Skyrius skirtas diskusijoms apie individualius akvariumus nuo 120L iki 240L. Kiekvienas lankytojas gali kurti savo temą.
Regix 2015.11.10 - 10:15
Sveiki,
akvariumą turiu gan seniai, bet galiausiai supratau, kad be pagalbos neapsieisu.

Trumpai apie akvariumą:
Kampinis
Apie 200 litrų
Išorinis filtras Aquel
Šildytuvas 200w su kontroleriu temperatūra 29 laipsniai
Led apšvietimas du ledai po 10w arctic blue ir du ledai po 10w raudoni. Apšvietimas veikia su petrauka nuo 7 iki 12 14 iki 22, kažkas man taip rekomendavo.
Vandenį keičiu kas savaitę, max kas dvi (laiko tai padaryti turiu tik savaitgaliais ir tai jei labai neužimtas), perpilu 75 litrus
Jau metai kai naudoju osmosinį vandenį, vien tik dėl to kad tiesiai iš krano labai daug geležies ir kalkių, jeigu net per kurį laiką šildytuvas rūdim apauga :D na dabar jau to nėra.
Trąšos lyg ir taip:
Easy Life Profito kas dieną 7,2 ml
Easy Life Nitro kas dieną 7,2 ml
Easy Life Fosfo kas dieną 4,6 ml
Easy Life Ferro kas dieną 3 ml

Vėliau imesiu foto kaip viskas baisiai atrodo ir parašysiu kokios žuvelės.

Noriu išpręsti bėda su augmenija, visą laiką man su ja nesisekė, tad jau galvoju parašysiu, gal kas padės.
Augmenija skursta, naują augalą pasodinus, dvi-trys savaitėlės ir jo grožis dingsta, naujų lapų išleidžia, bet jau jie ne toki kaip senieji, arba dar po kurio laiko aplamai miršta, likę realiai du augalai kurie dar kovoja, bet spėju ir jiems kažkada laikas ateis.
Trąšas aksčiau naudojau tik Easy Life Profito pagal buteluko aprašymą, tačiau nepagerėjo. Poto jau puse metų naudoju taip kaip dabar parašęs, radau kažkuriame forume vieno žmogaus metodiką kuris naudoja Easy Life trąšas. Tačiau vistiek nepadeda.
Manau bus problema ir su apšvietimu ir su vandeniu.

Pora klausimukų greitam atsakymui:

Pas mane filtre keturi užpildai: kempine, anglis, trečios nepamenu (parašysiu vėliau) ir keramika.
Kiek skaičiau tai anglis sugeria trąšas, tai ar nereikia kartais prie pilant trąšas išjungti filtro kuriam laikui, arba anglies nenaudoti? Kokius užpildus siūlytumėt naudoti?

Gal pakolkas tiek.
Tik prašau be jokių blevyzgų, aš ne vaikas, man ne 10 metų, man reikia protingų atsakymų.

Pakolkas dėkui
Regix 2015.11.10 - 11:10
Nuotraukėlės prieš metus beveik:

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Dabartinės foto::

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis
Paskutinį kartą redagavo Regix 2015.11.11 - 09:47. Iš viso redaguota 2 kartus.
Kukulakis 2015.11.10 - 13:10
Nesupratau, kam tokią temperatūrą užkėles? Pagal foto, nors ir neaiškios nesimato žuvų kurioms tokios reikėtų. Trašas pili, nors praktiškai tuščias akvariumas. Anglies kempinė nėra butina. Jei ji jau ilgai buvus akvariume gali ją jau mest. Ją geriausia į filtrą dėt po žuvų gydimo, vaistų likučiams sutraukti.
Shashasss 2015.11.10 - 13:51
Temperatūra ir man pirmu numeriu užkliuvo! Ne diskusus gi augini... O augalams tokia nepatinka.
Dėl LED apšvietimo nieko negaliu patarti. Net valisnerijos neauga???
Regix 2015.11.10 - 14:58
Na akvariumistas iš kurio pirkdavau žuveles sakė tokią laikyti. Kokia temperatūrą užstatyti?

Tai kokius užpildus dėti.
Pirmam kempine, kad stabias liekanas surinktų
Antram vietoje anglies?
Tračiam ten kaip koki akmenukai dabar
Ketvirtam keramika, sita tai palikti manau, kas kiek laiko keramika reikia keisti?

Backutę valau kartą į mėnesį. Kaip ją teisingai valyti?
Regix 2015.11.10 - 15:23
Platydoras costatus - Platydoras 2
Pangasius hypophthalmus - Ryklinis šamas vienas
Auksinė žuvelė, labai mazgis norėjo
Crossocheilus siamensis - Lapė gal 4-5
Du Barbus semifasciolatus - Šuberto barbusas
Kukulakis 2015.11.10 - 22:29
Tik nemušk temperatūros iškart, po 1C į parą.
Backutę valau kartą į mėnesį. Kaip ją teisingai valyti?

Jei puikiausiai veikia kam tada valyti? Valyk, kai smarkiai susilpnėja srovė.
Regix 2015.11.11 - 09:52
Antrame poste pakeičiau dabartinės foto į gerenės kokybės.

Tai kokius užpildus dėti.
Pirmam kempine, kad stabias liekanas surinktų
Antram vietoje anglies?
Tračiam ten kaip koki akmenukai dabar
Ketvirtam keramika, sita tai palikti manau, kas kiek laiko keramika reikia keisti?
Dr.Phantom 2015.11.11 - 22:36
Su tiek augalų ir tokiomis trąšų dozėmis, manau, greit bus geros dumblių plantacijos.

Nėra gėda nežinoti, gėda - nenorėti sužinoti...
Shashasss 2015.11.12 - 10:30
Bent maždaug gali pasakyti kiek laiko akvariumui? Nes, "gan seniai" nelabai tikslu :)
Shashasss 2015.11.12 - 11:26
Vietoje anglies gali dar vieną kempinę dėti. Žuvies mažai, augalų irgi, tai kažkokio stebuklingo filtravimo nereikia.
Baik pilti trąšas, nes nėra ką tręšti. Bačkos nevalyk kas savaitę (kaip jau minėjo - tik kai srovė labai susilpnės). Labai švariai gruntą išsiurbi? Ir dėl įdomumo - kokio aukščio akvariumas?
Shashasss 2015.11.12 - 11:29
Dr.Phantom rašė:Su tiek augalų ir tokiomis trąšų dozėmis, manau, greit bus geros dumblių plantacijos.

Va man ir keista, kodėl jų dar nėra???

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias