Žuvų ir kitų akvariumo gyventojų pasirinkimas
l-u-k-a-s 2015.02.16 - 17:40
Sveiki, norėjau pasiteirauti apie taikius ciklidus( nedidelius , iki 10 cm ) 126 l akvai , kuriame nemažai augalų , ir kurie galėtų draugiškai gyvent bendram akve :) . Akva neseniai paleistas , ir dar yra laiko pagalvoti apie jo būsimus gyventojus :D . Informacijos ieškausi internete , bet mano manymu interneto teorija , gali skirtis nuo akvariumistų praktikos , dėl to norėčiau jūsų nuomonės :)
antifreeze 2015.02.16 - 21:11
Pelvicachromis pulcher gal tiktu, mano akvoje neskriaude nei žuvų nei augalų
darka 2015.02.16 - 21:27
Microgeophagus ramirezi, Nu ir skaliarai jie juk taip pat ciklidai :]
l-u-k-a-s 2015.02.17 - 08:36
dėl skaliarų nesutikčiau . Vienas pažystamas pasakojo , kaip turėjo 3 skaliarus ir vėliau įleido 30 rodostomų į 288 l akva . Kitą dieną visi rodostomai buvo apdaužyti (keli numirė). :(

Pulcheriai irgi nevisada būna taikūs . Yra tame reikalas , kad planavau 2 pulcherius pirkt patele ir patina , tai patys suprantat kodėl :D , bet vėliau sužinojau , kai jie saugo ikrus , tai labai jau agresyvus tampa , kitas pazystamas akvariumistas sakė , kad pusė akvos saugo , tai vargšės kitos žuvys kitam kampe tūno ;(

ramirezo apistogramos manau geriausias variantas . :)
VirgisM 2015.02.17 - 11:45
Na pagal tavo supratimą taikūs abejoju ar iš vis kuris nors ciklidas atitiks tavo reikalavimus. Nes visgi ciklidai turi daugiaiu ar mažiau išreikštą plėšrumą, taigi jei tik "kaimynas" tilps burnon, jo supratimu tai bus maistas (gal išskyrus kai kurias Tanganikos ezero žuvis) ir su juo bus pasielgta atitinkamai. Taip pat daugeliu atveju visi ciklidai yra teritorialūs, ir turi stipriau ar spilpniau išreikštą savo "valdų" supratimą. Taigi net tas pats Microgeophagus ramirezi labai puikai sukabina vandens paviršiuje net ir stambesne žuvis kai saugo savo lizdą...
Akvariume taikiomis vadinamos tokios žuvys kurios gali sugyventi su kitomis žuvimis nereikšdamos per didelio dėmesio joms įprastomis sąlygomis (ne neršto metu ir pan), bei per nežalojant kaimynų (na nebent kaimynas laikomas, t.y. labai jau smulkus)...

Pilna šiaip daug ramių ciklidų kuriuos įmanoma laikyti ir bendroje akvoje, bet reiktų pasidomėti ir apie tų žuvų įpročius, nes jei akva nedidelis, o prileisite daug teritorialių ciklidų (kad ir taikių) tuomet kaimynai kentės - bus nuolat vaikomi, daužomi.

Viena iš ramesnių ir lengvai surandamų žuvelių, apart išvardintų galėtų būti taip pat ir Nannacara anomala, visos apistogramma šeimos žuvys.
Deja bet 126 ltr akvoje tikrai nepatarčiau laikyti daugiau nei 2 porų smulkiųjų taikių ciklidų (P.A.). Vis dėl to jos norės savo "erdvės" prie dugno ir daugiau panašių kaimynų netoleruos. Aišku jei bus labiau daug slėptuvių, porų skaičių gal ir būtų galima didinti, bet reiktų gerai apgalvoti akvariumo išplanavimą, kad "kaimynai" vienas kitam dažnai nesipainiotų akyse.

Skaliarai taip pat puiki žuvis, bet tikrai ne į 126l akvariumą, net ir 1 porą. Mano galva ši žuvis tikrai verta didesnio akvos. Be to skaliarai su kaimynais sutaria labai puikiai iki tol kol neneršia arba kol kaimynai yra pakankamai stambūs kad netilptų skaliarams į burną... Suaugusiam skaliarui neonas ir kt. smulkios žuvys anksčiau ar vėliau taps užkanda...
Turiu su tuo patirties. Norint laikyti skaliarus pvz. su neonais, reiktų rinktis raudonuosius neonus ir gerai būtų kad jie būtų visiškai suaugę, tuomet skaliarai juos daug maž toleruos. Kitas atvejis jei skaliarais su tais raudonais neonais augs nuo mažumės. Tuomet žuvys suaugs kartu ir skaliaras nespės pasilepinti gyvu maistu.
l-u-k-a-s 2015.02.17 - 12:12
o jei su barbusais skaliarai ? Ar sugyvens , ar nepešios jie pelekų skaliarams ?
VirgisM 2015.02.17 - 12:43
Barbusų yra virš 50 rūšių, apie kuriuos kalbate?
l-u-k-a-s 2015.02.17 - 15:05
juodasis , sumatros , vyšninis ir odessos . ( rinksiuos viena iš šitų )
VirgisM 2015.02.17 - 16:05
vyšniniai ir odesos manau neturėtų kelti problemų...
l-u-k-a-s 2015.02.17 - 17:03
VirgisM rašė:vyšniniai ir odesos manau neturėtų kelti problemų...

Ačių už atsakymą :)
Kukulakis 2015.02.17 - 19:47
Dar gali pasidomėti ugniniais barbusais, jie vieni iš taikesnių.
l-u-k-a-s 2015.02.17 - 20:28
Kukulakis rašė:Dar gali pasidomėti ugniniais barbusais, jie vieni iš taikesnių.

Nelabai gražūs man jie , kaip auksinės žuvelės (tik snukis kitoks ) . :|
l-u-k-a-s 2015.02.17 - 20:35
nusprendžiau pirktis ramirezo apistogramas arba pelvichachromis pulcher(gal tuos ir tuos) . Gal kas žino jų temperamentą , ir ko iš jų galima tikėtis (reikia akvariumistų turėjusiais su jeis reikalų nuomonės), ir kiek tokių galečiau įsileist į 126 l akva , kad pernelyg nesipeštu neršto metu (mat planuoju ciklidiuku susilaukt :) ) ?
vendigo 2016.10.16 - 17:27
Ar yra sėkmingai auginančių ramirezus? Noriu paklausti, kokių sąlygų šioms žuvytėms reikia. Bandau susivokti-ar kažko nežinau, ar joms pas mane kažkokios sąlygos netinka, ir man jų atsisakyti? Turėjau 3 bandymus, ir visi, deja, nesėkmingi. Žuvytės išgyvendavo nuo poros mėn. iki pusmečio. Ir susirgdavo. Visais atvejais panašiai-išsprogdavo viena, paskui antra akis (ne visada), ir atsirasdavo balti dariniai ant kūno (paieškojus nuotraukų i-nete, sakyčiau, lyg ir panašu į cistas kokias). Taigi, iškilo klausimas-daugiau nebandyti, negyvens jos pas mane, ar kaip?
Laikymo sąlygos lyg ir neblogos-temp. 26-28. Akva 72 l., yra augalų ir slėptuvių. Maistas Tetra (šiuo metu Vitakraft) ir šaldytos raudonos uodo lervos, kaimynai taikūs. Vanduo keičiamas reguliariai, sąžiningai 1 kartą į savaitę (iš krano) maždaug 20%. Filtras su oro padavimu paprastas, vidinis su kempine (ne biologinis). Vandens testų nedariau. Šiaip kitos laikomos žuvytės gyvena daugmaž panašiai tiek, kiek joms gamtos duota (žinoma, pasitaiko ir išimčių, to neišvengsi). Išskyrus ramirezus. Tiesa, dar buvau nusipirkus agasio apistogramas, tai tos kažkodėl irgi tik porą mėn. pratraukė. Gal pas mane iš viso ciklidams netinkamas akva?

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias