Žuvų ir kitų akvariumo gyventojų pasirinkimas
vendigo 2016.10.30 - 14:44
Nepasakyčiau, kad ramirezai brangūs. Parduotuvėje 2 eurai už žuvytę. Pas žmogų-1.5 euro. Tikrai nėra daug. Jų juk neprisiperki 10. Aš esu pirkusi ir pas veisėją. Jo žuvytės pas mane gyveno ilgiau nei parduotuvinės, bet vis tiek nedaug. Apie pusmetį (vietoj poros mėn.). Testų pirkti tai tikrai nenoriu. Labai brangu, ir nelabai reikalinga. Man reikalingas vienkartinis testo padarymas, kad žinot, kokia pas mane situacija. Jeigu išsiaiškinčiau, kad su tuo NO2 labai prastai, galvočiau ką daryt. Jeigu paaiškėtų, kad viskas normoj ir tvarkoj, tai irgi-kam mad daryt tuos 50 kartų. Kadangi iškilo va tokios problemos su ramirezais (beje, lialiusai irgi kažko neilgai traukia. Nors jie lyg ir nėra prie jautrių žuvų), tai ir norėjau pasižiūrėti, ar priežastis tikrai vanduo. Bet dabar jau nežinau kame problemos. Jeigu su vandeniu lyg ir viskas gerai... Sakau, gal aš per dažnai tą vandenį kaitalioju? Gal nereikia kas savaitę? Gal aš čia kaip tik blogai darau, todėl ir problemos?
Paskutinį kartą redagavo vendigo 2016.10.30 - 15:50. Iš viso redaguota 2 kartus.
Aiste001 2016.10.30 - 15:48
Na jau čia tai tikrai niekas neatsakys :) Juk viskas priklauso nuo laikomų žuvų kiekio, šėrimo, trašų pylimo, augalų kiekio... Dėl to testai ir yra paranku tam, kad žinotum, kas kiek laiko būtent tavo akvariume reikia keisti vandenį. Kitam gali reikėti ir dukart per savaitę, kitam gali užtekti ir kas dvi.
vendigo 2016.10.30 - 15:52
Šiaip tai labai gaila, kad tie testai parduodami tokiais dideliais kiekiais. Būtų galimybė nusipirkti kokiems 5-10 kartų, nebūtų gaila. Ir kainuotų ne tiek, ir išmest nebūtų gaila. O dabar man tie 50 kartų tikrai nereikalingi. Nes vanduo koks yra, toks ir bus. Tikrinti kiekvieną kartą nėra reikalo. Situacijai išsiaiškint užtenka 1 padarymo. Ir paskiau galima žiūrėt-ar viskas tvarkoj (tada juolabiau nėra reikalo kiekvieną kartą žaist su tais testais), ar derinti vandens atšviežinimą.
Aiste001 2016.10.30 - 16:01
Nesutikčiau... Juk NO2 nebūna visada toks pat.
Jeigu pas tave NO2 būtų 0,5 ir pakeistum 20 proc. vandens, tai nereiškia, kad jau viskas, problema išsispręstu. To greičiausiai neužteks. Tokiu atveju nežinotum, kiek vandens reguliariai keisti, kad visada palaikyti NO2 - 0? Vieno testavimo tam neužtenka. Pakilę nitritai parodo ne tik, kad reikia dažniau keisti vandenį, bet ir verčia ieškoti problemų kažkur kitur, iš kur jos atsiranda. Gal peršeriamos žuvys, gal daug pūvančios organikos akvariume...
vendigo 2016.10.30 - 16:06
Na, jeigu nelaikant lepių žuvyčių, ir jeigu testas rodo, jog viskas normoj, tai manyčiau per daug pergyvent nebūtų ko. Gal ir vyktų kokie rodiklių svyravimai, bet ne tokiom lepiom žuvim tikriausiai tai ypatingai nekenkia. Bent jau kitos žuvytės pas mane gyvena be jokių problemų. Jeigu būtų kažkas kritiško, tai tikriausiai prasidėtų masinis kritimas. O dabar pvz. neonai jaučiasi puikiai, ir absoliuti dauguma nugyvena daugmaž jiems skirtą amžių. Ancistrusas pas mane jau 11 m. gyvena-irgi nemažai. Gupijos, kardonešiai išbūna 2-3 m., kaip ir irgi normaliai. Tai galima būtų daryti prielaidą, kad labai bloga situacija nėra. Vienkartinis testas tiesiog parodytų maždaug padėtį. O dabar kadangi parodė, kad viskas kaip ir gerai (nu gal ne visai idealu, jeigu to NO2 visgi kažkiek yra), tai nieko nekeičiant, situacija kažin ar stipriai pasikeis į blogą.
Aiste001 2016.10.30 - 16:34
Taip. Sutinku, jei nelepios. Bet kalba ėjo apie tai, kodėl ramireziai negyvena, todėl sakau, kad pirmas dalykas, kurį daryčiau, tai pirkčiau testus.

Šiaip, aš asmeniškai antrą kartą nepirkčiau jų turbūt, labai jau daug galvoskausmio dėl jų.
vendigo 2016.10.30 - 18:30
Aiste001 rašė:Šiaip, aš asmeniškai antrą kartą nepirkčiau jų turbūt, labai jau daug galvoskausmio dėl jų.

Tai aš taip ir nusprendžiau. Jei jau negyvena, tai ką padarysi. Tik pasidarė keista, kad vandens rodikliai lyg ir neblogi, tai taip ir neaišku kodėl. Bet daugiau nepirksiu.
Dar321 2016.11.06 - 16:49
Nenorite testų pirkti - kaitaliokite kas savaitę po 50-70% vandens ir neturėsite didelių problemų.
Ramireziams reikia minimum 26C temperatūros, kitaip ir nugyvena jūsų akvariumuose vos kelis mėnesius.

https://www.facebook.com/aquasharkslt/
---------------------------------------
Paveikslėlis
Paveikslėlis
vendigo 2016.11.11 - 21:01
Tai aš paskutinį kartą kai pirkau, tai buvau ir pakėlus temp. Būdavo 26-28 laipsniai. Vis tiek tik porą mėn. ištraukė. Tiesa, vandenį tai keisdavau apie 20 %. Bet gal aš geriau daugiau nepirksiu. Ne tiek pinigų gaila, kiek gyvūnų. Jeigu jau pirkt mirčiai, tai geriau tegu gyvena pas tą, pas ką jiems tinka. Pas mane, matomai, netinkamos sąlygos jiems. Lepios žuvytės :(
vendigo 2017.08.02 - 12:36
Atėjo į galvą tokia mintis. Gal profai galėtų pakomentuoti, ar kažką atsakyti. Nu žiauriai man patinka tie ramirezai. Daugiau neperku, bet visgi labai norėčiau savo akvariume jų turėti. Neturiu supratimo dėl kokios priežasties jie pas mane negyvena, kas ne taip. Bet dabar pagalvojau-yra pirkti visokių tipo vandens kondicionierių ar pan. priemonių (Sera, Tetra, JBL). Jeigu pasirinkus kažką iš jų, kažin, pasikeistų kas nors? Ar tai nieko neduotų, ir vis tiek būtų tas pats?
Čia neseniai buvau vienoj zooparduotuvėj. Pamačiau ramirezus, užklausiau, ar ilgai toj parduotuvėj jie gyvena (kad palygint ar ilgiau nei pas mane). Tai pardavėjas pasakė, kad juos gana greit išgraibsto, neužsibūna jie. Prasitarė, kad pas daugumą ilgiau mėnesio negyvena (pas mane visgi iš patikimo veisėjo pratempė 6 mėn.). Tai taip išeina, kad ne man vienai taip? O kaip tada kiti juos sugeba ir veisti? Nejaugi pas nieką jie neišgyvena daugmaž savo normalaus laiko? Amžius jų tai taip apie 3-4 m. Tai jeigu nugyventų bent kokius 2 m., tai jau galėčiau sakyti, kad neblogai.

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias