Skyrius skirtas diskusijoms apie individualius akvariumus nuo 60L iki 120L. Kiekvienas lankytojas gali kurti savo temą.
vendigo 2017.10.28 - 20:07
Na va, pagaliau nusipirkau jau tikrąją liudvigiją :) Vėliau kurą nors dieną įkelsiu foto-jau pasodinau. O ta elodėja tai kažkoks nesąmoningas augalas. Būčiau daugiau nieko ir nepirkus-patiko man ji visai. Galvojau, paskiau pasidauginsiu, apsisodinsiu vešliau, ir bus gerai (jeigu nebus per daug ravėjimo). Ale ką aš žinau, pasodinau tą šakelę be šaknų į gruntą, atrodė viskas gerai. Per 2 sav. ji labai stipriai paaugo, netgi išleido labai nemažas atšakas. Bet po 2 sav. vieną dieną atėjus radau plaukiojančią. Išsitraukiau apžiūrėt-per visą tą laiką net užuomazgų šaknų nėra. Tai taip išeitų, kad ją arba reikia prie ko nors rišt (nelabai turiu prie ko), arba augint kaip plaukiojantį augalą. Substrate neauga :? Plaukiojančios nenoriu, nes akvoj ir taip silpnas apšvietimas. O ji dar užtamsins. O kampas vis tiek taip ir liko tuščias. Tai pagaliau gavau liudvigiją, ir apsisodinau. Elodėjos kol kas dar neišmečiau, nusprendžiau pamėginti ją įkišti į skylę tų kiaurų vazonėlių, kuriuose būna parduodami akvariuminiai augalai. Įkišau, lyg ir tvirtai laikosi. O vazonėlį įkišau į gruntą. Tai taip prie liudvigijos ir "pasodinau". Žiūrėsiu išplauks ar ne. Tiesa, labai nervuoja tie parduotuviniai augalai, kad būna su kažkokia "vata" vazonėliuose. Kai ją reikia nukrapštyt nuo šaknų, tai užsiknisimas. Dabar žiūrėsiu-augs ta liudvigija pas mane, ar ne.
vendigo 2017.10.30 - 20:47
Na va, pasirodom kaip atrodom :)
Paveikslėlis
steloras 2017.10.31 - 19:59
O, gi gerai atrodo. Vienas rimtas akvariumistas yra minėjęs, kad pagrindinis dalykas akvariume yra vandens savybės. Juk nesiverti per galvą, su būgnu aplink akvariumą nešokinėji, o vaizdzialis tai geras. Atlieki elementarius veiksmus, ir tau sekasi. Augalai daugmaž auga, fauna negaišta. Liuks.
vendigo 2017.11.01 - 21:19
Ačiū ačiū :) Pati irgi mėgstu pasėdėti priešais ir tiesiog pasigrožėti vaizdu. Ypatingai žavi tie mažieji ciklidai, kai tik priėjus patys priplaukia, ir stebi mane. Net keista kažkaip. Tikiuosi, kad makmasteriai nėra gal tokie lepūs kaip ramirezai, ir galbūt gyvens gerokai ilgiau nei pastarieji. Dabar jie pas mane yra dar tik 3 mėnesiai. Jaučiasi kol kas gerai, patinas užaugo beveik dvigubai, palyginus su tuo kokį įsigijau. Patelė tai beveik tokia pati ir liko. Dabar patinas dvigubai didesnis už patelę. Gražus toks, raudonas :) Tik šiek tiek vaiko patelę.
O kažin, ar galima makmasterius laikyti kartu su agassizi? Kažkodėl visur rašoma, kad apistogrammų negalima laikyti su kitom apistogrammom. Kažin, dėl to, kad būtų agresyvūs kitoms rūšims?
vendigo 2017.11.09 - 20:43
Ale keistai auga ta liudvigija. Kažko iš vandens išlindo... 8/ Aš maniau, kad ji "guls" ant vandens, o ji lauk lipa. Kažin, ar čia reik tas išlindusias vuršūnes nukirpt, ar kaip? Ji tikriausiai paskiau į dangtį pradės remtis?
steloras 2017.12.03 - 20:52
Liudvigiją galima kirpti per pusę, ir viršutinę dalį smeigti į gruntą. Apatinė dalis išleis naujas šakeles. Taip ir prisidaugins. Kaip ji pas tave auga, ar greitai?
vendigo 2017.12.04 - 18:14
steloras rašė:Liudvigiją galima kirpti per pusę, ir viršutinę dalį smeigti į gruntą. Apatinė dalis išleis naujas šakeles. Taip ir prisidaugins. Kaip ji pas tave auga, ar greitai?

Jau pabandžiau taip padaryt :) Nes viršus pradėjo lįst iš vandens (kažkaip tikėjausi, kad ji drieksis. O ji lipa lauk...). Kas prigis, kas neprigis-bus matyt. Auga, sakyčiau, vidutiniškai greitai. Kas savaitę terliotis iš tikrųjų nereikia. Tos šakelės, kurias nukirpau, pradėjo kerotis iš pažastų. Tik jau žiūriu, kad neužilgo ir tas atžalas iš pažastų reikės kirpt. Vienas nedidelis nepatogumas-dažnai randu plaukiojančius lapus. Tenka išgriebt. Nors nepastebėjau, kad augalas "pliktų". Iš pradžių galvojau, kad čia greičiausiai išplaukia tie lapai, kurie transportuojant bei sodinant šiek tiek įlūžę buvo. Tie iš tikrųjų po kurio laiko nukrenta ir išplaukia. Bet, matyt, pamėto šiek tiek ir kitų lapų. Gal iš apačios. O šiaip-kol kas, atrodo, jaučiasi normaliai. Nenyksta, atrodo prigijo, auga. Žiūrėsiu kaip jai čia pas mane patiks. Tas kampas, kur ji pasodinta, dabar atrodo užpildytas, gražus. Esu patenkinta.
vendigo 2017.12.10 - 15:13
Keista ta garra rufa žuvytė pas mane. I-nete yra vaizdelių, kur žmogus įmerkia ranką į akvariumą, ir visas būrys žuvyčių apspinta, daro "manikiūrą" :D Maniškė kažko nesidomi ir neatplaukia. Nors šiaip tai simpatiška, įdomi žuvytė. Išmoko pašaro dribsnius nuo vandens paviršiaus imt-labai įdomiai ir keistai atrodo. Nors maisto būna ir ant dugno.
vendigo 2017.12.14 - 18:12
Kukulakis rašė:O tai ji viena?

Taip, viena. Kai pirkau viena buvo, tai tą vieną ir paėmiau. :)
vendigo 2017.12.29 - 17:42
Ech, panašu, kad man teks iš viso atsisakyti ciklidų :( Tikėjausi, kad jeigu ramirezai pas mane negyvena, tai gal kokie apistogramos bus ne tokie lepūs. Bet va, makmasterių jau neturiu. Pragyveno vos vos pusmetį. Pirma krito patelė, ne taip seniai patinas. Vienam likusiam patinui dar nupirkau viejita patelę, kad linksmiau būtų. Bet taip gaunasi, kad be reikalo. Svarbiausia, dėl ko krito visiškai neaišku. Jokių ligos ar kt. negalavimo požymių nebuvo. Paskutinėm dienom ėsti nustojo. Bet šiaip vizualiai atrodė visiškai sveiki. Nesuprantu kas ne taip. Dabar jau ir kondicionierių vandens bandžiau naudoti, galvojau, gal ką pagerins, geriau bus. Bet panašu, kad nieko tas kondicionierius nedaro. Ten instrukcijoj kaip rašo, tai tipo ir amonį neutralizuoja, ir nitritus, ir nitratus... Tipo vandenį galima daug rečiau keisti (nors aš taip nedariau). Ir vis tiek nieko. Kažin, pas ką nors jie gyvena? Kas pas mane jiems netinka? Jeigu tas kondicionierius tikrai neutralizuoja nitritus, tai turėtų reikšti, kad problema ne nitritai (galvojau, kad gal šiek tiek nitritų yra pas mane. Gal). Tai nieko nesuprantu.
vendigo 2018.03.10 - 16:18
Labai gaila, bet neauga pas mane liudvigija :( Turbūt apšvietimas per silpnas, reikia bent jau vidutinio. Numetė visus lapus (jau ir žvejot, graibyt nusibodo), dauguma stiebelių pajuodo ir teko išmest. Teks galvot kažką kito, galbūt dairytis kokio tinkamo dirbt. augalo, arba iš viso palikt kaip yra.
steloras 2018.03.10 - 21:54
Manau, kad ne dėl šviesos trūkumo liudvigija nugeibėjo. Tai kad ji iš pradžių augo, ir netgi į dangtį atsirėmė. Tiesiog ji augo iš savo vidinių resursų, kol išseko. Augalus reikia tręšti. Nors mikro trąšų galėjai pavarvinti. Žmonės deda pogrunčius, pila osmozę, leidžia CO2, duoda daug šviesos, pilsto mikro, makro trąšas, žodžiu visaip lepina augalus, kad jie augtų. Liudvigija nelepus augalas, bet ir jai reikia maistmedžiagių. Nenusimink, bandyk dar kartą, tik su maitinimu :)
vendigo 2018.03.11 - 12:31
Kad aš naudojau trąšas. Kai pasodinau, iš karto padėjau gruntinių VIMI trąšų kapsulėse. Jos turėtų maitinimą parūpinti bent jau keliems mėnesiams. Paskiau dar kartas nuo karto įpildavau skystų Easy-Life profito. Jeigu tai nelepus augalas, tai manau, kad prie tokių sąlygų būtų turėjęs augti. Kiti augalai (tokie kaip kriptokorina, anubiai, papartis) bujoja kaip reikiant. Bet jiems tinka silpnas apšvietimas. O šitam, tikriausiai, visgi šviesos per mažai. Nusipirkau labai gražų, vešlų, puikios būklės augalą. Kurį dar ir paskabiau, paplencavau. Ir visgi iš tokios gausios "šluotos" praktiškai nieko neliko. Esu linkus manyti, kad turbūt dėl šviesos trūkumo.
vendigo 2018.07.15 - 20:11
Maždaug pusmetis pas mane gyvena 3 šamukai sterbai (kartu su keletu kitų rūšių koridorų). Šiaip labai gražūs šamukai, bet manau, kad daugiau jų nepirksiu. Labai jau keisti kažkokia. Kiti koridorai tai laksto, šmirinėja... Ne vieną, tai kitą matau pastoviai. O šitie visi 3 į žoles sulindo, ir nosies nekiša. Baikštūs kažkokie, ar ką... Faktiškai žuvys yra, bet praktiškai dugnas tuščias. Tai taip nusipirk kokia 10, o rezultate dugnas vis tiek bus tuščias... Keisti kažkokie.

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias