"Pasidaryk pats" - apie tai, ką galima pasigaminti namų sąlygomis

Dalintis FacebookDalintis TwitterDalintis Google+
Tarek 2008.12.05 - 14:37
O nenorėjai geriau daryti juodos spintelės?

Dar321 2008.12.05 - 14:40
Taigis kiti baldai šviesūs, kaip žiūrėsis juoda :?: :(

https://www.facebook.com/aquasharkslt/
---------------------------------------
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Tarek 2008.12.05 - 15:05
Bet akvą juodas.

Dar321 2008.12.05 - 16:00
Kai pasipuoš "žaluma" - ne taip jau ir tas juodas dangtis išsiskirs, o vat tarp kambario šviesių baldų viena juoda tumba niekaip nesižiūro... ;)

https://www.facebook.com/aquasharkslt/
---------------------------------------
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Tarek 2008.12.05 - 18:01
Na gal ir jo :) , bet pas Mane akva juoda ir spintelė juoda :) .

Tomas1985 2008.12.05 - 23:16
pas mane kambary viskas is buko tarpinio baldai.
Mantauselis 2009.03.04 - 20:53
Nedidelis aprašymas tiems kas mėgsta meistrauti. Iškart atsiprašau už beraštiškumą :)
Aš asmeniškai dariausi spintelę 450 ltr akvariumui. Tai buvo mano pirmas darbas su baldais, todėl truputi prisvilęs, bet nieko - mane tenkina vien dėl to kad, kaina gaunasi per pus pigesnė, o kadangi esu dar studentas – tai man yra aktualu – stengiuosi viska pasidaryti su kuo mažesniu biudžetu.
Taigi nuo ko pradėti?.. Aš pradėjau nuo brežinių ir skaičiavimų. Braižiausi su Autocad‘u, kad tikslumas butų milimetras i milimetrą, aišku, su Autocadu nėra butina braižyti, nes visa tai galima pasibraižyti ir pasiskaičiuosi tiesiog ranka ant paprasto balto lapo (kas norės tam galesiu pasiųsti tikslius išmatavimus savo plokščių).Pirminis mano vaizdelis maždaug buvo toks:
Paveikslėlis
Spintelę dariau iš 2,4cm storio plokštės. Dariau 155 cm ilgio su 5 pertvaromis, tvirtumo sumetimams, galinę sienelę taip pat dariau iš 2,4 cm storio plokštės. Plokštes pjoviausi „Trukmė“ Kaune, nes čia man pasirodė normaliausios ir palankiausios kainos + labai žmogiškas aptarnavimas, patarimai ir kokybė. Laminavimo juostas pirkausi senukuose, nes kitur neradau tokios spalvos kokios man reikėjo]
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Kaip laminuoti? Ne taip jau ir sudėtinga: atsikerpate laminavimo juostos kiek jums reikia, dedate ant norimos plokštės briaunos, imate ikaitusi lygintuvą ir prilydote ta juosta, nes ji buna padengta klijais- tie klijai nuo karščio išsilydo ir taip juosta sukimba su plokštės briauna.

Tačiau yra vienas bet! Laminavimo juosta buna platesnė už plokštės briauną, todėl jums neišvengiamai teks ja kažkokiu būdu nupjauti nepageidaujamus išsikišimus.
Paveikslėlis
Šiam tikslui aš naudojau eilines skutimosi britvukes. Iš pradžiu buvo sunku, nes nei karto nebuvau to daręs, todėl ne kartą ipjoviau i plokštę, ko pasekoje gavosi šiokie tokie apkramtymai, tačiau vėliau ranka įgudo ir paskutinės laminuojamos plokštės atrodė idealiai.Patarimas jums: jei neturite patirties - nusipirkite pora metru daugiau tos juostos ir pasibandykite ant tu briaunų, kurios nesimatys bendrame vaizde.
Paveikslėlis
Kai jau visas reikiamas briaunas nusilaminavau, pradejau sukinėjimo darbus. Varžtus naudojau tokius:
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Sunaudojau apie 70 varžtų. Ilgis 7 cm, pirkau “Varžtų pasaulyje”, vnt kaina 0,22 ct, perkant šimtą – 0,18 ct.
Visus juos sukau su elektriniu suktuvu, o kai jis išsikovė, teko pasidarbuoti ir ranka, nes nenorejau laukti poros val kos jis pasikraus. Šiems medsraigčiams būtina pasidaryti skyles plokštėse, nes kitaip jūs jų neįsuksite. Aš skyles dariau su 5mm gražteliu, puikiai tiko, puikiai susiverždavo plokštė su plokšte. Pirmiausiai susukau galinę plokštę su šoninėmis(1,2,3), paskui prisukau ir viduriniąsias (4,5,6). Lygumo sumetimais, visa tai dariau pasidėjas ant apatinės savo plokštės:
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Tada prisukau savo lentynas planuojamas (7,8,9) (paveiksliuke spintelė parversta ant šono)
Paveikslėlis

Tada prisukinejau apačią (10). Ant apačios dar pridėjau 40 kojelių, bet jos, tikriausiai, nėra būtinos, bet man gražiau kai pora mm pakilus spintelė nuo grindų:
Paveikslėlis

Gaila nenufotkinau bendro vaizdo su kojelėmis, bet pati viena kojelė atrodo taip:
Paveikslėlis

Na tada prisaukau ir spintelės viršų:
Paveikslėlis

Kaip matot, lentynas išdėsčiau truputi kitaip, negu planavau.
Na tada prisaukau duris, rankenėles, ir gavau nusotabią spintelę 450 litru akvariumui. Šeip galvoju dar patobulinti ir tose tuščiose nišose viršuje ideti po stačiu, o lentynėles paleisti truputi žemyn
Paveikslėlis

Lt kuriuos išleidau spintelei:
------------------------------------kiekis------------vnt kaina----------viso
Laminavimo juosta 0,42m--------10-----------------0,63------------6,30 Lt
Lanksto plokstele F35-------------4-------------------0,41------------1,64 Lt
Baldinis lankstas F35--------------4-------------------1,25------------5,00 Lt
Kampainis--------------------------10------------------0,4--------------4,00 Lt
Freza madzio D35------------------1------------------9,69-------------9,69 Lt
Degsraigciai 3x20------------------2------------------1,19-------------2,38 Lt
kojeles 40 vnt----------------------2------------------1,16-------------2,32 Lt
britvukes--------------------------- 1------------------1,29-------------1,29 Lt
laminavimo juosta 0.25m---------5------------------0,2--------------1,00 Lt
plokstes------------------------------1-----------------157,36----------157,36 Lt
medsriegiai 70x7------------------100----------------0,18-------------18,00 Lt
rankeneles--------------------------2------------------2,99------------- 5,98 Lt
galvutė varžtam sukti-------------1------------------3------------------3,00 Lt

Kampainiu nepanaudojau..; freza – tai toks graztas skirtas zoviestų skylėms išgręžti
Viso spintele man gavosi 217,96 Lt , Manau be 400 lt niekaip nebūčiau rades nusipirkti naują

Ko nepaminejau, prasau klauskite, atsakysiu mielai, del breziniu ir matmenu kreiptis i pm arba miciuliss@gmail.com

Visada priemu kritika ir patarimus, bei jusu nuomones :)

Akvariuma gausiu penktadieni taigi zesim ar laikysis :D
Toliau laukiu dangcio gamyba, cia jau truputi praktikos turiu, jei kam bus idomu galeisu imesti detalu aprasa :)
Paskutinį kartą redagavo Mantauselis 2009.11.08 - 22:14. Iš viso redaguota 4 kartus.
Mantauselis 2009.03.04 - 23:03
kostia rašė:Šauni spintelė :hah: Laukiam dangčio gamybos, asmeniškai man savikaina gavosi pvc dangčio 80x35 cm apie 50 lt su lempom, :oops:

Gal galima placiau suzinoti kur viska pirkotes, pvc, lempas, droselius, nes as kai dariausi 60x30 tai kaip minimum isleidau 150 lt :)

PS: ar cia kas nors is adminu pakoregavo mano pirmaji posta, ar seip nusimuse paveiksleliu tiesioginis rodymas?
REPresent 2009.03.07 - 15:05
Sveiki. Noreciau paklaust - Ar galima butu statyt spintele ant kilimo ? Kaip butu efektyviau su kojelem ar be ( noretusi be nes poto gali likt ispaudai kilime perkelus akvariuma esant reikalui) ? Akvariumas butu apie 325litrus. Spintele zadu gamintis taip pat pats.

325l : 7 Trichogaster Leeri , 3 Trichogaster
trichopteris, 4 Ancistrus dolichopterus
2 Crossocheilus siamensis, 150 Red Cherry,
5 Caridina japonica, 4 Neritina natalensis.
30 Paracheirodon axelrodi
Mantauselis 2009.03.07 - 17:53
Nu jei visa spintele, o ne vienas galas, stoves ant kilimo tai blogumo nematau, bet jei prisireiks istraukti kilima - tai bus be sansu :) as asmeniskai bandyciau isvengi kilimu po spintele :)
Del kojeliu tai jos tikrai nera butinos, be kojeliu dar tvirciau kai viskas gules ant vienos plokstes :)
REPresent 2009.03.07 - 17:57
As tik vat del lygumo abejoju :| Kilimo traukt kol akvariumas pilnas nereikes :D

Beje pamirsau paminet dar kad kilimas jau senas labai ir sugulejes
Paskutinį kartą redagavo REPresent 2009.03.07 - 21:33. Iš viso redaguota 1 kartą.

325l : 7 Trichogaster Leeri , 3 Trichogaster
trichopteris, 4 Ancistrus dolichopterus
2 Crossocheilus siamensis, 150 Red Cherry,
5 Caridina japonica, 4 Neritina natalensis.
30 Paracheirodon axelrodi
kibirkstele 2009.03.11 - 01:41
Likau sužavėta :) Net pati užsimaniau pasigaminti tokią spintelę :D Bet išduokit paslaptį, kas apsprendžia spintelės tvirtumą? Pertvarų skaičius? Tam tikros matmenų proporcijos? Kita? Na tarkim jei gamintume mažesnę spintelę :roll:

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių