Skyrius skirtas diskusijoms apie individualius akvariumus iki 60l. Kiekvienas lankytojas gali kurti savo temą.
TomasB 2012.07.01 - 10:43
Gerai, taigi, akvariumas jau issivaziavo. Vanduo skaidrus ir visa kita. Dabar pasistojo keli klausimai.

Pirmas: Kokius vandens testus rekomenduotumet, kad butu patikimi, bet ir kaina labai nekastu, kokius parametrus svarbiausia stebet?
Antras: Kaip perdirbt originalu akvariumo dangti (sudet kitus patronus kurie tiktu akvariuminem lemputem)?
Trecias: Rasoma kad Danijos palygint ramios zuvys ir plaukioja pavirsium, tai kodel manosios (Dvi dryzuotos ir dvi leopardines) duodas po vis akva kaip i uodega ikirptos ir jas maziausiai domina pavirsius? :D
Ketvirtas: Kodel mano gupijos patinukas visiskai nesidomi gupijos patele?
Penktas: Pas mane vandenyje kol kas pastovi temperatura yra 24 - 26, manau kad man kol kas nereikia "Silduko" ar as klystu?
Sestas: Mane kaip pradedantiji akvariumista dumbliai apipuole (nedidukai, daugiausiai ant augalu) kaip juos nugalet? Sviesa dega mazdaug po kokias 6 valandas per para.

Na kol kas kaip ir viskas. :)

Akvariumas: 30l Filtras: Aquael Fan Filter plus Apsvietimas: Viena taupuke.
Fauna: 2 Danijos, 5 ampuliarijos ir kruva babaulciu.
Flora: Keli stripriai subujoje ragalpiai, valisnerijos ir dar kazkas ka man ikiso kai pirkau akvariumui zuveliokus. :D
Jagas 2012.07.01 - 11:55
trumpai gal, kas nesutiks, bet iš esmės tinka.
1. jokiu, keisk po kibira vandens dažniau.(savo nuožiūra, jei jos nera tada karta į savaitę)
2. pasinaudot google/forumo pagalba (dangčio perdarymas DYI temas, youtube ir t.t. abudabis nebuk)
3. mažam akvoj mažas paviršiaus plotas reikia n kartu didesnio, tada vizualiai ir atrodys, kad jos paviršiuje.
4. Gėjus, dar nesubrendo.
5. vasara nereiks, žiema jei bute šalta tada galima ir pagalvot. (priklauso nuo žuvų)
6. paziurek skystos anglies vimi accelerator ir pan apie 12lt.

Esu beraštis pripažįstu, prašau nesmerkti ir stipriai nebausti!
TomasB 2012.07.08 - 10:48
Vel klausimas iskilo, kodel mano gupijos patinas galejo supykt ant pateles? Jis ja vaikosi ir kramto, jau gana nemazai uodegos nureze.

Flora: Keli stripriai subujoje ragalpiai, valisnerijos ir dar kazkas ka man ikiso kai pirkau akvariumui zuveliokus. :D
TomasB 2012.07.19 - 18:38
Reziume, akvariumas man kazkoks nenusisekes, gupijos ismire, kardinolai toza, danijos (is ju buvo tikimasi maziausiai) gyvena kaip namuos, dumbliu, nauju nebeauga, bet senu neatsikratau, augalai irgi ne fokusai, nors idejau trasu tai dabar paipalenas, va siandien paskutine gupke isgraibiau. Taip kad kas ka papasakosit, kas ka patarsit?

Jagas 2012.07.19 - 20:11
Daugiau trešt, kol užsilenks ir danijos :)

leon 2012.07.19 - 21:17
Visoms tropinems zuvims reik vandens sildytuvo temperatura negali sokinet nuo 24 iki 26 ji turi but pastovi kitaip zuvys patiria soka nusilpusi imunine sistema reiskia ligas.

be sildytuvo puikiai gyvena auksines zuveles su red cherry krevetem :)
Jagas 2012.07.19 - 21:25
Nu sakyk, ką nori, bet nepatikėsiu vasaros metu, kad nugaištu gupijos ir kardinolai dėl termometro nebuvimo... Beveik 120% duodu, kad į kapus nuvarė perdozavimas trašų, ar dar kitos netinkamos sąlygos (paskendimas savo šūde)

leon 2012.07.19 - 21:42
Viskas y viena susidejo ir :razz:
TomasB 2012.07.20 - 17:12
Na del sudo abejoju, keiciu kas savaite po vos daugiau nei puse akvariumo, nusiurbiu kaskart dugna (nors kazkaip sunkiai siurbias, daug lieka smaros) trasu cia beveik nera ikisau tris rutuliukus JBL kugeln (ProFlora) ir dar vandens skaidriklis ala kovojantis su dumbliais Dajana Crystal Water. Del vandens visai gali but, mat temperaturos tikrai sokineja, nakti austa diena syla.

Dar321 2012.07.20 - 17:33
Ar yra namie/name vandentiekio sistemoj sumontuoti kokie nors filtrai?
Vanduo iš kur?
Kiek laiko jau mirksta ta "Dajana"? Šiaip tai nereikalingi tokie š... mūs šalies bliūduos, tuolab, žoliniuose.
Kiek ta temperatūra šokinėja? (nuo - iki)

https://www.facebook.com/aquasharkslt/
---------------------------------------
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Dar321 2012.07.20 - 17:38
leon rašė:Visoms tropinems zuvims reik vandens sildytuvo temperatura negali sokinet nuo 24 iki 26 ji turi but pastovi kitaip zuvys patiria soka nusilpusi imunine sistema reiskia ligas.

Na jau, tik nereikia pasakų sekt... O natūralioj gamtoj joms irgi šildytuvų visur primerkta? ;D Juk dauguma faunos gyvuliuoja sekliuose telkiniuose ir ten temperatūros svyravimai dar ne tokie... ;)
Svarbiausia, kad nebūtų staigių temperatūros šuolių.

https://www.facebook.com/aquasharkslt/
---------------------------------------
Paveikslėlis
Paveikslėlis
TomasB 2012.07.21 - 14:40
Dar321 rašė:Ar yra namie/name vandentiekio sistemoj sumontuoti kokie nors filtrai?
Vanduo iš kur?
Kiek laiko jau mirksta ta "Dajana"? Šiaip tai nereikalingi tokie š... mūs šalies bliūduos, tuolab, žoliniuose.
Kiek ta temperatūra šokinėja? (nuo - iki)

Filtru jokiu nera, vanduo is ciaupo, miesto (Klaipedos) vandentiekis, vandens temperatura sokineja nuo 24iki 26 daugmaz.

TomasB 2012.08.07 - 13:30
Ej, hebra, man klausimas pakilo, kaip akvariumas reaguoja i saule (imkim kad ir koki 2-4 valandos saules sviesos) Uzuolaidos dienines visad uzstrauktos. Viskas planuojamoj vietoj atitinka tik tiek kad va del tos saules bijau. Ka jus manot ar baime pagrysta? :)

Jagas 2012.08.07 - 13:44
Yra įvairių nuomonių (kažkur aiskaudos akva buvo/ gal kitam forume) tai jis ten už saule pasisako, kiti griežtai nerekomenduoja pagrinde dėl dumblių atsiradimo ir t..t. Man asmeniškai saulė tinka ir kažkokių baisybiu nematau apart susitiprėjusia fotosinteze tuo metu, kai saulė apšviečia augalus kelias h ryte... pamėgink gal nieko blogo neatsitiks, ir tada turėsi SAVO nuomonę, kaip kas ir dėl ko... (tik sriubos neišvirk :what: )

Jagas 2012.08.07 - 13:44
Yra įvairių nuomonių (kažkur aiskaudos akva buvo/ gal kitam forume) tai jis ten už saule pasisako, kiti griežtai nerekomenduoja pagrinde dėl dumblių atsiradimo ir t..t. Man asmeniškai saulė tinka ir kažkokių baisybiu nematau apart susitiprėjusia fotosinteze tuo metu, kai saulė apšviečia augalus kelias h ryte... pamėgink gal nieko blogo neatsitiks, ir tada turėsi SAVO nuomonę, kaip kas ir dėl ko... (tik sriubos neišvirk :what: )

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias