Skyrius skirtas diskusijoms apie individualius akvariumus nuo 60L iki 120L. Kiekvienas lankytojas gali kurti savo temą.
Kukulakis 2015.02.23 - 22:44
Vandenį galėjai kad ir visą pakeist, svarbiau visas filtro turinys. Ar plovei filtrą? Pradžioje dažniau vandenį pakaitaliok.
fr0zzen 2015.02.23 - 22:49
Kukulakis rašė:Vandenį galėjai kad ir visą pakeist, svarbiau visas filtro turinys. Ar plovei filtrą?
Su senu akvos vandeniu praskalavau.
Kukulakis rašė: Pradžioje dažniau vandenį pakaitaliok.

Du kartus per savaitę užteks? Kiek savaičių? Kodėl reikia dažniau keitinėti vandenį?
Kukulakis 2015.02.24 - 01:03
Dažniau vandenį pakaitaliot reikia, nes darei restartą ir vėl viskas bus išsibalansavę. Pora savaičių dažniau keisk, paskiau žiūrėk- juk turi testus nusipirkęs. Du kartus per savaitę turėtų užtekt.
saulix 2015.02.24 - 22:56
Kol kas viskas gerai atrodo. Dabar belieka 2-3 savaites luktelti - pažiūrėti, kaip esami augalai adaptuosis po persodinimo.
Net ir po restarto kažkaip tai bendras vaizdas išliko. Tikiuosi su laiku atsinaujins ir augalai (nes dabar jie žiauriai per dideli tokiam akvariumui) ir jų rūšys bei įvairovė.
Domėkitės kolega, skaitinėkite ir semkitės įkvėpimo iš geriausių skeiperių. Su laiku ateis supratimas apie augalų pasirinkimą, priežiūrą ir t.t. Sėkmės ir gražių akvariumų ;D
fr0zzen 2015.03.01 - 13:39
saulix rašė:Svarbiausia, kad našumo pakaktų - jūsų atveju rinkčiausi apie 1000ltr/h.

Dėkui saulix už patarimus. Jau verkiant reikia filtro, aqualinis lūžta plasmasė rankose. :)
Kiek žiūrinėju video JBL filtrai parametrų neatitinka :sad:
Ta prasme JBL CristalProfi e901 greenline rašo 900l/valandą, bet žmonės testuoja filtravimas ~450l/val. Kitas bičas matavo filtravimą tai išvis 280l/val :sad:
https://www.youtube.com/watch?v=jpBLEGw--c4
https://www.youtube.com/watch?v=EBe7rwsLVHk
Įdomu kaip su kitais. EHEIM brangus :sad: Nerandu aukso vidurio
Kukulakis 2015.03.01 - 23:42
Dar yra toks dalykas, kaip filtro talpa. Jei bus vienodo našumo išorinis ir vidinis filtras, tai išorinis tau žymiai geriau valis vien del savo talpos.
fr0zzen 2015.03.03 - 23:15
Kukulakis rašė:Dar yra toks dalykas, kaip filtro talpa.

Stipriai pas rusus skaitinėjau panašiom temom.
Sutinku - kuo didesnis plotas filtravimo tuo geriau. BET turi būti atitinkamai didesnė srovė kuri pramuštų tą 'didesnį' plotą nes kitaip, jei plotas didelis o srovė maža - bakterijos kempinėse gauna mažai deguonies, o tas blogai. Pvz tetra 800 plius, turi 4 nevaikiško dydžio filtravimo maišus - tai kaip ir gerai, bet srovė silpna, ir tie mašai susideda nelabai sandariai, tai dalis vandens ne per maišelius košiasi, bet tarp plyšį tarp korpuso ir maišelių.
Eheim 2424 eXperience 250 - filtro talpa 6l didelė tai kaip ir gerai, o pompos našumas 700l/val - ryškiai per mažai ir dar rekomenduojama akvariumui iki 250l
Pvz JBL 901 greenline tipo 900l/h, realiai apie 450l/h. Nes 450l/h tipo paima iš akvariumo ir 450l/h išstumia atgal tai 450+450= do the math ;) Nors visiška nesamonė..
Čia kaip rauteriai/maršrutizatoriai šiai dienai nurodo ant pakuotės 300Mb/s nors realiai nė vieno giginio porto palaikančio daugiau nei 100Mb/s nėra ;)
Žodžiu su visais jais yra visokių nesąmonių. Anyway optimaliausias variantas šiai dienai 100l akvariumui su visais trūkumais ir pliusais JBL 901 greenline ;)
Realiai rekomenduojamas filtravimas 8-10 akvos tūrių, bet rimti rusai sako užtenka 3-4 tokių tikrų ir kad filtro talpa būtų 3-5% akvariumo talpos.
fr0zzen 2015.03.12 - 18:12
Update.

Nusipirkau iš akvazoo CristalProfi e901Greenline - valo gerai, bet užia/birbia stipriai, reklamoje moteris pasilenkusi, prikišusi ausį klausosi ar veikia - Extremely quiet . Iš darbo grįžus koridoriuje girdėti ūžimas.
Teko po pirmos dienos gražinti. Nežinau ar čia man taip pasisekė ar jie visi tokie. ;(
Galvoju gal bandyti keisti į silpnesnį e701 ar e401, visgi mažiau galingesni tai mažiau burgs.
Gal kas dėl garso gali pakonsultuoti? Akvariumas miegamajame.
steloras 2015.03.12 - 23:03
Ir man JBL filtras ūžė. Apie tai buvau rašęs. Yra vienas fokusas, kaip sumažinti garsą: padaryti taip, kad žarnos nesiliestų į spintelę. Tada garsas žymiai tylesnis. Gal dar padėtų po filtru pakišti paminkštinimą.
jonkestas 2015.03.13 - 09:00
Bet kokiu atveju, jei filtras vibruoja, kad net žarnos vibruoja - jau laaaaabai negerai. Tai skaitau brokas.
Pas mane akva miegamajame ir prieš metus įsigytas įšorinis Filtras Atman CF-1000 dirba tyliai, praktiškai negirdžiu ir bent pakolkas be priekaištų. Nematau prasmės mėtyti € "firmiškiems" produktams.
http://www.aquapage.cz/produkty/78-atma ... filtr.html
Kaune, sekmadieniais vyrukas Vilijampolės turguje stovi su tokiomis prekėmis.

Juwel Rekord 120
Akvariumo starto data 2014 sausio 8 d.
http://www.akvariumas.net/phpBB2/viewtopic.php?f=29&t=12021
fr0zzen 2015.03.13 - 12:33
steloras rašė:Ir man JBL filtras ūžė. Apie tai buvau rašęs. Yra vienas fokusas, kaip sumažinti garsą: padaryti taip, kad žarnos nesiliestų į spintelę. Tada garsas žymiai tylesnis. Gal dar padėtų po filtru pakišti paminkštinimą.

Fokusai visi išbandyti. Pastačiau nuorinau, lengvai pavertus. Galvoju gal šlangos per ilgos, siurblys sunkiai stumia. Sutrumpinau šlangas - nieko gero. Šlangos nesiliečia - galima sakyti kabo ore, nieko gero. Įdėjau į spintelę po akvariumu, apdėjau porėtom medžiagom kiek įmanoma. Tiesa vienu momentu išvis tyla buvo, galvoju gal išjungtas, pažiūriu įjungtas dirba - poto pradėjo užti ir nesustojo. ŪŽIA. Matosi daiktas kokybiškas plasmasė tvirta, bet ne miegamam tokį statyti. Koks ten skirtumas pas jus tarp tetros ir JBL? Ar tikriai žymiai tyliau, ar vistiek girdisi tas ūžimas?
Hm kvailas, kad nepaklausiau. Mane atbaidė, nes pas rusus tetros daug kur rašė leidžia ir neva prasčiau filtruoja, srovė mažesnė net ir tie plius naujesni tipo leidžia. Bet su minimaliu leidimu man geriau negu ūžimas varantis iš proto.
Mano variantai:
Pirmas - pinigų gražinimas su finansiniais nuostoliais, nes prekė ryškiai ne tokia kokia reklamuojama. Iš kito kambrario girdėti garsas.
Antras - keisti ant mažesnės galios pvz JBL CristalProfi e401 Greenline, 4w tai manau stipriai mažiau ūžtų? Ar ten kas susidūręs su tuo e401?
Trečias - ieškoti vidinio tylaus filtriuko.

Man tai itin aktualu nes akvariumas miegamajam. Garsas pirmoje vietoje po to galia.
Akvazoo bendrauja telefonu maloniai, bet jaučiasi kad laužia pasilikti prekę ir tiek, ne variantas.
Išvarys žmona mane su visais filtrais iš namų :) Dabar yra tas aqualelinis vidinis tai parėję/sugedę ten kažkas jame, bet nepalyginamai mažiau ūžia nei tas BL CristalProfi e901 Greenline.
steloras 2015.03.13 - 21:55
Mano spintelėje du tetra filtrai. Pasivadinau mamą, klausiu, ar girdi ką. Sako: o ką turėčiau girdėti. Ji muzikantė , turi klausą, bet deja nieko taip ir neišgirdo. Aš asmeniškai girdžiu, bet man neužkliūna, miegu ramiai. Va, žmogus sako, atman filtrai labai tylūs, praktiškai nesigirdi. Mano bičiulis turi JBL 1501 filtrą, sako labai tyliai sukasi. Kitas bičiulis turėjo aquael galingą bačką, irgi nieko negirdėdavo. Nebežinau, ką ir sakyti. Jei yra galimybė, išgirsti kaip dirba filtrai pas kitus. Gyvai. O dėl JBL 901, mūsų nuomonės sutampa.
fr0zzen 2015.03.16 - 13:39
Pratęsimas.
Akvazoo į email neatsakinėja, tarėmės kad keisim į mažesnio galingumo filtrą - sakė pasitarts pardavėjas su vadyba. Nieko nepranešęs atsiuntė atgal filtrą su kita galva, apžiūrėjus man ji kažkokia dėvėta tikrai ne nauja. Ūžimo kažkiek mažiau, bet siurbimas ženkliai mažesnis, ragalapio lapeliai šalia plaukia nesusiurbia. Pieštai ūžė stipriai, bet siurbė tikrai labai gerai. Prekės atgal nepriima sako, viskas ok ir prekė įtraukta į negražinamų prekių sąrašą. Kreipiuosi į valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą laukiu atsakymo - po pietų su inspetoriumi kalbesiu konsultuosiuosi. Būkit atsargūs..
coopeez 2015.03.16 - 21:15
aš jau savaitė kaip išsiunčiau filtrą jiems, kol kas jokio atsakymo negaunu.. per kiek laiko jums atsakė?
fr0zzen 2015.03.16 - 22:50
Konsultavausi su inspektoriais. Kadangi sutrumpinau šlangas, pažeidžiau originalią komplektaciją - todėl teisiškai akvazoo nieko neprivalo, gražinti ar keisti. Teisiškai jie yra teisūs. Parašiau dar vieną email, paskambino , pakalbėjom žmoniškai - sutarėm bandysim keisti į silpnesnį mažesnio galingumo tai turėtų ir garsas mažesnis būti. Džiaugiuosi kad vistik yra lankstumo, dar anksti ką nors rašyti - jei viskas ok ir toliau apsipirkinėsiu pas juos. Šeip bendrauja tikriai maloniai.
coopeez rašė:aš jau savaitė kaip išsiunčiau filtrą jiems, kol kas jokio atsakymo negaunu.. per kiek laiko jums atsakė?

Na tai tris dienas keliauja, tris grįžta išmesk savaitgalius tai ir gausis taip.

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių