Skyrius skirtas diskusijoms apie individualius akvariumus nuo 60L iki 120L. Kiekvienas lankytojas gali kurti savo temą.
saulix 2015.02.14 - 17:31
Lempos geros.
Viskas gerai - elektroninio balasto visiškai pakanka, beje ant jo bus nupaišyta schemutė, kaip pajungti lempas ;)
Reikės tik sugalvoti, kaip tą papildomą lempą pritvirtinti. Gali reikėti poros tokių laikikliukų:
Paveikslėlis
fr0zzen 2015.02.14 - 18:32
saulix rašė:Lempos geros.
Gali reikėti poros tokių laikikliukų:

Apie tai pagalvojau ir užsakiau atšvaitą su laikikliais.
http://akvazoo.lt/atsvaitai/2472-atsvai ... 3239.html#

Domiuosiu ozmozės filtrais, norisi kad virtuvėje prie geriamo vandens būtų kranas su osmoze ir galimybė gerti mineralizuotą vandenį. Galvoju šitą imti, gal kas yra geriau pigiau?
http://www.e-senukai.lt/index.php?cl=de ... 0051112560
Kur rasti žmyples medicinines rusiškas augalų įsodinimui? Nes kaip supratau su žemėm geriau pirštais nesodinti :)
Paskutinį kartą redagavo fr0zzen 2015.02.16 - 10:42. Iš viso redaguota 1 kartą.
saulix 2015.02.14 - 19:57
Tai ką, su apšvietimu tvarkelė - belieka tik susimontuoti viską, kai atvyks :D
Dėl RO, tai nežinau nei kainų, nei kur įsigyti. Saviškį, paprastą 3 pakopų, pirkau ebay.de. Bet aš jį naudoju tik akvariumui, tai mineralizacijos man ir nereikia. Ieškokite...
Akvariumo augalus visada daug patogiau pincetu sodinti ir nesvarbu ar ten žemė ar skalda ar akmenukai. Lengviausia rasti ebay, bet ir šiaip tikriausiai galima kur nors nusipirkti...

P.S. Kažkos miręs beveik šitas forumas :razz:
Šitiek laiko klausinėjate, o patarimų tai negausiai. Gal verta pamastyt ir apie kitą, aktyvesnį??? :x

P.S.S. Tiesa, jūsų nuorodoje, elektroninis droselus tinkamas, bet brangokas. Senukuose yra ir osram elektroniniai droseliai už geresnę kainą - perkant per akciją būna iki 30% nuolaida. Kažkada neseniai pirkau, tai apie 30Lt kainavo.
jonkestas 2015.02.15 - 16:17
fr0zzen rašė:Domiuosiu ozmozės filtrais,

Čia pagrindinė problema kur ir kaip panaudoti "negerąjį" vandenį, likusį po išvalymo :roll:
O šiaip yra ir tikrai pigesnių variantų. Visagalis Google rodo: https://www.google.com/search?q=osmosin ... gws_rd=ssl

Juwel Rekord 120
Akvariumo starto data 2014 sausio 8 d.
http://www.akvariumas.net/phpBB2/viewtopic.php?f=29&t=12021
fr0zzen 2015.02.17 - 19:40
Sugedo šildytuvas. Laiko temperatūrą 28laipsnius
Sukinėjau svirtelę ir matyt užkirmijus buvo ten kažas viduje parėjo.
Čia jau mano 3 sugedęs šildytuvas norisi kokybiško ir ekonomiško, ką rinktis?
Vienas sugedo ištrauktas iš vandens - buvo įjungtas - mano klaida - visi aquael'io :(
Paskutinį kartą redagavo fr0zzen 2015.02.17 - 20:47. Iš viso redaguota 3 kartus.
fr0zzen 2015.02.18 - 22:53
Mauglis rašė:Manau vienas iš geresnių variantų kažkas iš EHEIM Jager serijos...

Dėkui 'Maugli' - užsakiau 75W .

Renkuosi filtrą. NIEKAIP neišsirenku. Variantai
1 - JBL cristalprofi e901 - 3 filtravimo lygiai
2 - Tetratec ex 800 4 filtravimo lygiai, bet Tetros kai kurie senesni modeliai per galvą vandenį leido :sad:
Dilema, o gal koks EHEIM geriau ? :|

PS gavau gruntą flamingo - kaip smėlis ir žvilga kaip svarovskiai dar nežinau kaip atrodys po vandeniu, tikiuosi juodai :|
Neramumas - susimaišys man jis su žemėm ir gausis velniava. :|
Neturėjas niekad tokios mažos frakcijos grunto - neramumas.
saulix 2015.02.19 - 00:16
Turiu aš ir EHEIM ir JBL cristal profi filtrus. Abu dirba tyliai, jau kelinti metai sukasi. Jei yra lėšų tikriausiai geriausias pasirinkimas būtų EHEIM, tai kiek brangoki, bet nuo seno užsirekomendavę, kaip patikimi ir deklaruotus parametrus atitinkantys filtrai. Čia kaip mersas filtrų srityje :D Svarbiausia, kad našumo pakaktų - jūsų atveju rinkčiausi apie 1000ltr/h.
Su gruntu viskas OK. ;) TESTED ;D
Mano akvariume irgi flamingo supiltas (prisiskaičiau ir aš visokių patarimų, tai nusipirkęs ir pamėginau) - visai gerai žiūrisi, augalai patogiai sodinasi ir viskas auga. Pradžioj ir man jis šiek tiek keistai žiūrėjosi - toks šiek tiek blizgantis. Po šiuo gruntu irgi supiltas pogruntis ir dar biohumuso pavirinto supilta. Viskas gerai, niekas nesimaišo. Gi nerausite augalų ištisai ;)
fr0zzen 2015.02.19 - 14:03
saulix rašė:Svarbiausia, kad našumo pakaktų - jūsų atveju rinkčiausi apie 1000ltr/h.

Supratau. ;)
saulix rašė:Su gruntu viskas OK. ;) TESTED ;D

Gal galit kokią nuotrauką/galeriją parodyt su flamingu.. ?
Šeštadienį vyks akcija darau restartą tai kaupiuosi įdėjų. :)
fr0zzen 2015.02.21 - 00:14
saulix rašė:Su flamingo, tai tik saviškį galiu parodyti:

Gražu :)
Susidėjau lempas papildomai 2x18W
Dabar viso 4x18W
Paveikslėlis
Senas apšvietimas
Paveikslėlis
Naujas apšvietimas
Paveikslėlis
Lempos kažkokios neaiškios.
Viena Cool daylight virš 1000 liumenų kita warmwhite 980 liumenų.. Kelvinų neparašyta. Nieko geresnio senukuose neradau.
Ta Warm white 'raudona' jaučiu mesiu lauk. Kažkaip nesižiūri.
Rytoj miršainę savo keisiu, nauju flamingo gruntu :)
Klausimėlis. Balastas/droselis elektrinis - be starterių. Schemoje ten kur jungiasi elektra trys kontaktai žemė, neutralus ir fazė. Šeip viskas ok, bet jei rozetėje kištuką apverčiu aukštyn kojom tai ganasi ne pagal schemą - kas tada?;) Niekad tokių dalykų nedaręs tai klausiu. :)
Klausimėlis hermetiniai antgaliai ant lempų, juos papildomai hermetinat ar nieko nedarot?
saulix 2015.02.21 - 00:43
Elektroninism balastui vienodai turėtų būti kur fazė kur nulis - vartykite kištuką kaip norite ;)
Palikite tą rausvą lempą - ji augalams tikrai patiks. Mane irgi nervina tie cool white, day white, geriau užrašytų kiek K, tai nors iš karto būtų aišku. Geriausia 6500K
Hermetinius antgalius užmaunat iki galo ir viskas - tam jie ir yra hermetiniai, kad su jais nieko daryt nereiktų. Aišku į vandenį nemerkite :razz:
fr0zzen 2015.02.23 - 21:00
Dariau restartą, kompą aptaškiau - dvi dienas gaivinau 'motininę plokštę' , atsigavo :)
Po restarto nykus vaizdas, bet gruntas man visai patiko - lengva augalus sodinti, galėtų biškį sunkesnis būti.
Paveikslėlis
Nusipirkau JBL testą 6in1
Gal kas iššifruos rezultatus
N03 ~50
NO2 0
GH >7
KH 15
PH 7.6
CI2 0

Supyliau pusę seno vandens, tai galvoju kokiu retumu/dažnumu dabar vandenį keisti?
Maugliui dėkui > šildytuvas veikia tikrai gerai, nieko ten nekalibravau - viskas ok.

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias