Problemos susijusios su augalų auginimu
egiokas 2012.12.11 - 21:42
Sveiki,mano akvariumas 72L kai kurie augalai apauge vadinamaja barzda.koks efektyviausias budas ja naikinti/
Ruta 2012.12.13 - 16:21
Sveiki,

noriu kažkaip pradėti kovoti prieš barzdą akvariume, kitaip vadinamą Compsopogon coeruleus. barzda atėjo su kitais augalais ir plečiasi. Skaičiau, kad padeda UV spinduliai, tai pirmiausia asociacija kažkodėl iškilo su seniau tikriausia dezinfekavimui naudota kvarco (kvarcine) lempa. Kiek skaičiau, ji skleidžia visą spektrą UV spindulių - A, B, C.
atrodo paprasčiausias būdas - apšvitint ir išnaikint tą barzdą, bet kažko atrodo, kad neypatingai tai patiks žuvims ir kitiems augalams. tai ir klausimas būtų, ar mest tą kvarco lempą lauk? ar įjungt prie akvariumo nors kartą? :)
miegas 2012.12.14 - 11:31
Paskaityk visa tema, su augalais kad ir parsinesi, bet jai normalios akvariume salygos ji neauga ir nyksta, o jai auga, tai kazkas negerai pas tave akvariume. Pavyzdziuj: apsvietimas, trasos, zuvu skaicius, vandens kokybe, na manau kiti galetu ir daugiau isvardinti.
egiokas 2012.12.14 - 17:33
Trasu is vis nenaudoju,ytariu kad zuvu skaicius per didelis pas mane,vandeni kas 7-10 dienu keiciu osmosiniu apie 20 litru,tai vandens kokybe turetu buti normali.
MrDėf 2017.07.31 - 23:48
Sveiki, turiu ir aš šį nemalonumą viename akvariume. Nekovoju nei su CO2 nei dar kaip įpatingai. Išties akvariume kuris naujas tisiog nenusistovėjo balansas, ir turi viskas susistot į vietas, valant keičiant vandenį ir t.t. Prisižiūrėjau youtube, prisiskaičiau užsienio forumuose kad padeda peroksidas arba baliklis. Tai kitame akvariume kuriame irgi buvo barzda augalus trumpam pamerkiau į skiestą baliklį, po to į vandenį su peroksidu. Padėjo! Aišku kol eksperimentavau su mirkymo laiku, kelis augaliukus nugaišinau, na bet viskas gi mokymosi tiklslais :)
vendigo 2017.08.01 - 11:26
Tai, jeigu įmanoma iš akvos ką reikia ištraukt, problema būna kiek mažesnė. Bet kai akva nemažas, ir augalų raut kas kelis mėn. neįmanoma, tada gaunasi problema. Kas liečia baliklį, tai čia geriausiai veikiantis metodas. Naikina absoliučiai visus dumblius. Tik gyvi augalai tikriausiai ne visi gerai perneša tokią procedūrą (pas mane bent jau anubiai ir paparčiai atlaiko be problemų. Bet dėl kitų augalų nežinau kaip). Greitas ir patikimas metodas. Užtenka paimti bet kurio chlorą turinčio baliklio (Ace, Belizna ar kt.), pasidaryti skiedinį su vandeniu santykiu 1:10 (aš darau stipresnį, nekenkia), ir pamerkti barzda apaugusius daiktus užtenka vos kokiom 3-5 sek. Paskiau gerai nuplauti. Nereikia ilgai terliotis ir mirkyti po pusę valandos. Greita, patogu, patikima.
Su peroksidu bandžiau (akvariume, nieko netraukiant lauk), man nepadėjo visiškai. Taip pat nuo barzdos (tokios, kuri pasigarbanojus būna) padeda skysta anglis, ir priemonė Easy Life Algexit. Bet nuo tokios, kuri auga kupsteliais, švelni tokia-nepadeda niekas, išskyrus chlorą. Su šita tai problema didžiausia.

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias