Skyrius skirtas diskusijoms apie individualius akvariumus iki 60l. Kiekvienas lankytojas gali kurti savo temą.
TVR 2015.01.30 - 17:30
Aprašymas:
Akvariumo išmatavimai 20x30x40, 24 litrai
Apšvietimas Aquael Decolight Duo. 2x11W. Viena 6500K kita 8000K.
Filtras Aquael FAN mini, skirtas iki 60 ltr.
Šildytuvas Aquel Comfortzone 50 W.
Gruntas 2-5 granito skaldelė iš akmenys.eu. Jei kas gundysitės pirkti, žinokite kad juoda ir blizgi ji atrodo tik sausa. Drėgna ji atrodo tik juoda, o akvariume įgauna daug rudo atspalvio. Nėra žinoma tai blogai, tiesiog akvariume tai NĖRA juoda skalda. Tamsiai ruda.
Nieko mandro :)
Fauna
Gaidelis mėlynas
3 neritina (zebra?)
Flora
Valisneria. Dovanota forumietės prieš Kalėdas. Nicka'as neišliko, bet ačiū jai, augaliukai auga.
Istorija
Gaidelis gautas dovanų burbule. Labai pagailo man žuvies, ir prisiminiau kad vaikystėje turėjau akvariumą, taigi nuspredžiau "grįžti" į akvariumistiką. Kabutėse todėl, kad paskaitęs šių dienų info supratau kad oi oi kaip nieko nežinojau ir neišmaniau. Po truputį susikomplektavau tai ką aprašiau viršuj, prieš pat Kalėdas paleidau.
Kadangi labai bijojau neturėti azoto ciklo tai mėnesį nedariau valymo akvariume. Gyvybė bujojo. Testai rodė kad amoniako lygis minimaliai mažas, ir džiaugiausi. Augalai leido atžalas, žuvis tieisogine to žodžio prasme davėsi po visą akvariumą, lempos švietė ir buvo be galo daug džiaugsmo :)
Ir tada atėjo dumblis. Taaaaaip stipriai kad ir dugno nusiurbėją įgijau ir talpas vandeniui ir džiaugsmą dėl grožio praradau. Savaitgalį (01 24, taigi po mėnesio) išroviau augaliukus, pirštais nuvaliau kas buvo apaugę, nuskutau stiklus ir begalę kartų siurbiau gruntą. Na, žalios dumblo masės nemažai išgaudžiau, gražinau augalus atgal, ir po savaitės turiu tokį vaizdą kokį matot. Nieko labai ak, bet gal ir nėr visai baisu. Mokausi. Ir noriu išmokti. Ir dar sraiges, neritinas, paleidau tris (jos gal lietuviškai kaip nors vadinasi?)
Tiek praeities. Dabar apie ateitį. Turiu viziją kaip noriu kad atrodytų viskas. Filtro kampe ir palei galinę sieną kažko didelio ir tankaus. Internetuose valisnerijų foto būtent tokios kokių norėč, bet pas mane tai jos ir skystos ir blyškios. Betgi kažkaip galima jas užaugint? Tada norėčiau nežinau kokio augalėlio bet irgi nereiklaus, žalio, kuris augtų iki pusės maždaug mano akvariumo. Ir priekį pievelės. Nereiklios yra sąmanos kaip suprantu. Nors žolynėlio labiau noriu.
Na ir dabartis, ir jei galit, patarkite.
Aišku, dumbliai. Žinoma, dabar po mėnesį neberauginsiu vandens. Keisiu ir dugną nusiurbinėsiu. Nors tas glitėsis beveik nesisiurbia, na bet kiek suprantu tai turėtų padėti. Dažniauar pavyks nzn, matysim, bet kol kas daugiausia laiko tik savaitgalį :D. antibiotikų naudot nenoriu. Tiesiog laiko turiu, niekur neskubu, noriu kuo daugiau išmokt, pamatyt.
Augalai. Jei tokie skysti, kaip ir minėjau. Šviesos gal ir per daug tokiam tūriui? Palikt tik vieną, rausvą? Galiu konstruot co2 , kada nors taip ir darysiu kai (jei) prakusiu, bet ar dabar verta, gal laikas ir trąšos juos pagyvintų? Kai jos vėl pasius augti ir kiekviena paleis po keletą ūglių, kaip ravėt juos, patarkite. Ar želdint iki brūzgynų ir tada karts nuo karto drastiškai prasieit, ar kantriai karpyt po ataugą, po mirštantį lapą?
Tiek tad aprašymo, toliau foto, jei turit noro, prašau, patarkit, paprotinkit, papeikit, pagirkit

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis
Ditte&Arthur 2015.01.30 - 17:58
Aš tai tavo vietoj plaučiau gruntą, nes nemanau, kad tu nusiurbti nusiurbsi tuos dumblius, o atrodo tai labai nekaip :(. Tik kad susinaikins gerosios bakterijos jame ir maisto medžiagos augalams.

Ever so amusing.
saulix 2015.01.31 - 00:10
Ups, melsvadumblis :razz: .
1. Gal pradžiai kokių 3 dienų visišką blackout-ą vertėtų padaryti (pamėgint galima-blogiau nebus)?
Nors prieš šią bjaurastį geriausia - chemija.
2. Easylife blue exit.
3. Eritromicinas.

Skaitalas pažinčiai: ;) http://www.aquascape.lt/straipsniai/11-dumbli-rusys
TVR 2015.01.31 - 16:41
Nurinkau kiek rinkosi melsvadumblį. Nusiurbiau dugną. Praskalavau filtrą, viduj nieko užrūgusio neradau. Pakeičiau pusę vandens. Tai atrodė taip:

Paveikslėlis

Ir tada, palinkėjęs bakterijom neišgyvent, užblackoutinau. Yra mažo akvariumo privalumų, telpa į neitin didelę dėžę.

Paveikslėlis

Lieka tik laukti. Turiu porą neaiškumų:
1. Žuvį juk reikia šerti? Nei vienam aprašyme nepaminėta, tik nuramina kad išgyvens visa augalija ir gyvūnija, bet apie šėrimą nei žodžio.
2. Radau rekomendaciją padidinti aeraciją. Atsukau filtrą maksimaliai, bet dabar galvoju kad gi viskas uždengta, kaži ar nevertėtų šlangutės aeracijos prijungt ir pro dėžę laukant išvest?
3. Tiek gaidelis tiek valisnerijos nemėgsta srovės. Na bent jau taip internetuose rašo. Ar mano maksimalus filtro maišymas nepakenks naudingajai gyvybei? Ar čia tas tris paras pakentėt?
saulix 2015.01.31 - 20:28
Atai ten i žuvų yra? ;(
Per tris dienas tam gaideliui nieko nutikt neturėtų...

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias