Krevetės, varlės, sraigės, ir t.t.
Kukulakis 2015.08.05 - 20:26
Jei nori, kad po gruntą šliaužiotų, tau reikia melanoides tuberculata.
vendigo 2015.08.07 - 20:20
Kukulakis rašė:Jei nori, kad po gruntą šliaužiotų, tau reikia melanoides tuberculata.

O ką tada šita veikia, ką daro? Naudinga ji kuo nors, ar tik šiaip gyvena? :roll:
Dar321 2015.08.08 - 08:03
Melanijos ėda maisto likučius, faunos š... ir purena gruntą. Teisingai prižiūrint akvariumą ir neperšeriant faunos, jų faktiškai nematysi.

https://www.facebook.com/aquasharkslt/
---------------------------------------
Paveikslėlis
Paveikslėlis
zallias 2016.07.19 - 14:42
sveiki, idomu suzinoti ar helena papjautu suaugusia ampuliarija?
vendigo 2017.04.15 - 19:28
Norėčiau pasitarti dėl tokio dalyko. Jau biskį nervuoja mane tos melanijos. Veisiasi ir veisiasi. Po truputį parankioju, bet čia tai kova su vėjo malūnais. Po truputį pradedu mąstyti gal vertėtų pasižiūrėti kokių melanijų, ar ką... Bet iš kitos pusės-nenoriu, kad paskiau jos pradėtų be saiko veistis. Kaip sakoma-nuo vilko ant meškos :) Šiek tiek pasiskaitinėjau, tai va noriu paklausti. Kaip supratau tam, kad melanijos veistųsi, reikia įsigyti porelę. Kaip suprantu-lyties pas jas nustatyti perkant neįmanoma. Tai va-jeigu aš įleisčiau tik 1 sraigę, tai kaip suprantu demografinio melanijų sprogimo išvengčiau, ar ne? Suprantu, kad 1 sraigė kažkokių stebuklų nepadarys. Bet gal nors truputį prisidės tiesiog šiek tiek pamažinant tų melanijų skaičių. Kaip minėjau-visiškai išnaikinti jų nesiekiu. Kaip suprantu jos lyg ir naudingos akvariumui. Bet man atrodo, kad jų jau daugoka. Galėtų būti ir mažiau. Tiesiog reikalingas konkretus atsakymas-ar tikrai įleidus 1 melaniją jų neprisiveis? Nors jeigu pasitaikys jau "besilaukianti" patelė, tai tikriausiai vis tiek bus pagausėjimas? Kaip čia padarius-ir kad pagalba iš jų būtų, ir kad nesiveistų... :?
Donatas K. 2017.04.18 - 19:54
Jos yra dviejų lyčių, bet dauginasi partenogenezės būdu (užtenka vienos moteriškos lyties sraigės ir ji pridarys krūvas moteriškių :)
vendigo 2017.04.19 - 16:47
Donatas K. rašė:Jos yra dviejų lyčių, bet dauginasi partenogenezės būdu (užtenka vienos moteriškos lyties sraigės ir ji pridarys krūvas moteriškių :)

8/ :razz: 8/ :? Nu tai ir ką dabar daryt? Problemų dar ir su helenom tikrai nenoriu. Man jau melanijų per akis, nežinau kaip apmažint...
Donatas K. 2017.04.19 - 18:48
Išrankiok rankomis, statyk spąstus, o šiaip tai neperšerk žuvų ir jų neprisiveis tiek.
Tai ko nesuvalgo žuvys - krenta į dugną ir tuo pasirūpina sraigės, krevetės, dugninės žuys ir pan.
Sraigėmis minta, pvz., sraigės žudikės arba pufferiai
vendigo 2017.04.19 - 20:07
Rankom rankiot tai jau užsiknisau :( Matau, kad nesusidoroju. Kova su vėjo malūnais. Užtat ieškau "padėjėjų). Apie spąstus turėjau mintį, bet pasižiūrėjus i-nete kainas atšoko fantazija. Žuvų, man regis, neperšeriu. Maistas suėdamas labai greitai, net turiu saugot, kad iki šamų kas nors daeitų. Spėju, kad jei šersiu mažiau, tai šamai tikriausiai liks be maisto, ir numirs iš bado. Maistas ant dugno tikrai nesimėto. Sraigės žudikės tai kaip suprantu ir yra tos helenos. Apie jas ir mąsčiau kaip variantą. Bet dabar jau nežinau. Tikėjausi, kad jeigu įsigysiu kokią 1, tai ji ir nesiveis. O dabar paaiškėjo, kad nebūtinai bus taip. Tai ir vėl dabar jau nežinau. O tie pufferiai tai kas? Gal kokie tetradonai? Jei taip, tai irgi atkrenta. Jie agresyvūs. Jeigu pirkti normalų, tai dar ir sūraus vandens reikia. Mąsčiau apie karlikinius, bet pasidomėjus iškilo abejonių, ar jie tikrai susidorotų su būtent melanijom. Kai kur rašo, kad jos per kietos (ar per stambios), ir karlikiniai jų neįveikia. Ir dėl elgesio nuomonės prieštaringos-vieni rašo, kad pas juos šios žuvytės niekam netrukdo ir bėdų nedaro, pas kitus terorizuoja visą akvariumą. O pas mane dar ir gupija su puošnia uodega plaukioja. Tai neaišku ar neapskabys. Šiaip man jie labai patinka. Bet jei kels problemų kitoms žuvims, tai nežinosiu kur ir dėt nusipirkus. Botijoms pas mane akva per mažas. Atrodo taip gerai perploviau augalų šaknis prieš sodinant (o ir kiek čia tų šaknų liko, kai jas reikia trumpinti iki kokių 2 cm), o vis tiek va kažkas prašoko.
Donatas K. 2017.04.20 - 14:28
Aš rankiojau rankomis kasdien po keliasdešimt ir praktiškai išrinkau viską per kelias sav.
Tada beveik metus buvo ramu, dabar žiūriu vėl atsirado. Jei tik peršeri kurį laiką (išlėkiau atostogų)
tai vėl nauja banga atsirado. Šiaip išbandyk helenas, jos nesiveis taip greitai. O puferis jo, keturdantis dygliapilvis ar kaip ten jį :)
Agresyvus? O taip: https://youtu.be/izTaUaCHVTc
vendigo 2017.04.20 - 20:28
Donatas K. rašė:Agresyvus? O taip: https://youtu.be/izTaUaCHVTc

:razz: Nieko sau... Tiesą sakant, mačiau kaip parduotuvėj jie terorizavo už save didesnes piranijas. Pelekai gerokai apkramtyti buvo. Tokį tik vieną laikyt, arba tik su tokiom pačiom žuvytėm. Karlikiniai lyg ir taikesni turėtų būti. Nu, bent jau rašo, kad tinka bendriems akvariumams. Bet rizika dėl gupijos.
Rankiot tai aš jau kurį laiką rankioju. Ne taip paprasta kruopščiai išrinkt. Didžioji dalis pasislėpusios grunte, o kai būna tokių labai labai mažyčių, tai tas ir suimt sudėtinga. Neretai bandant paimt iškrenta, ir paskiau jau neberandu. Rankiodama kovą su jomis pralaimiu. Tai, matyt, visgi teks imt į pagalbą heleną. Visgi nelabai daugiau ką sugalvoju. Kažin, jeigu įleidus kokią 1 tik, būtų koks rezultatas? Jos labai ėdrios? Kad visai išnaikintų nenoriu. Noriu tik, kad kažkiek kontroliuotų vislumą. Dar pati parankiočiau prie to paties-kažin, užtektų tokių priemonių? Ar visgi 1 helena žiauriai per mažai, kad būtų naudos?
vendigo 2017.04.22 - 10:40
Kukulakis rašė:Kai mano akvariume būvo perdaug sraigių, kad po vieną ranka nerankiot, tai su konstruktoriaus detale http://www.dovaniukas.lt/konstruktoriai ... aikams.jpg braukiant per stiklą iš apačios į viršų sraigės sukrenta į ją ir belieka jas tik išmesti.

Kad pas mane melanijos. Jas tenka nuo grunto rankiot :( Ant stiklo jos būna labai labai retai. Vos viena-kita. Pačių didžiausių tai dar ir surast neįmanoma-jos praktiškai neišlenda. Paviršiuje daugiausiai matosi visai mažytės, kartais net vos įžiūrimos. O tos didelės tai grunte, neišlenda. Jas randu tik jeigu kartais kaip reikiant gruntą išverčiu (pvz. tvarkant augmeniją). Šiaip tai viską apgalvojus ir įvertinus neradau kitos išeities, kaip tik įleisti heleną. Rizikuosiu. Belieka tik tikėtis, kad jos pas mane arba nesiveis (jeigu pasiseks), arba gal jas nors surankiot (surast) bus lengviau nei šitas.Skaičiau, kad jos deda kažkokius kokonus. Tik nežinau kur jos juos deda. Tai gal pavyks laiku rasti ir išrinkti, jeigu ką.
Vakar i-nete radau nufilmuotą vaizdelį su karlikiniais tetradonais. Nežinau kokio litražo akva, bet gyvena 1 karlikiukas. Kartu matėsi neonai ir microrasbora galaksy. Ir krevetės raudonos. Tai karlikiukas nieko neskriaudė, net krevečių. Bet vis tiek nerizikuosiu. Nes, manau gupiją tai tikrai nupešios, o ir dėl kitų žuvų tai kaip pasiseks kokį įsigyt. Vieni rašo, kad nieko neskriaudžia (net krevečių), pas kitus visos žuvys apkramtytos. Tai gal nerizikuosiu.
vendigo 2017.06.06 - 20:10
Na, aš vėl su klausimu :) Surizikavau nusipirkti 1 heleną. Nežinau kiek pas mane tų melanijų prisiveisę buvo (nu, naktį mažyčių ant stiklo prilipdavo...), bet rezultatas visgi matomas. Jeigu anksčiau ant grunto kur bepažiūrėsi-būtinai pamatysi bent kelias mažytes sraiges, tai dabar jau nematau. Tikriausiai labai ėdrios tos helenos. Tikiuosi, kad 1 sraigė gal neišnaikins melanijų visiškai? Bet va dabar akvoj radau kažką keisto, ko anksčiau nebūdavo. Pastebėjau ant grunto kažkokius 2 apvalius gelsvus daiktus. Per daug taisiklingos formos, kad būtų akmenukai. Ištraukiau apžiūrėt. Vieną pabandžiau suspaust-ištiško. Kas tai-neturiu supratimo. Ar tai gali būti helenos kokie kiaušinėliai? Gal nepasisekė nusipirkt patelę, tai dabar turėsiu kitą problemą? Prisiveis, suės man visas melanijas, ir jau nervuosiuos dėl helenų antplūdžio? 8/

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Google [Bot] ir 1 svečias