealiausia vieta. Jam galima padaryti dėžutę tarp lempų, sadarinti silikonu perimetrą ir padaryt dangtelį viršutinėje dalyje.
Dėl lempų paskirstymo - vieną lempą tada reiks daryti ant atidaromos dalies.
Paskutinį kartą redagavo apex_lt 2013.03.13 - 01:17. Iš viso redaguota 1 kartą.

300ltr. Ciklidai
Kukulakis 2013.03.12 - 15:36
Pas mane droselis taip pat, kaip pas tave brezinyje :). Visiskai nieko nesimato, o jei bandysi det i vidu jau reiks ieskoti idealiai tinkancios dezutes, kuri gali itakoti dangcio auksti. Ir seip maziau vargo uzkabinus prie nugareles. Tik reik kabink kiek imanoma zemiau, kad pro virsu nesimatytu.
apex_lt 2013.03.12 - 16:04
tai dėjai net ne į dėžutę, o tiesiai prie sienelės sukai? irgi variantas. mažiau vargo. o viduje dėžutę daryčiau iš to paties PVC. Darbo prisideda - klijuot dėžutę, sanarint laidus ir pan.
Klausimas - ar daryt visą dangti dviejų dalių atidaromą, ar tik vieną dalį?

dėl storio - užtenka 3mm apdailai?
http://www.heliopolis.lt/lt/PVC-CAW

300ltr. Ciklidai
Kukulakis 2013.03.12 - 16:24
Jo, be jokios dezutes, o kad netycia laidu ,,nepaciupineciau" nukelinedamas dangti, kontakus uzklijavau izolecine juosta. Man dangti dare pagal uzsakyma, paskiau pats dar tobulinau, bet prasiau, kad darinetusi tik puse dangcio, taip bent man patogiau.
apex_lt 2013.03.12 - 17:23
Galvojau, daryt pusę ar net šiek tiek mažesnę dalį atsidarančią - maitinimui. Bet kai pagalvoji, juk pakankamai dažnai reikia prieiti prie galinės sienelės kur visa įranga (filtro, oro padavimo) ateina. Ir kiekvieną kartą dėl to dangtį nuiminėt nėra patogu. Bet vėlgi - atidarinėti dangtelį prie kurio ir lempos ir droselis - nėr patogu. (bent man teoriškai taip atrodo, kaip neturėjusiam nė vieno :D )

300ltr. Ciklidai

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias