Įrangos gedimai, problemos su įrangos veikimų ir t.t.
moksliukas 2009.01.07 - 10:09
Nusipirkau iš KIKOS termoreguliatoriu AQUAEL 50. Paveikslėlis

Pas mane akvariumas kazkur 54-56 l. Man sakė, kad jis skirtas 50 l taciau tie keli litrai problemu nesudarys.

Pasijungiau, viskas veikia kuo puikiausiai, vanduo isilo, termoreguliatorius išsijungė ir... nebeįsijungė... Aš pasukinėjau rankenėlę, pakėliau temperatūra šiek tiek aukščiau - vėl įsijungė. Kai tik vanduo pasiekė nurodytą temperatūrą - išsijungė - ir vėl nebeįsijungia. Vanduo per naktį nukrito 4 laipsniais. Gerai, kad ten kol kas tik gaidys ir dvi sraiges gyvena... :-)

Kas čia per problema - ar termoreguliatorius sugedęs, ar per silpnas...

Dalintis FacebookDalintis TwitterDalintis Google+
Milner 2009.01.07 - 10:14
Šios firmos šildytuvai vieni is lėviausių... Man irgi toks buvo parėjęs ir simptomai labai panašūs. Jei dar tebėra garantija, nešk atgal.

moksliukas 2009.01.07 - 10:23
Koki pasiulytumete nusipirkti tokiam akvariumui?

Hektor 2009.01.07 - 10:37
Šiaip akvariumistų tarpe Jager šildytuvai laikomi vieni geriausių. Dar neblogai man tarnauja ir JBL šildytuvas. Renkantis šildytuvą reikia žiūrėti kokia temperatūra yra patalpoje kurioje stovi akvariumas, jei nėra labai didelio skirtumo tarp aplinkos temperatūros ir norimos akvariumo temperatūros tai 50W (gal net ir mažesnis) šildytuvas susitvarkys be didelių problemų.

Jeigu ginčijiesi su kvailiu, labai didelė tikimybė kad jis daro tą patį ...
aiva 2009.01.07 - 16:37
Neradau konkrecios informacijos, todel sukuriau nauja tema.

Turiu problema su sildytuvu. Akvariume palaikau 25 laipsnius, bet tam reikia sildytuvo skaleje nustatyti 31 laipsni. Sildo jis gerai, temperatura pati nesvyruoja. Ar tai sildytuvas sugedes, ar ji reiketu kalibruoti? Jei taip, tai kaip jie yra kalibruojami?

Jei reikia sildytuvo specifikacijos, galesiu pasiziureti ir pasakysiu kas ten per daiktas.

Is anksto aciu uz pagalba :wink:

coopeez 2009.01.07 - 18:15
tai gal šildytuvas per silpnas įšildyti tavo akvariumą?

Korius 2009.01.07 - 18:58
Kokios firmos sildytuvas? Pas mane Aquel firmos sildytuvo temperaturos skale taip pat neatitinka nustatau 24 susildo iki 26 . Bet nemanau kad cia problema. tiesiog gal skaiciai netaip uzklijuoti arba nupiesti.
Dar321 2009.01.07 - 19:27
Jei specifikacijoj nėra aprašyta apie kalibravimą - vadinas tokios funkcijos nerasta.
Skalės ant jų grynai orientacinės (nekalibruojamų) ir dažnokai neatitinka realios temperarūros.
Nekvaršink makaulės dėl tokių niekų :wink:

p.s. o kokios firmos anas yr?

https://www.facebook.com/aquasharkslt/
---------------------------------------
Paveikslėlis
Paveikslėlis

aiva 2009.01.07 - 23:44
Sildytuvas yra Juwel firmos 50W. Akvariumas 54l talpos. Na is tikruju labai sitas dalykas netrukdo, bet zinoti kas ir kaip naudinga butu, ateiciai 8) ant pacio sildytuvo apie kalibravima nieko neraso.. Tiesiog jei reiketu temperatura pakelt keliais laipsniais tai butu neimanoma, nes "kranelis uzsuktas" iki galo... :shock:
gintautas 2011.03.08 - 17:23
Pastarosiomis dienomis pastebėjau kad rasoja šildituvo vidus.
Gal Kas galite pasakyti kodėl rasoja?
Paaris 2011.03.08 - 20:02
Ir manau kuo skubiau, nes gali stiklas skilti. Turesi akvariume rinkt stikliukus su pincetu, ir tai jei nenutiks koks nelaimingas ivikis :razz:

Norint suvirškinti žinias, reikia jas ryti su apetitu.
vbsubzero 2011.04.04 - 13:57
Sveiki,

Aš turiu nedidelį 27l akvariumą. Jame turiu pastatęs Jager 25w šildytuvą. Nustačiau šildytuvą ties 25 laipsniais, ir pats stebėjau, kaip šildytuvas įsijungia kai temperatūra artėja prie 24 laipsnių, pakaitina iki 25 ir išsijungia.

Tačiau retkarčiais nutinka taip, kad vandens temperatūra pakyla iki 27/28, nors šildytuvo nustatymų neliečiau. Dar būčiau pagalvojęs kad čia dėl lempos, ar kitų pašalinių veiksnių, tačiau net ir prie tokios 28 temperatūros šildytuvas buvo įsijungęs ,vis dar kaitino vandenį, ir nenustojo šildęs kol nenusukau reguliatoriaus iki ~18 laipsnių, o tada atgal ties 25.

Žinau kad čia ne tragedija, temperatūros svyravymas lyg ir nedidelis (nors žuvelėm ne į naudą), bet jeigu tai gedimas šildytuve aš bijau kad kita kartą gali užkaitint ir iki 30+ temperatūros.

* Temperatūrą nustatau naudodamasis išoriniu termometru (juostele), kuris yra maždaug 25cm atstumu nuo šildytuvo.
* Tiesioginiai saulės spinduliai akvariumo nesiekia, kambario temperatūra gana pastovi apie 23 laipsnius
* Temperatūros šuolis buvo pasireiškęs tiek ryte tiek vakare

Gal kas nors žinote kame galėtų būti problema? Ar dar kam nors taip nutinka?

Iš anksto dėkoju
Kukulakis 2011.04.04 - 14:03
Pakeisk termometra. Juosteliniai nepatikimi, po kiek laiko beveik visi skaiciai pradeda sviest :).
G_187 2011.04.04 - 14:08
Dar variantas, kad tu nesenai tą šildytuvą turi, o jis "grybauja". Pvz, aš turiu vieną tokį, kur nustačius 31 kelia 35, o 32 -37, man tai labai gerai gydymams, o tau tai patarčiau stebėti situaciją ir rasti optimalų nustatymą, kaip minėjau tavo norima T gali nesutapti su nustatyta. Jei aš neteisus, skaityti virš manęs, tik mano nuomone ir praktika juosteliniai termometrai išoriniai tokios paklaidos nerodo, pas mane yra visokių termometrų, tarp vidinio ir išorinio maximum mačiau 2 laipsnių skirtumą.

Dar gali būti, kad fiksatoriaus, kur tu sukioji ratuką keisti T, nesifiksuoja normaliai, todėl pasukus 1-2 laipsnius net nereaguoja, o pasukus daugiau - užgrybauja. Kiek laiko tu jį turi? ir ar su garantija pirkai?

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias