"Pasidaryk pats" - apie tai, ką galima pasigaminti namų sąlygomis

Dalintis FacebookDalintis TwitterDalintis Google+
Valentas 2008.10.08 - 23:35
Dumbliokas augt pradėjo, ne vien barzda, bet laiks nu laiko atsiranda toks baltas, panasus i pelėsį. Augalai prastai auga, net nykt pradėjo tiksliau (gali sakyt, kad vandeni keist dažniau, ar naudot priemones ir trąšas, bet visa esmė yra tame, kad viskas yra daroma laiku, reguliariai kaip ir visa laiką. Lempos pakeistos naujos) pries tai gerus puse metų buvo galima net užmiršt, kad akvariumą turi, o dabar.. dėl to ir manau jog reikia filtrą keist. Pirkt nenoriu nes brangu, o jeigu ne filtre esmė, tai bus į bala išmesta daug pinigų. Beto dievas davė dvi rankas ir galvą - kodėl jų nepanaudojus, blogiau gi nebus :)
P.S.
dėl pompos tai kas beko, ir pats suprantu, kad į pusantro metro aukštį vanduo samatioku neužbėgs. Klausiu tik dėl jo patekimo į filtrą.

Armantas 2008.10.09 - 09:21
Biologinis filtras augalų neaugimo ir dumblių atsiradimo problemos neišspręs. Išmesi pinigus ir laiką į balą...

Dar321 2008.10.09 - 10:00
Valentas rašė:tiktų man ir šis var., bet yra problema tame, kad mano akvariumo spintelė atvira, neturėsiu kur jį paslėpti.
Ir dar klausimas tuomet apie tokius filtrus. ar vandu į tokį filtrą patenka "samatioku"?

Nesamatioku - ta visa bačkos konstrukcija yra sandari, tad kai pompa išstumia undenielį atgal bliūdan, pro paėmimo galą automatiškai prisiurbiama naujo - uždaras "ciklas" gaunas...

https://www.facebook.com/aquasharkslt/
---------------------------------------
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Tadas 2009.01.12 - 00:48
man irgi ta konstrukcija netgi labai aiški , bet va reikalas nesugalvoju ka ten dėt į vidų, nu tie kamuoliukai biologiniam filtravimui, o ką sudėt mechaniniam , žiūrėjau kikoj tos kempines tokios mažos, tai nzn ką ten įdėt gal kas turit kokiu minčių ir norit pasidalint ?
:D

kolkas planuoju toki komplekta:
vata- 7,37
Zeolite tai yra kristalinis silikatas-12,47
JBL - FilterBalls, Biological filter material 1l -29,63
F35 kempinė filtrui JBL CristalProfi -28,42

laukiu komentarų

Dar321 2009.01.12 - 12:53
Nepirk tų "...bolsų" - š... ir kaštuoja nemažai. Geriau jau Seniuose ar dar kur nusipirk keramzito - naudos daug daugiau bus.
Mechaninei filtracijai siūlau ant paėmimo iš akvos uždėt kempinę vidutinio/stambesnio porėtumo - galima bus pamiršt "bačką" metams-dviems... :wink:

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Milner 2009.01.12 - 13:07
Ir ne vatą o sintepono... :)

Tadas 2009.01.12 - 20:32
dv imeskit linku sintemono ir keramzito ,kur kas ir kaip norėčiau paskaityt , dekui iš anksto
:D
kostia 2009.01.14 - 09:16
Superinis dalykas yra tie sinteponiniai gartraukių filtrai, su bet kokiu mechaniniun drumstumų staigiai susitvarko :hah: Nusiperki kad ir seniuose, susikarpai ir naudojies 8/
ssk 2009.01.14 - 18:51
Tadas rašė:o kur rast to sintepono ? :o

Galima rast ir siuvimo reikmenyse, nes naudojamas kaip pašiltinimas striukėse ir t.t.
Tadas 2009.01.14 - 20:23
sunukuose kokiam skyriui rast ta sintepona ???? :/
kostia 2009.01.14 - 21:29
biesas žino, manau kur gartraukius parduoda, prie buitinės technikos :roll: Aš kažkada pirkau IKI, kai buvo tokios dėžės prekės už 3 lt :what: :what: :what:
Dar321 2009.01.15 - 11:37
Sinteponas pigiausiai parduodamas audinių/medžiagų parduotuvėse/bazėse. jis būna kelių storių.
Keramzito žiūrėkit pagal naudojamo filtro talpą (nepirksit juk "bulvinio" maišo ;) Jis būna sufasuotas ir mažuose maišeliuose (žiūrėti gėlių skyriuose).

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Tadas 2009.01.15 - 20:43
taigi as talpa pats darysiu uztad ir galvoju kokia daryt ir kiek ten daryt vietos tam keramzitui 5 cm 10cm 15cm talpa bus 11 cm pločio, tai kiek man planuot ? :roll:
Tadas 2009.02.12 - 17:55
Sveiki,

Pasidariau savadarbi filtrą(bačka), va tik bėda niekaip nesugalvoju kaip ta vandenį pakelt į akvariumą gal kas esat sumastę ir pritaikę praktikoj. Pas mane mėtos du nereikalingi cirkuliaciniai siurbliai, bet kažkodėl nepakelia nesuprantu kas yra, o buvau nuplanavęs panaudot viena iš jų.
Kažkur internete skaičiau, kad įmanoma pritaikyt skalbimo mašinos vandens pompa, gal kas jau išbandėt, įdomu būtų sužinot kiek ji pakelia ir ar garsiai dirba.
Mano akva ant spintelės ,akvos aukštis 50, tai va maždaug pakelt reiktų iki 150 maksimum.
laukių pasisakimų.

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Google [Bot] ir 1 svečias