Skyrius skirtas diskusijoms apie individualius akvariumus nuo 60L iki 120L. Kiekvienas lankytojas gali kurti savo temą.
vendigo 2015.07.18 - 23:30
Bandau parodyti savo kūrinį :)
Augalai:
Nymphoides peltata
Cryptocoryna tropica
Anubias (kažkoks :) )
Papartis kažkoks.

Fauna:
Neonai-13
Leliusas-1
Gupijos-3
Corydoras-4 (2 dėmėti ir 2 pandos)
Ancistrusas-1

Paveikslėlis

Iki užbaigimo trūksta galinės sienelės. Kogero teks apsistoti ties fototapetu, nors norėjau darytis veidrodį. Bet kadangi zooprekėse kažkuo panašaus neprekiauja, tai manau teks atsisakyti. Paprastą veidrodį išsipjauti bus negerai, storas jis. Dangtis neužsidengs. Tikėjausi gauti ką nors panašaus į plėvelę, ar skardos lakštą. Kad būtų kaip veidrodis (gerai atspindėtų), bet plonas.
Dar321 2015.07.19 - 15:33
Kas pirmiausia krito į akį - vandens per mažai (vandens lygis turi būti virš dangčio apačios), filtro jokio nėr, tik "galva" nuo jo... :?
Fotografuoti reikia tamsioj patalpoj ir ne iš viršaus, o iš 2/3 akvos aukšty nuo dugno.
Galinei sienelei geriausiai tinka vienspalvė lipni plėvelė (balta, mėlyna, juoda). Ja prekiauja reklamistams skirtos kontorėlės, pvz. Heliopolis ir pan.

https://www.facebook.com/aquasharkslt/
---------------------------------------
Paveikslėlis
Paveikslėlis
vendigo 2015.07.19 - 20:21
Dėkui už pastabas, pasitaisysiu :)
Nežinojau dėl vandens, reikės papildyt. Filtras yra, naujas. Ten gal tik matosi galva, bet jis ten visas, pilnos komplektacijos (aquel fan 1 plus). Pabandysiu padaryti nuotrauką geresniu rakursu vėliau.
Galinei sienelei vienspalvė plėvelė man tikriausiai nepatiks. Pabandymui buvau uždėjus juodą audinį (kad pažiūrėti kaip atrodys). Nepatiko.
vendigo 2015.08.01 - 14:14
Kažkaip nelabai man gaunasi tokios gražios nuotraukos kaip pas kitus. Bandau įdėti truputį kitu kampu nufotografavus. Dabar gal kiek geriau? Stiklas kažkoks pas mane akvos keistas. Nelabai skaidrus, ar ką... Šiaip tai yra vienas keistas dalykas-akva yra naudotas. Žmogus, pas kurį jis stovėjo, neypatingai juo rūpinosi. Kiek teko matyti, stiklas būdavo nugrabaliotas, išterliotas, vienu žodžiu gana bjaurus pažiūrėti. Paskiau akva kelis metus nenaudojamas garaže stovėjo. Tai kai atvežė, tuos stiklo nučiupinėjimus mėginau nušveisti. Kuo tik nebandžiau-ir indų plovikliu (galvojau gal ten kokiom riebaluotom rankom nuterliojo), ir vait spiritu-ničnieko nepadėjo. Toks vaizdas, lyg būtų įsigėrę į stiklą. Nenusiima niekuo. Nepasakyčiau, kad labai matosi ir krenta į akis. Bet kai stovėjo dar tuščias, nelabai maloniai atrodė. Nu bet nenusivalo tai nenusivalo, nieko nepadarysi. Užsipildžiau ir tokį. Tik labai keista, kad taip yra. Labiausiai nuterliota viena sienelė (taip manau, kad ji turbūt buvo priekinė, tai daugiausiai ir nuterliojo). Tai tą priterliotą apsukau taip, kad ji būtų galinė. Tai ne taip matosi ten gale.
Beje, dar prisidėjo 2 gyventojai-pamačius neiškenčiau nenusipirkus 2 šamukus aspidorus pauciradiatus. Nerealiai gražūs. Tai šamų dabar 6 gyvena (tikiuosi ne per daug). Realiai tai jų tiek ir nesimato. 2 dėmėti corydoras dieną praktiškai neišlenda (nebent pasimaitint), ir surast juos labai sunku. Pasirodo tik naktį. Pandos laksto visą dieną, tai jos geriausiai matosi. O aspidorai tai kada kaip-kartais prisijungia prie pandų, kartais slepiasi... Labai keista, kad rūšis ta pati (corydoras) dėmėtų ir pandų, o elgesys taip skiriasi.
Paveikslėlis
Dr.Phantom 2015.08.06 - 10:52
Tas augaliukas margas prie filtro labai jau dirbtinis atrodo. Jei Gyvas, tai tikrai ne akvariuminis.

Nėra gėda nežinoti, gėda - nenorėti sužinoti...
vendigo 2015.08.07 - 20:23
Dr.Phantom rašė:Tas augaliukas margas prie filtro labai jau dirbtinis atrodo. Jei Gyvas, tai tikrai ne akvariuminis.

Visiškai teisingai, prie filtro tikrai dirbtinis :) Kol susidėvės, tegu pabus. Paskiau gal sumąstysiu ką galima būtų pasodinti vietoj jo. Norėjosi kažko, kad kiek maskuotų, dengtų filtrą. Kad kiek paslėptų. Bet, kaip suprantu, filtras neturėtų būti užgožtas visiškai, kad augalas (ar dekoracija) netrukdytų traukti vandens su nešvarumais. Tai kol kas jis ten lyg ir visai tinka, mano manymu :)
vendigo 2015.08.08 - 12:02
Dar321 rašė:Labai abejoju, ar pavyktų natūralia flora taip užgožti filtrą, kad vanduo nepratekėtų... :D

Vanduo, žinoma, pratekės. Bet pagalvojau, kad vešliai paslėptas filtras menkiau filtruos. Ta prasme augalų lapai sulaikys nemažai nešvarumų, nepraleisdami jų prie filtro. Dėl ko sumažėtų akvariumo valymas (filtracija). Galbūt ateity pakeisiu šį dirbtinį augaliuką kokiu nors kitokiu, bus matyt. :)
steloras 2017.01.26 - 18:01
Būtų įdomu pamatyti akvariumo vaizdą. Tikiuosi yra kuo pasidžiaugti ir pasidalinti džiaugsmu su forumo nariais :)
vendigo 2017.01.26 - 18:20
Šiam momentui vaizdas kiek kuklokas pas mane :oops: Rudens pabaigoj gerokai apmažinau cryptocorinos kerą-užaugęs buvo tiesiog gigantiškas. Tiek į aukštį, tiek į plotį. Išsikerojo praktiškai per visą akvą. Tai pasilikau keletą mažesnių augaliukų. Jie sėkmingai auga, bet atrodo dar gan kukliai. Nymphoides peltata kažko nelabai kaip atrodo. Nežinau kas jai negerai-auga tokiom bangom. Tai ant nunykimo ribos, jau pradedu galvoti ką vietoj jos pasodint, tai pradeda bujot. Paskiau vėl apnyksta gerokai, po to vėl bujoja... Nesuprantu. Artimiausiom dienom pamėginsiu padaryti nuotraukų, jeigu gražiai gausis :)
Šiaip dizaino pakeitimų pas mane tai praktiškai nebūna. Mėgstu pastovumą-jeigu pavyko viską sukomponuot ir suderint taip, kad vaizdas man patinka, tai praktiškai nieko ir nekeičiu. Žinoma, jeigu kažkas nelabai tenkina, kažkas nelabai vietoj, tai būna, kad vis ieškau tinkamesnio varianto. Pastumdau, kažką sugalvoju. Bet pirminis apipavidalinimo variantas, mano akimis žiūrint, gavosi labai netgi neblogas. Esu daugmaž patenkinta. Žinoma, negaliu teigti, kad prilygsta profesionalams, kurių nuotraukomis galima pasigrožėti kad ir šiame forume. Nemanau, kad sugebėčiau taip gražiai viską pasidaryti. Bet principe kaip naminis mėgėjiškas akvariumas-manyčiau visai neblogai. Vaizdas nėra labai jau prastas :)
vendigo 2017.01.27 - 18:33
Tikriausiai prastas iš manęs fotografas :oops: Kažko nesigauna niekaip gražios nuotraukos. Kaip jūs jas padarote-nesuprantu. Fotoaparatas naujas, neseniai pirktas. Bet nuotr. gaunasi kažko nelabai ryškios. Gal lempos apšvietimas per mažas, per tamsu, ar ką? Ir nepagaunu kokiu kampu fotografuot-nu kažkaip nelabai man gražiai atrodo iš apačios į viršų :? Bandau:

Paveikslėlis

Šiuo metu gyvena:
10 neonų
2 poros lialiusų
2 gupijos
2 otocinklai (planuoju papildyt iki 5)
1 ancistrusas (beje, jis pas mane jau 11 m :) )
4 corydoras pandos
2 corydoras dėmėti
sraigės grunte, kuriom negaliu atsikratyt :?

Augalai:
keletas vidutinio dydžio anubių
kažkoks apnykęs papartis
kriptokorina
nymphoides peltata
miniatiūrinis anubis ant šakos.

Sutinku, kad vaizdelis ne ypač įspūdingas. Skurdoka.
steloras 2017.01.28 - 21:54
Foto ne tokia jau ir prasta. Aš naudoju nuotraukų apdirbimui nemokamą programos PhotoScape versiją. Foto karpymas, horizontalus išlyginimas, šviesumas - tamsumas, aštrumas, pašvietimas, pikselių nustatymas, kad įsikeltų į forumą. Radikalas su savo reklamomis (blaško dėmesį) manęs nežavi. Galima pasižaisti su fotoaparato nustatymais. Mano pirmi bandymai su automatiniais nustatymais buvo klaikūs. Bandžiau vadovautis akvaprofų rekomendacijomis, bet teko stipriai improvizuoti. Štatyvas irgi nepamaišytų. Tikiu, kad tau pavyks išspausti iš turimos fototechnikos rezultatą, kuris tave tenkintų. Tam kartui tiek. Sėkmės eksperimentuose.
vendigo 2017.01.29 - 12:29
Dėkui už konsultaciją :) Radikalas mane irgi nervina. Bet tai vienintelė talpykla, kurią suprantu. Visos kitos anglų k., tai man labai sudėtinga naudotis. Nesuprantu, nemoku. PhotoScape pasidomėsiu.
vendigo 2017.02.12 - 21:07
Visgi pasižiūriu-skurdokai tas mano akva atrodo :? Nymphoides kažko nelabai nori gyvent, nežinau. Didelių sugebėjimų taip fantastiškai apipavidalint akvą kaip kai kurie šiame forume neturiu, bet gal kas kokių patarimų, pasiūlymų turi? Kokius augalus, kur kas tiktų ir pan. Kas derintųsi, ir kam tiktų mano esamos sąlygos. O sąlygos pas mane tokios:
vandens temp. palaikoma 24-26 laipsniai;
žuvų, niokojančių ar rausiančių augalus, nėra;
apšvietimas 1X15W T8 lempa (uždėjau savadarbį atšvaitą, tai vizualiai akva atrodo geriau apšviestas, nei buvo be atšvaito. Nors suprantu, kad atšvaitas neatstos dar vienos lempos.)

Šiuo metu akvoj gerai jaučiasi anubiai, ir rudais lapais kriptokorina. Pagrindinis pageidavimas augalams-kad nebūtų greitai augantys. Blogiausiu atveju-vidutiniškai greitai. Nes nenoriu kiekvieną savaitgalį praleisti ravėdama akvą. Turiu tokią mintį-gal kur kokią samanėlę įtaisyt (jeigu verta)... Vienu žodžiu jeigu kas turi kokių minčių kaip gražiai apipavidalint akvą, labai lauksiu. Naujai paleistas visai gražiai atrodė, mane labai netgi tenkino. Bet dabar kažkaip nelabai vaizdas.

Dar turiu tokį klausimą-įrenginėdama akvą gruntą padariau šiek tiek kylantį link galinės sienelės. Tiesiog todėl, kad knygoj skaičiau tokią rekomendaciją, kad taip reikia. Tipo gražiau atrodo. Nu man iš tikrųjų visai patiko, tikrai buvo neblogai. Didelio pakilimo nedariau, taip kažkur gal apie 2 cm gavosi. Bet dabar po kažkurio laiko man atrodo, kad tas pakilimas "nuvažiavo" į priekį. Ta prasme atrodo, kad gruntas lyg ir susivienodino. Kaip ir nėra to pakilimo. Ar aš kažką negerai padariau? KAžką reikėjo gal dėti? Literatūroj nebuvo minima apie kokius nors sutvirtinimus ar priemones, kad gruntas neslinktų ir nesusivienodintų. Labai domino tokie dalykai kaip terasos, bet čia jau tikriausiai aukštasis pilotažas :) Iki galo nelabai supratau jų įrengimo principo, tai nusprendžiau apsiriboti tradicišku grunto supylimu aukštėjant link galinės sienelės. Bet dabar kažkodėl ir to neliko.
vendigo 2017.04.23 - 13:51
Na, pas mane vaizdas kiek pagerėjo. Nymphoides šiuo momentu "ant augimo bangos" :) , tai vaizdas kiek gražesnis. Šiokie tokie pasikeitimai-nuėmiau anubį nuo šakos. Kažko jis tą šaką labai greitai perauga. Papartį kaip reikiant apskabiau, bet jis kažko ir toliau nyksta. Nežinau kas negerai, bet turbūt iš jo nieko nebus. Vis nesusidoroju su barzda. Iš pradžių gerai gelbėjo accelerator, bet dabar jis jau kažko visiškai nepadeda. Tikriausiai dumblis prie jo priprato, ar ką... Kitą mėnesį planuoju nusipirkt pakeitimui kokią nors kitą priemonę dumbliams. Nusižiūrėjau iš akvazoo. Atsiliepimai lyg ir neblogi, bandysiu keist. Turiu mintį kur nors įtaisyti kokią nors samanėlę. Tik dar nesumąsčiau kur (gal ant šakos priekyje, kur anubis buvo). Ir yra keletas abejonių-ar samana netaps mėgstama sraigių veisimosi vieta, ir įdomu ar jos lepios, ar tiks pas mane esantis silpnas apšvietimas. Čia radau tokį skelbimą-parduoda xmas samaną. Tai kol kas svarstau dar. Taigi, įmetu dabartinio vaizdo vizualizaciją :) (ech, nu fotiku savo tai esu visai nusivylus. Visgi Sony kaip ir nebloga kompanija, nu bet nuotraukų kokybė tai geriau patylėt. Ryškios nuotr. nu niekaip nesigauna. Su gerokai prastesnių parametrų Canon fotiku tokių dalykų nebūdavo.).
Beje, gaila, kad neišeina prikabinti failo tiesiai į forumą :( Dydis ribojamas. Įdėjus nuotr. per kokį radikalą, tai ji po kažkurio laiko dingsta.
Paveikslėlis

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Google [Bot] ir 1 svečias