Skyrius skirtas diskusijoms apie individualius akvariumus iki 60l. Kiekvienas lankytojas gali kurti savo temą.
ArtBar 2015.02.05 - 22:07
Sveiki!
Jau kuris laikas skaitinėju šio forumo diskusijas ir visų pirma norėčiau padėkoti už visą čia sukauptą žinių ir patirties lobyną. Ačiū!
Nutariau ir aš pasidalinti savo pirmaisiai žingsniais.
Akvariumas atsirado prieš ~4 mėn. Pradžioje buvau tas, kurį teko įkalbinėti, kad "mums jo reikia", tačiau dabar situacija apsivertė ir pamažu vis labiau įsivažiuoja manyje ši "liga" :)

Akvariumo tūris: ~35 L.

Įranga:
- šildytuvas AQUAEL Comfort Zone 50 (50W);
- filtras AQUAEL Fan Filter Mini Plus;
- apšvietimas 25W kaitrine lempute;
- oro kompresorius TetraTec APS 50 (įjungiamas užsikišus filtro aeratoriui).

Flora:
- Taxiphyllum sp. (Peacock Moss);
- Fissidens fontanus (Phoenix Moss; šiuo metu supakuota plūduriuoja ir laukia tolimesnių užmanimų, nes neįtiko);
- Cladophora aegagropila (kladafora).

Fauna:
- 2 Corydoras sterbai (?)
- 1 Ancistrus sp.
- 7 Paracheirodon innesi (?)
Pradžioje buvo dar vienas ancitrusas ir 4 ampuliarijos švaros palaikymui, tačiau neatlaikė "naujoko išbandymų".

Gruntas: bazaltas (1-3 mm; pradžioje buvo "kažkas baltas ir stambesnio kalibro").

Taigi, pradžioje akvariumas buvo įrengtas, kad "būtų ryškus ir džiugintų akis".
Paveikslėlis

Vėliau dėl atsiplaunančių dažų teko pašalinti dalį dekoracijų, dėl azoto ciklo ir vandens kietumo problemų praradau ampuliarijas ir dėl neaiškių priežasčių teko atsisveikinti su vienu ancitrusu, kuris iškilęs vandens paviršiun priešais lempą pilvą šildėsi.

Prieš Naujuosius prisižiūrėjau visokiausių nuotraukų ir sumąsčiau gruntą dvejais aukščiais pertvarkyti, o laikančią sienelę "apsamanoti". Taikiau nusipirkti Javos samanų, tačiau kuomet parduotuvėje pačiam leido išsirinkti kurių noriu - gavau gerą pamoką, kad "Phoenix" ir "Peacock" nėra Javos samanų porūšiai :) Taip pat nusipirkau kokosą, gręžimo karūnėlę ir rezultatas gavosi toks:
Paveikslėlis.
Phoenix - ant sienelės, Peacock - ant kokoso.

Tačiau vandens kietumas vis dar kėlė problemų. Pradžioje bandžiau skiesti vandentiekio vandenį dejonizuotu, tačiau niekas nepagerėjo. Tuomet prisiskaitęs įmerkiau vieną baltą grunto akmenėlį į actą. Voilà!
Paveikslėlis

Nors angliarūgštės ir neleidžiu į akvariumą, tačiau nutariau keisti gruntą. Gavau patarimą rinktis 1-3 mm bazaltą. Ir vėl rekonstrukcijos. Šįkart nutariau atsisakyti kaskados ir užklijuoti juodą foną. Ačiū už išsamią instrukciją! Dėl visa ko plėvelės nusipirkau su atsarga, tačiau užklijuoti pavyko pirmu bandymu :cool:
Šiai dienai rezultatas toks:
Paveikslėlis.

Artimiausiuose planuose: ragalapio ir nykštukinio anubijaus apgyvendinimas. Taip pat svarstau, ar panaudoti nurinktą Phoenix samaną pievelės klojimui.
Paskutinį kartą redagavo ArtBar 2015.02.06 - 09:22. Iš viso redaguota 1 kartą.

saulix 2015.02.05 - 23:10
Visai graži pradžia ir ėjimas tinkame linkme. Phoenix galite pririšti prie šakos akvariume - gali visai gražiai atrodyti, kai suaugs. Noriu priminti, kad nykštukinis anubias yra anubias var. nana petite. Šiaip tai ragalapis toks kaip tik dabar jums startinis augaliukas. Dar galite pamėginti ant šakos įsodinti nelabai reiklų microsorum pteropus.
Pradžiai kuo daugiau augalų ir jokio burbuliatoriaus jums nereikės ;)
ArtBar 2015.02.06 - 09:21
Ačiū už pasiūlymus ir patikslinimą. Omenyje turėjau Anubias barteri var. nana, ne Petite. Microsorum pteropus įtrauksiu į planus, tačiau nenoriu iškart perkrauti viso akvariumo. Jau spėjau įsitikinti, kad akvariume ypatingai galioja "Festina lente" taisyklė :)

saulix 2015.02.06 - 12:32
Kaip ten bebūtų "petite" gražiau žiūrisi ir išauga salyginai nedidelis - tai yra labau tinkamas augalas mažesniems akvariumams.
Ši taisyklė galioja, bet akvariumo starto metu reiktų stengtis kuo daugiau jį apželdinti. Tokiu būdu jis greičiau įsivažiuoja.
Perkrautas :D
Štai čia pakankamai apželdintas maždaug 35l akvariumas ir jam dar toli gražu iki perkrauto ;D :
Paveikslėlis
ArtBar 2015.02.07 - 21:13
Gražus variantas, bet savo akvariume ir tuščios erdvės palikti noriu.
Taigi, mano sodas pagausėjo. Ačiū už dovanas! :)
- Hydrocotyle leucocephala (Vandens kopūstas)
- Ceratophyllum demersum (Ragalapis)
- Anubias barteri <var. ???> (Bartero anubijus)

Tai, žinoma, lėmė paskutinio dirbtinio žalėsio pašalinimą.
Anubijų pririšau ant šaknies atsikišusios dalies ir perspektyvoje turėtų gražiai per ją nuaugti. Ragalapis taip pat ten užkibo. O štai kopūstą patartas palikau plaukioti. Tačiau man tai nelabai patinka, nes manąjį akvariumą apšviečia viena apvali lemputė, o ne pailga, tad kopūstas dažnai užstoja šviesą likusiai akvariumo aplinkai. Manau, kad ateityje jis persikels į dugną, nuo kurio galės stiebtis paviršiaus link :)

Na o vaizdas akvariume šiuo metu yra štai toks:
Paveikslėlis

saulix 2015.02.07 - 23:04
Mano laikai kopūstais vadino berod Pistia Stratiotes ;)
Dugne jis negyvens - tai vandens paviršiuje plūduriuojantis augalas. Beje, esant tinkančioms sąlygoms greitai dauginasi ir gan greitai okupuoja vis didesnį vandens paviršiaus plotą.
ArtBar 2015.02.09 - 07:46
Ačių už pastabą. Suklaidino lietuviškas variantas, nes radau vandens kopūstu pavadintą mano lotyniškai nurodytą augalą. Pastarąjį sodina ir dugne (ant dugno). Paskubomis peržvelgiau paveikslėlius, kažkiek panašumo radau (abu žali, plūduriuoja etc. :D ) ir suplakiau. Mea culpa!
O manajame akvariume apsigyveno būtent Pistia stratiotes.

saulix 2015.02.09 - 10:58
Jums vis dar reikia daugiau augmenijos. Sėkmės...
ArtBar 2015.02.22 - 22:19
Naujienos iš mano akvariumo: įsodinau keletą daigelių Hygrophila polysperma. Prie daigų susmaigstymo tvarkos parinkimo prisidėjo ir žuveliokai: porąkart radau paviršiun iškilusį daigą ir tik pakeitęs jo vietą įtikau :)

Taip pat atradau gyventoją: mažutė (10-15 mm) "rusvai skaidri" krevetė, atkeliavusi kartu su kopūstais, ragalapiu ir anubijumi. Nelabai linkusi bendrauti, tad nepavyko nufotografuoti, o tiksliau identifikuoti dar trūksta žinių.

Mažiau smagu dėl dumblių. Bandau kovoti pagal VIMI rekomendacijas su jų akseleratoriumi. Atrodo, jog plitimas aprimo, tačiau dar vaizdas nėra gražus.

Taip pat pakeičiau lemputę: 25W --> 15W. Per karšta buvo po dangčiu ir kopūstų kraštai džiūti pradėjo.

Artimiausiuose planuose - javos papartis ir keletas melanijų (neapsisprendžiu, kiek jų užtektų). Nebent kažką neplanuoto atrasiu :)

Paveikslėlis

Paveikslėlis

ArtBar 2015.03.01 - 23:25
Pirmasis pavasarinis atnaujinimas.
Akvariume naujienų tik tiek, kad atsirado didesnis anubijus. Pradžioje buvau įtaisęs visą kuokštą, tačiau nelabai gražiai man žiūrėjosi. Dėl to pasižiūrėjau internete "kaip tai daroma" ir padalinau.

Taigi, šiuo metu akvariume vaizdas yra toks:
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Na ir pagaliau pavyko nufotografuoti "nelegaliai atmigravusią" krevetę. Čia amano ar kokia krevetė?

Paveikslėlis

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Google [Bot] ir 1 svečias