Žuvų ir kitų akvariumo gyventojų pasirinkimas
Aiste001 2016.10.21 - 11:47
O kiek tų ciklidų bandai auginti? Kiek ir kokios žuvys dar yra tavo akvariume? Ir bet kokiu atvejų reiktų pasidaryti vandens testus. Šiaip ciklidai mėgsta labai švarų vandenį, tai 20 procentų manau gali būti ir per mažai. Aš keičiu 40-50 proc. per savaitę, kartais ir daugiau. Gyvena :)
vendigo 2016.10.21 - 17:14
Na, panašu, kad jau išsiaiškinau, jog jie pas mane tikrai negyvens, deja :( Paaiškėjo, kad bent jau biologinis filtras būtinas. Teks jų atsisakyti. Nieko neišeis.

Šiaip tai jų mėginau laikyti 1 arba 2 poras. Kitos žuvys-10 neonų, 2 lialiusai, 2 gupijos, 6 corydoras, 5 otocinklai, 1 ancistrusas. Nu ir buvo 2 arba 4 ramirezai. Nusprendžiau daugiau nebemėginti, pabendravus su juos auginančiais. Negerai jiems pas mane.
Aiste001 2016.10.22 - 11:01
Gaila, labai gražios žuvytės :) Svarbu, kad žinai, kas tinka ir kas ne.
vendigo 2016.10.22 - 14:06
Tikrai labai gaila :( Man jos irgi žiauriai patiko. Vienos gražiausių žuvyčių. Na, bet jeigu mano sąlygos joms netinka, kad ir kaip stengiausi dėl jų, teks atsisakyt. Tikėjausi, kad joms pakaks nuolatinio vandens keitimo (kad nebūtų nitritų ir amonio), bet akivaizdu, kad to neužtenka.
Šiaip tai gerai būtų pasidaryti kai kuriuos vandens testus. Kažkaip nesitiki, kad taip reguliariai keičiant vandenį būtų tų nitritų ir amonio perteklius (o jeigu paaiškėtų, kad jų visai nėra, tai tada iš viso nesuprantu kas joms netinka). Kažkada seniai, Kaune buvo zooparduotuvė, kur galima būdavo atnešti vandens, ir už tam tikrą mokestį padarydavo kokius tik nori testus. Ir kainavo nebrangiai, ir nereikėjo dėl 1 karto pirkti brangių testų. Bet dabar ta parduotuvė jau seniai pasinaikinus, o kur dar galima būtų pasidaryti testus, neįsivaizduoju. Klausiau čia vienoj vietoj. Bet kai užgiedojo kainą, tai žado netekau.
gede 2016.10.23 - 09:42
vendigo rašė: Kaune buvo zooparduotuvė, kur galima būdavo atnešti vandens, ir už tam tikrą mokestį padarydavo kokius tik nori testus. Ir kainavo nebrangiai, ir nereikėjo dėl 1 karto pirkti brangių testų. Bet dabar ta parduotuvė jau seniai pasinaikinus, o kur dar galima būtų pasidaryti testus, neįsivaizduoju. Klausiau čia vienoj vietoj. Bet kai užgiedojo kainą, tai žado netekau.
vmvt -valstybinė maisto veterinarijos tarnyba, užeik į jų tinklapį, rasi adresus, paslauga -7 E, pačiai(-iam) spręsti, ar labiau verta testus pirkti, ar pas kažką nešti(vežti+kuras)

vendigo 2016.10.23 - 11:10
Tai ne, jeigu vežti į Vilnių, tai žinoma neapsimoka. Testus pirkti dėl 1 karto irgi neapsimoka. Paprasčiau yra atsisakyti žuvyčių, kurioms sąlygos netinka, ir laikyti tokias, kurios gyvena tokiom sąlygom. Su kitom pas mane gyvenančiom žuvytėm problemų neturiu. Jei jau visom kažkas darytųsi, tai tektų nors ir nemažą kainą mokėt už tų testų padarymą. Nes tokiu atveju būtų vienintelė išeitis-atsisakyti akvariumo (na jei jau niekas negali gyventi), arba aiškintis priežastį. O dabar negyvena tik ciklidai (ramirezai ir agasiai, daugiau nebandžiau kitokių). Vadinasi, ciklidų laikyti negaliu.
gede 2016.10.23 - 11:20
vendigo rašė:Tai ne, jeigu vežti į Vilnių, tai žinoma neapsimoka. Testus pirkti dėl 1 karto irgi neapsimoka. Paprasčiau yra atsisakyti žuvyčių, kurioms sąlygos netinka, ir laikyti tokias, kurios gyvena tokiom sąlygom. Su kitom pas mane gyvenančiom žuvytėm problemų neturiu. Jei jau visom kažkas darytųsi, tai tektų nors ir nemažą kainą mokėt už tų testų padarymą. Nes tokiu atveju būtų vienintelė išeitis-atsisakyti akvariumo (na jei jau niekas negali gyventi), arba aiškintis priežastį. O dabar negyvena tik ciklidai (ramirezai ir agasiai, daugiau nebandžiau kitokių). Vadinasi, ciklidų laikyti negaliu.
Visdėlto pasitikrink vandenį, kurį pili i aqua ir į arbatinuką, labiau į arbatinuką, nes žuvys, kaip ir pfg, prasčiau, jei pats(-ti) vartoji neaiškų vandenį. Ta prasme,darei kada nors tyrimus geriamojo vandens?

vendigo 2016.10.23 - 11:33
Ne, geriamo vandens tyrimo nedariau. Bet turiu giminaitę, kuri dirba laboratorijoj, ir ji darė vandens iš krano tyrimą (grynai pati sau, dėl įdomumo). Žinoma, ji gyvena kitam rajone. Tai nežinau ar vanduo mieste skiriasi priklausomai nuo rajono. Bet ji sakė, kad Kaune vandentiekio vanduo geras, galima gerti nors ir tiesiai iš krano.
Kažkada prieš gal kokius 8 m. dariausi akvos vandens tyrimą toj dabar jau neegzistuojančioj parduotuvėj. Tyriau kietumą, atrodo PH, amonį, ir nitritus (ar nitratus-kas ten žuvims pavojinga. Maišau aš šituos dalykus :oops: ). Tai bent jau tada viskas buvo tvarkoj. Vanduo, žinoma, kietokas kaip iš krano, bet šiaip nerado nieko, kas galėtų nors kiek kenkti žuvims. Žinoma, akva buvo kitas. Tai ir visi rodikliai buvo kiti. Ten buvo akvukas 17 l., čia-72 l.
Aiste001 2016.10.23 - 13:36
Gyvenant Kauno mieste ir pilant vandenį iš miesto vandentieko, nemanau, kad jis gali būti kažkoks labai blogas. Visi pila ir nieko. Tame tarpe ir aš :)
vendigo 2016.10.23 - 14:30
Aiste001 rašė:Gyvenant Kauno mieste ir pilant vandenį iš miesto vandentieko, nemanau, kad jis gali būti kažkoks labai blogas. Visi pila ir nieko. Tame tarpe ir aš :)

Nu aš irgi taip manyčiau.
vendigo 2016.10.29 - 19:27
Na, ramirezų laikyti daugiau neriziguosiu, bet visgi radau parduotuvę, kur padarė vandens testus. Tiesa, nežinau ant kiek tie testai patikimi, geri. Nes daro ten tik bendrus testus, ne pagal atskirus rodiklius. Su juostele tokia, kaip lakmusas. Tai pagal ta testą, pas mane rodikliai tokie:
NO3-23
NO2-apie 0.5
dGH-7
KH-6
Ph-7.2-7.6
Cl-0

Abejonių kelia kietumo rodiklis. Nesinori tikėt, kad vandentiekio vanduo būtų toks minkštas. Juolabiau, kad maždaug prieš 10 m. dariausi kietumo testą kitoj parduotuvėj, tai ten buvo 15. Šituo labiau patikėčiau. Bet jeigu visgi testas geras, tai kaip suprantu, NO2 pas mane nieko baisaus. Bent jau pardavėja sakė, kad viskas normoj ir gerai. Tai tada jeigu taip, tai tiesiog smalsu-kodėl pas mane ramirezai negyvena? Temp. pakėliau, NO2 normoj-kas dar blogai? Maniau, kad vandens parametrai blogi. Bet jeigu ne, tai kas?
Aiste001 2016.10.29 - 21:36
Gal turėjai omeny 0,05? Nes 0,5 tai jau būtų prastai. Išvis rekomenduojama, kad būtų nuliai.
Šiaip tai jei ten su kažkokiu juosteliniu darė, tai ką žinau, nerimta... Kiek tu už jį sumokėjai? Gal paprasčiau nusipirkt pačiai bent jau nitritų testą.
Bet jei jau tikrai 0,5, tai reikia susirūpinti, pakeisti po pusę vandens porą dienų iš eilės, ar net daugiau.
Dar321 2016.10.30 - 11:05
Pagal parametrus suprantu, kad matuota "All in one" juosteliniu testu. Nepaslaptis, ant kiek jie "tikslūs", tačiau parametrų pokyčių šuolius parodyti sugeba.
NO2 turėtų net nebandyti keisti spalvos. Jei pakeitė - blogai. Kažkas su nitrociklu netvarkoj.

https://www.facebook.com/aquasharkslt/
---------------------------------------
Paveikslėlis
Paveikslėlis
vendigo 2016.10.30 - 11:48
Aiste001 rašė:Gal turėjai omeny 0,05?

Nu aš nežinau, sakė 0.5. Gal pardavėja apsiriko, turėjo būti 0.05, o pasakė 0.5 :? Bet sakė, kad visi rodikliai normoj, ir geri. Ten pagal skalę palygino. Šiek tiek nusivyliau, kad NO2 ne nulis, bet pagalvojau, kad 0.5 gal visai nedaug? Juolabiau, kad pagal testą kaip ir normoj gavosi, ta prasme ne tokie rodikliai, dėl kurių reikėtų griebtis už galvos. Ten kai parodė tą juostelę, tai spalvos pokytis NO2 buvo praktiškai sunkiai įžiūrimas. Nu, jeigu ir buvo, tai tikrai vos vos.
Taip, testas buvo JBL 6in1. Paslauga kainavo 50 eurocentų. Tai man labiau apsimoka sumokėti tuos centus, nei pirkti visą testą dėl 1 karto (juolabiau jeigu jie nėra tokie jau tikslūs, kaip norėtųsi).
Testą dariau specialiai iš nekeisto vandens, nu, kad būtų objektyviau, kokie rodikliai būna prieš vandens atšviežinimą. Tai čia savaitę pastovėjusio vandens parametrai. Vandens kietumas tai labai nustebino, nelabai tikiu, kad teisinga. O dėl kitų rodiklių tai neįsivaizduoju.
Aiste001 2016.10.30 - 11:59
Juosteliniais tai jo, neapsimoka, bet yra atskirų NO2 testų, kurie parodo viską tiksliai. Testas kainuotų ~10 eurų, ir jo ilgam užtektų (apie 50 kartų). Visgi ramireziai irgi nėra pigi žuvis. O šiaip tai daug video Youtube esu žiūrėjusi apie juos, tai daug kur sako, kad kai nusiperki juos iš parduotuvės, jie būna pripumpuoti visokių chemikalų, įpratę būti tokiam vandeny, ir kai juos paleidi pas save į akvą, tai jie paprasčiausiai jau būna neatsparūs niekam be tos papildomos chemijos. Todėl geriausia ramirezius pirkti iš žmogaus, kuris juos pats veisia.

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias