Skyrius skirtas diskusijoms apie individualius akvariumus iki 60l. Kiekvienas lankytojas gali kurti savo temą.
Spiritless 2018.07.14 - 22:42
As ta pati galvoju. Ir galvoju deti Aquael Unifilter UV 500 vidinis filtras su UV
vendigo 2018.07.15 - 11:34
Spiritless rašė:As ta pati galvoju. Ir galvoju deti Aquael Unifilter UV 500 vidinis filtras su UV

O ar matei kokiam litražui skirtas toks filtras? 100-200 litrų. Filtrą (kaip ir šildytuvą) reikia rinktis pagal akvariumo dydį. Srovė bus didžiulė, žuvys negyvens. Galbūt ir dabar esantis filtras buvo per galingas, nežinau. Kas dėl UV, tai kiek skaitinėjausi įvairiuose forumuose, tai aš asmeniškai turbūt tokio daikto nedėčiau. Jeigu jis skirtas dumbliams mažinti ir naikinti ten kokias bakterijas, tai nusimanantys žmonės rašo (manau logiškai), kad naudos iš jo nėra daug. Sunaikinama tik tai, kas praeina tiesiogiai pro tą lempą. T.y. nedidelė dalis. Tai sako, kad realios įtakos ir naudos iš to UV nėra. Nežinau kiek tiesos, bet nemanau, kad tai pirmo būtinumo įrenginys akvariume.
Spiritless 2018.07.15 - 18:46
Paveikslėlis

Cia kardonesis ar danija? Nes siandien ziurejau danijas nu ir labai jau panasu man i danija...
vendigo 2018.07.15 - 20:07
Čia danija, žinoma.
Spiritless 2018.07.15 - 23:49
vendigo rašė:Čia danija, žinoma.

Tai vadinas pas mane nera kardonesiu o ura 3 danijos :hah:
Spiritless 2018.07.26 - 22:36
Akvariumas lyg laikosi neblogai. Zuvytes aktyvios judrios. Tik va pastebejau kad atsiranda tokiu demiu.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Ka daryti kad dingtu???
vendigo 2018.07.27 - 11:23
Panašu į žalią dumblį. Po kurio laiko viskas sužaliuos.
vendigo 2018.07.28 - 12:00
Spiritless rašė:Tai klausimas ka daryti kad tai sustabdyti????

Neįsivaizduoju :) Yra tokių patarimų kaip įsigyti greitai augančių augalų, kurie greitai sunaudotų vandeny esančias maistines medžiagas ir dumbliams nieko neliktų, neperšerti žuvų, sureguliuoti tinkamą jų kiekį akvariume. Bet čia yra kita pusė. Pasodinus greitai augančių augalų, juos kas savaitę teks ravėti. Kitaip po poros savaičių akvariumas taps nepraeinama pelke. Aš asmeniškai nenoriu taip terliotis kas savaitę, todėl pati greitai augančių augalų vengiu ir nesodinu. Ar tai padėtų atsikratyti dumblių, nežinau. Kitas variantas-bandyti pažaisti su apšvietimo intensyvumu. Kiek vatų lempa įdėta? Pas mane mažasis akvariumas kai buvo naujas, irgi greitai pažaliuodavo. Galiausiai užkniso kas pusmetį daryti kapitalinį valymą, pradėjau derinti apšvietimo intensyvumą. Pritemdžiau lempą. Iš pradžių per stipriai, tai pradėjo želti barzda. Paskiau pradėjau po truputį didinti intensyvumą, kol atitaikiau viduriuką-žaliems dumbliams per tamsu, barzdai per šviesu. Dar vienas variantas-chemija nuo dumblių, kuri parduodama akva parduotuvėse. Bet ant kiek ji efektyvi nežinau. Bandžiau pati nuo dumblių gelbėtis Tetra firmos preparatais, bet jie nedavė absoliučiai jokios naudos nuo jokių dumblių. Tuo metu pas mane buvo ir žalieji, ir rudieji, ir barzda. Nors etiketėj rašoma, kad naikina visus dumblius, bet man nepadėjo nei nuo vienų. Man priemonė pasirodė visiškai neefektyvi. Dabar naudoju Easy life firmos priemonę nuo dumblių. Man reikėjo nuo barzdos, tai tokią ir pirkau. Priemonė pakankamai efektyvi, nors žaliųjų nenaikina. Greičiausiai žaliems reikia pirkti kitą, būtent jiems skirtą priemonę. Pas mane kadangi taškiniai dumbliai atsiranda daugiausiai tik ant stiklo, tai aš juos kartas nuo karto tiesiog nuvalau. O kadangi ant kitur nelabai pas mane auga, tai imtis kažkokių radikalesnių priemonių nematau reikalo.
Dar vienas variantas-įleisti dumblius ėdančias žuvis. Nors, tiesą sakant, jų efektyvumo irgi nepastebėjau. Yra pas mane tokių, bet dumbliai vis tiek sėkmingai auga, ir vis tiek juos tenka valyti. Neįsivaizduoju kokį kiekį tokių žuvų reikėtų prileisti, kad nuo dumblių būtų švaru.

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias