Žuvų ir kitų akvariumo gyventojų pasirinkimas
Domka 2015.06.09 - 13:16
Sveiki, nusipirkau 430L akva. Paleisiu po kokio menesio. Stoves du isoriniai filtrai. I 430l bliuda is kito akvos perkelsiu apie 25-30 cm juoda peili vaiduokli, pora ancitrusu. PLanuoju dar laikyt porele astronautu ir gal koki pterika. Kokios zuvys dar tiktu i sia kompanija? galvojau apie buri skaliaru, bet ar nenuskabys ju astrikai?
BYTWA 2015.06.15 - 19:55
Sveiki, po biški bandau "užkurti" 126l bliūdą su vidiniu filtru aquel fan1 plus,šildytuvu ir flora (anubis,dar keli augalai kur dabar pavadinimų neatgaminu ir daug ragalapio(kol "užsikurs" nitro ciklas)), gruntas smulkus nuo jūros,dekoracijos iš lavos akmenų.
tad kolkas fauna:
1x tarakatas
1x ancistrusas
1x pangio khuli

plnuojama dasipirkti:
1x ancistrusą
1x labeo bicolor
gal 1x Pimelodus pictus(šamas angelas)

ir dabar neapsisprendžiu ko ir kiek imti toliau? :/

ar 6-8 sumatros barbusus (o gal ne sumatros,o kokius kitokius?) ar guramius?lialiusus? nors spėju bus įdomiau stebėti akvariumą su barbusais :roll: o gal porelę skaliarų ir kokių rasborų? o gal ką galit jūs patarti? laukiu bet kokiu idejų :roll:
Kukulakis 2015.06.16 - 22:17
Pirmiausia apsispresk ką pats laikyti nori, o ne kiti. Juk čia sau darai, o ne kitiems, šeip visos žūvys savotiškai įdomios. Filtras mažokas tokiam akvariumui ;) .
Šviesuslys 2015.11.22 - 21:16
Norėčiau paklausti dėl sumatros barbusų ar jie kapoja augaluose skylutes nes man sakė kad jie augaluose gali padaryti skylutes ir koki barbusai tiktų į mano akvariumą prie kardonešių ir coridorusų .Mane labai sudomino sumatros, vyšniniai ir šuberto barbusai kurie labiau tiktų prie mano turimų žuvelių min pirkčiau 6-8 vnt..??? :/
Šviesuslys 2015.11.22 - 23:10
Bet forume skaičiau kad jie apėda augalus tai nelabai norėčiau turėt akvariumą tik su akmeniu šakele ir nukramtytais augalais ar tai tiesiog nuo kažko priklauso
vendigo 2017.07.19 - 18:12
Na, vakar nusipirkau porelę apistogramų makmasteri. Kadangi su ramirezais nesiseka, tai gal su šitais nebus problemų. Žiūrėsiu kaip seksis. Su jais dar nusipirkau keletą gupijų-žiauriai gražios buvo, nesugebėjau atsispirti. Bet kadangi pardavėjas negalėjo užgarantuoti, kad gupijos tikrai nebus nupešiotos, tai visgi pabijojau leisti į vieną akvą. Tai gupijas suleidau į mažąjį su danijom. Danijom kartais biskį užplaukia, užsiveja. Bet tikiuosi, kad apsitrins viskas. Kažkada gyveno pas danijas gupijos, nenukentėdavo. Gal čia kol naujiena, tai didesnio susidomėjimo susilaukia. Bent jau iš po nakties uodegos buvo sveikos. :)
Į didįjįį dar tuo pačiu nusipirkau 1 žuvį daktarą. Žinau, kad jas reikėtų laikyti būreliais, ir būreliui 72 l mažoka. Bet ten parduotuvėj buvo vienintelė žuvytė, tai pagalvojau-koks skirtumas ar parduotuvėj gyvens viena, ar pas mane. Paėmiau daugiau iš įdomumo, nei dėl grožio. Nors nepasakyčiau, kad visai jau negraži-tokia pilka su geltonom juostom. Tik elgiasi labai keistai. Labai kažkokia nerami žuvis-laksto ir laksto po visą akvą kaip išprotėjus. Pagrinde stiklu aukštyn/žemyn. Nežinau ar stresuoja, ar čia jos normalus elgesys. Taip pat negaliu suprast prie kokių šamų jos priklauso-ar prie tokio tipo kaip ancistrusai, otocinklai, ir pan., ar prie normalių, kuriuos reikia šerti? Info apie šitas žuvytes mažoka, tai nelabai įsivaizduoju kaip su ja elgtis. Lyg ir panašu, kad ji stiklą skustų. Bet ar tikrai taip, tai nesu tikra.
vendigo 2017.07.20 - 11:02
Kukulakis rašė:Turėjau :) , visai nereiklios, laisvai veisdavosi akvariume.

Tikiuosi, jos nebūna didelės? Ten sakė, kad apie 8 cm daugmaž. O jų elgesys toks ir yra-paniškas? Šustra tokia labai. Malasi ir malasi tam akvariume. Dabar jau kelios dienos praėjo, tai stresuot jau kaip ir neturėtų. Jau turėjo apsiprast. Daugiau į kompaniją pirkt tai nenorėčiau. Nes per daug jau bus-ant dugno dar 5 korydorai laksto. O ir kaina jų nėra maža.
Kukulakis 2017.07.20 - 18:42
Kad elgesys paniškas nepasakyčiau, bet judrumo tai judri, pastoviai plaukioja Pas mane akvariumas didesnis, tai gal dėl to mažiau blaškos.
vendigo 2017.07.20 - 18:53
Aš tai nelabai įsivaizduoju kaip reaguoti. Man atrodo, kad ji tikriausiai panikuoja. Bijau, kad nenusibaigtų. Taip keistai elgiasi-"apsigyveno" praktiškai prie vienos akvariumo briaunos, ir duodasi aukštyn/žemyn. Tik toj vienoj vietoj ir būna. Daugiau niekur neplaukia-nei ant dugno (gal gruntas nepatinka?), nei ant augalų, nei į kitą vietą. Jei prieinu prie tos vietos, tada nuplaukia kur nors netoli ant dugno. Plaukioja tai šen, tai ten. Atsitraukiu-ir vėl grįžta į ta pačią vietą, ir vėl stiklu aukštyn/žemyn. Šiaip gana graži žuvytė. Ten parduotuvėj kiek mačiau, tai ji šmirinėjo dugnu daugiau. Nors ten akva tai buvo tikriausiai mažiausiai kokių 150 l. O gal ir daugiau. Bet nebuvo jokių augalų, slėptuvių ar dar ko (turbūt kad pirkėjas geriau matytų žuvytes). Pas mane tai dekoracijų nemažai-augalai, šakos, kokosas... Bet atviros vietos irgi yra. Kodėl ji taip apsigyveno vienoj vietoj-neįsivaizduoju. Galvoju, gal visgi negerai vienai? Nu bet kitos žuvys tai gyvena ir po 1, net jei jos yra būrinės. Pvz. būna, kad koks neonas liekasi vienas. Kol dasipildau, taip ir gyvena 1. Korydorus iš viso yra laikančių po 1, ir pas mane būna, kad 1 gyvena kol dasiperku. Ir niekas nepanikuoja, gyvena sau lyg niekur nieko.
Žilvis 2019.08.05 - 15:06
Sveiki. Atsirado galimybė didesniam akvariumui. :D Apskaičiavęs kokio dydžio galėtų būti akva supratau, kad nusipirksiu 112 l. stiklinį stačiakampį. :) Jau išsiaiškinau kokią įrangą reikėtų naudoti. Su augalais nežinau kaip bus. Aišku nenoriu visiškos dykvietės, tačiau bent jau pradžioje nevisi prigis manau ir praeis laiko kol suprasiu kurie augalai gyventų mano akvariumo sąlygomis. Labiausiai kyla klausimas dėl faunos. Jau maždaug žinau ką noriu auginti, tačiau dar kyla klausimų dėl žuvų kiekio. Kaip jūs vertintumėte tokį žuvų derinį:

15 neonų.
5 gupijos.
2 corydoras paleatus.
2 corydoras panda.
4 otocinclus affinis.

Dėkui už atsakymus ;)

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių