Skyrius skirtas diskusijoms apie individualius akvariumus nuo 60L iki 120L. Kiekvienas lankytojas gali kurti savo temą.
vendigo 2017.05.11 - 17:57
Įmečiau 1 heleną. Noriu, kad nors kiek prakontroliuotų tas melanijas. Stebėsiu kaip seksis. Jeigu iš 1 naudos bus nelabai, tai gal reikės mėgint dar kokią 1 įleist. Tik bijau, kad neprisidaryčiau paskiau dar ir su šitom tokių pačių bėdų :D Taip pat nusipirkau skystį nuo dumblių, bandysiu naudot. Barzda jau užkniso. Iš pradžių accelerator labai gerai padėdavo. Bet dabar kažkodėl jau nebe :( Tikriausiai priprato prie jo, ar ką... Esu išbandžius Tetra firmos priemonę nuo dumblių, bet efektyvumas buvo visiškai nulinis. Keista. Tai dabar dar kartą pabandžiau nusipirkt kitokią priemonę. Jeigu nepadės, nežinau kuo gelbėtis.
vendigo 2017.06.11 - 14:26
Na, išbandžiau kitą priemonę nuo barzdos, kurią nusipirkau "Akvazoo". Keistas dalykas, nežinau daugiau kaip kovoti su ta barzda. Reikalas tas, kad pas mane dviejuose akvariumuose kažkodėl auga skirtinga barzda :? Mažąjam ji tokia auga kuokšteliais, lyg teptukas. Tokia kaip šiame straipsnyje nuotraukoj: http://firstaqua.ru/ukhod/kak-izbavitsy ... riume.html
Didžiąjam akvariume yra visai kitokia, tokia auganti palaidais "plaukais", šiek tiek pasigarbanojusiais. Kaip šitam straipsnyje (antrojoj nuotr.): http://nashirybki.ru/uhod/chernaya-boro ... riume.html
Tai kažkokiom priemonėm (išskyrus chlorą) nunaikinti pirmo varianto barzdą praktiškai neįmanoma :( Neima jokia chemija, ką bepirkčiau. Antroj nuorodoj esanti barzda daug jautresnė. Su ja išeina susitvarkyt ir naudojant accelerator (paskutiniu metu kažko tikriausiai apsiprato su juo), ir ta priemonė pirkta su ja susitvarkė. Nunaikino, naudojant pagal instrukciją. O kaip kovoti su barzda mažąjam akvariume, tai tiesiog neįsivaizduoju. Bandžiau pilti ir didesnę dozę tos priemonės-nieko. Kas čia toks per brudas, jeigu niekas jos neima...
Ir nesuprantu-kodėl skirtinguose akvariumuose, kuriuose visiškai nesiskiria priežiūra, vanduo iš to pačio krano ir pan.-auga skirtinga barzda? :?
Donatas K. 2017.06.11 - 22:39
Skirtingo stiprumo vandens srovės, kitokios dekoracijos/augalai, kitaip vanduo cirkuliuoja.
vendigo 2017.06.12 - 17:09
Donatas K. rašė:Skirtingo stiprumo vandens srovės, kitokios dekoracijos/augalai, kitaip vanduo cirkuliuoja.

Gali būti. Kažkaip į galvą neatėjo :)
vendigo 2017.07.19 - 21:01
Na, jau ilgesnis laikas kaip naudoju tą priemonę iš akvazoo nuo dumblių. Tai pastebėjau, kad ši priemonė tikriausiai labai patinka augalams. Papartis pas mane buvo kažkoks visai merdintis. Jau galvojau gal mest lauk, beveik nieko iš jo jau nebuvo likę. Dabar kad subujojo, kad sužaliavo... Kriptokorina bujoja (nors šita tai ir taip puikiai augo). Nymphoides kažko nesitaiso. Kaip buvo nei šis nei tas, taip ir yra. Auga tokiom bangom-tai atsigauna ir subujoja, tai žiauriai apnyksta. Kai visai nuskursta, jau nusprendžiu mest lauk. Bet čia subujoja-gaila pasidaro. Vėl apnyksta-galvoju jau mesiu, grožio iš jos jokio. Tai vėl atsigauna.... Nežinau kas su ja ne taip. Šaknys vos ne kaip pas medį (bandžiau išraut, galvojau gal jau visai nusibaigė), o augt kažkaip nelabai auga.
vendigo 2017.08.12 - 20:11
:)
Paveikslėlis

Bandau parodyti savo apistogramma makmasteri. Kadangi fotikas prastas, tai kokybė nuotraukų prasta. Bet šiek tiek matosi :) Šiaip žuvytės gana ramios, noriai pozuoja. Nufotkyt nebūtų didelių problemų, jeigu fotikas sugebėtų normaliai sufokusuoti.
Paveikslėlis

Žuvytės labai įdomios. Šiaip kiek pastebėjau, visi mini ciklidai labai įdomūs. Jie tokie bendraujantys, ar ką... Prieini-visada atplaukia, ir žiūri per stiklą :) Jeigu ką darau akvariume-irgi visada prisistato, ir stebi kas vyksta. Visai nebaikštūs, ir labai smalsūs. Mieli tokie.
Kipšiukas 2017.09.10 - 11:30
Na tikrai gražu, tik ilgiau žiūrėti į foto trukdo išlendanti rusiško saito reklama :)
vendigo 2017.09.10 - 20:31
Kipšiukas rašė:tik ilgiau žiūrėti į foto trukdo išlendanti rusiško saito reklama :)

Ačiū :) Na taip, puslapis nuotraukų talpinimui ne kažin koks. Bet tiesiai į forumą man nuotr. neįdeda, rašo-formatas per didelis. Tai tenka naudotis "tarpininkais". O kadangi anglų k. nemoku, tai vienintelis prieinamas būdas per radikal.ru. Seniau buvo dar vienas rusiškas saitas nuotraukoms, tai ten su reklamom geresnė padėtis buvo. Bet turbūt pasinaikino. Kažko neužsikrauna.
Artimiausiu laiku vėl teks mažinti kriptokorinos gerą. Labai jau didelis.
steloras 2017.09.15 - 15:59
Gražus, tvarkingas vaizdas. Labai patiko. Priežiūros nedaug, augalai geros kondicijos, įrangos minimaliai. Ar naudoji kokias trąšas? Na, galinis fonas ne mano skoniui, bet jei pačiai jis mielas, kodėl gi ir ne.
vendigo 2017.09.15 - 17:01
steloras rašė:Gražus, tvarkingas vaizdas. Labai patiko. Priežiūros nedaug, augalai geros kondicijos, įrangos minimaliai. Ar naudoji kokias trąšas? Na, galinis fonas ne mano skoniui, bet jei pačiai jis mielas, kodėl gi ir ne.

Dėkui, malonu girdėt iš kažko, pas ką akvariumai atrodo kaip iš paveikslėlio :) Su augalais tai kol kas stabdis. Nymphoides visgi beveik nunyko, o tos ludwigijos kažko niekaip negaunu. Tai kampas prie šildytuvo tuščias. Yra mintis-gal kriptokorinos krūmą patraukti daugiau link šilldytuvo. Nors šiaip tai nelabai man tokia mintis patinka. Gal kažką kito sugalvosiu, jeigu liudvigijos nepavyks gauti. Nes kriptokoriną tai greitu laiku planuoju mažinti. Jau kaip ir per didelė prižėlė, labai daug vietos užima. Fonas, žinoma, skonio reikalas. Man visai patiko, kitaip nebūčiau pirkus :) Gaila, kad šiek tiek apkarpyt teko. Nes arba per siauri, arba per platūs. 40 cm aukščio kažkodėl negamina. Galima būtų nuimt ir mėgint veidrodinę plėvelę pasiieškot (beje, dėkui už nuorodą ;) ), bet nelabai noriu plėšt, kadangi viskas ištepta aliejumi (pasiieškojau info, kad galima vietoj fono klijų naudot). Tai plovimo biskį būtų daugoka.

Su trąšom, tai kaip sugalvoju. Jeigu naudoju, tai labai labai retai. Retkarčiais įpilu Tetra skystų. Buteliukas į pabaigą, daugiau gal ir nepirksiu. Taip pat turiu VIMI gruntinių-vis bandžiau nymphoides gaivint. Galvojau, gal trąšų trūksta. Bet nepadėjo. Tai retkarčiais būna, kad įkišu. Bet šiaip tai kažkaip kas auga, tai auga ir be trąšų. Gal žuvų š..... užtenka.

Tiesa, į ateitį dar turiu tokią mintį, kad gal reikėtų atsisakyti šakų akvoj. Patinka man jos, gražu. Bet truputį užknisa, kad išbūna tik apie kokius 2-3 m. Ir paskiau reik keist. Supūva. Tai apauginu ją kokiu anubiu, ir paskiau viską reikia plėšt, rišt prie kitos šakos. Tai galvoju gal ką nors sumąstyt ilgaamžiškesnio. Šakos tai geriau tik šiai įdėt kaip dekoraciją, niekuo neapauginant. Tada tiesiog išmetei, ir įdėjai kitą.
vendigo 2017.09.20 - 17:13
Na taip, jeigu šakas išmeti, tai jau reikia kažką kito galvot. Juk nelaikysi tuščio akvos :D Na, aš dar neapsisprendžiau, dar žiūrinėju ir ieškinėju. Turiu vieną tokią mintį-pasidairyti dirbtinių šakų imitacijų. Yra kai kuriose zooparduotuvėse tokios dekoracijos, man atrodo lygtai iš molio padarytos. Yra mažesnių, didesnių. Tokie kaip kelmai. Kainuoja nelabai pigiai. Bet jeigu nereikės kas kažkiek laiko keitinėt, tai galima kartą ir sumokėt. Tik man kol kas apimtis nelabai patinka. Norėtųsi kažko, kas užimtų daugiau erdvės. Šakos būna visaip išsikerojusios, galima pasirinkti daugiau ar mažiau vietos užimančias. Tai čia kažko taip idealiai tinkančio dar neaptikau. Bet vis pasidairau. Dar variantas-irgi dirbt. dekoracija, tokios kaip uolos būna padarytos. Ten galima kokį augaliuką priauginti (pvz. anubį, arba gal koką samaną). Bet irgi nelabai randu tokių, kad pakankamai aukštos būtų. Ten jos ir žuvims turėtų patikti-yra olų kur palandžiot. Bet norėčiau aukštesnių. Tai šiam momentui pirkti dar nesiruošiu, nes kol kas šaka dar nesupuvo. Bet jeigu rasčiau kažką idealiai tinkančio, tai pirkčiau iš karto. Nes paskiau tai būna taip, kad kol nereikia-yra, o kai prireikia su žiburiu nerasi.
vendigo 2017.09.30 - 20:03
Šiandien atlikau didžiulį darbą-apravėjau, sutvarkiau akvą :D Labai daug laiko viskas užima, daug darbo. Proceso metu paaiškėjo, kad, pasirodo, gana bjaurūs sutvėrimai tie apistogramma macmasteri. Kandžiojasi :D Net nustebau.
Akva dabar atrodo labai tuščias. Nors dalį anubių sukišau atgal (tas kampas ir atrodo labiau užpildytas), tai vidurys visai tuščias. Kriptokorinos atgal pasodinau tik keletą mažų daigelių. Tai kol jie pakankamai paauga, vaizdas būna labai tuščias. Dabar reikės dar kartą pereiti per parduotuves ir paieškoti liudvigijos. Nes prie šildytuvo dabar visiška tuštuma, labai negražu.
vendigo 2017.10.08 - 15:27
Na va, pagaliau gavau kažkokią ludwigia :) Gaila tik, kad viena šakelė buvo (norėjau daugiau. Dabar teks laukt kol prigis, užaugs, ir galima bus pasidaugint), ir pardavėjas negalėjo pasakyti tikslaus pavadinimo. Augaliukas gražus, man patiko. Dabar reikia tik tikėtis, kad mano sąlygomis augs. Gal kas nors žino, kokia tiksliai tai liudvigija?:

Paveikslėlis
steloras 2017.10.08 - 15:55
Ta kažkokia tavo liudvigija labai jau panaši į elodėją, tik tokia riebi, gerai nupenėta :)
vendigo 2017.10.08 - 19:37
steloras rašė:Ta kažkokia tavo liudvigija labai jau panaši į elodėją, tik tokia riebi, gerai nupenėta :)

Ane? :D :D Nu aš tai augaluose nesigaudau nei velnio. Pardavėjo paklausiau ar turi liudvigiją, tai padavė šitą. Išvaizda man patiko, tai ir paėmiau. O ta elodėja greitai auganti?

P.S.-pažiūrėjau i-nete nuotraukas, nu tikrai žiauriai panašu į elodėją. Ale tai kaip čia žmogus parduoda pats nežino ką? Paprašiau juk konkretaus augalo. Žinoma, jeigu tai nėra greitai augantis augalas, tai aš nieko prieš. Bet jeigu reikės kas savaitę raut, tai vis tiek teks atsisakyt.

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Google [Bot] ir 2 svečių