Skyrius skirtas diskusijoms apie individualius akvariumus nuo 120L iki 240L. Kiekvienas lankytojas gali kurti savo temą.
Sandras 2014.02.20 - 18:33
Blin perskaiciau kad 3 men sorry
Na apie PH atrodo parasiau ka manau.
buglius 2014.02.20 - 19:25
Jo. Taciau idomu koks svyravimas nera laikomas dideliu. Nes nakciai ir dienai reik paduot skirtinga kieki.
Sandras 2014.02.20 - 19:51
Na man svyruoja per 0,5 ir nieko neatsitinka nemanau kad ten jai ir per 1 svyruoja kokia problema iskyla.
buglius 2014.02.20 - 21:44
Kitas klausimas. Kaip griau ar Co2 kai yra apie38 ar geriau kai yra apie 12.
Sandras 2014.02.21 - 11:06
Na as manau kad laykyk apie 20 pastoviai ir ph tada nesokynes. :)
gupis 2014.02.21 - 15:41
Sandras rašė:Sveikas, nenoriu as cia mokyti ir taip jau mokanciu viska :)
Mano patarimai tau
Jai nori grazau zolyno visu pirma as daryciau taip.
Pirmoje eileje nusiperki osmosini filtra nera jau taip ziauriai brangus pasiieskok net. Sitas daiktas augaliniam akvariumui kaip sirdis zmogui(sakau is patirties kol neturejau osmoso tai bedu bedos buvo patikek)
Antra nusiperki pogruncio nors ir pacio paprasciausio jis augalams reikalingas saknims ypac, ne visi augalai megsta vien grunte laikytis+ pogruntis yra su trasomis ir kokiem puse metu uzteks tikrai trasu is jo, nereiks kaisiot nei lazdeliu nei molio rutuliuku. jai kisi i sviezu pogrunti dar lazdeles ar rutuliukus labai nuriebini pogrunti ir dumbliai cia jau tikrai karaliaus.
Tada dedi grunto nemaziau kokiu 5-7 cm.
Va tada is draugu pasieskai paciu paprasciausiu augaliuku, ar kazkur nusiperki, bet daug kad butu augalu mase. vandenuko kietuma nusigaudai kazkur apie 6-8 KH. ir sodini akvariuma aukstus i gala zemus i prieki. filtras zinoma ir jau turi buti. CO2 taip pat paleistas. jai nera zuvelioku cod gali leisti drasiai aeravimas is vis nereikalingas. pirmom dienom nepilk trasu baisiai pastebek ka augaliukai daro. kaipspalva ju.
Su fosfatais ir nitratais atsargiau. As manau kad svieziame aqva bus ir to ir to. jai filtras bio tai gali neplaut kokius 3 men kempiniu, jai paprastas biski praskalauti kempine ir viskas. Man akvariumas 450 ltr per 3 men po restarto prizele be problemu gali paziuret forume yra foto.
Jai vanduo kaip pienas tik nekeisk vandens nes pakeitus ji bakterijos dar labiau dauginasi bandyk Clearol is jbl berods taip vadinas arna iskunk sviesa akvariume ir uzdenk ji su kokia anklode ir palaikyk 3 paras visiskoje tamsoje, neserk zuvu atjunk co2. efektas bus po 3 paru,o jai vanduo is balto paliks zalias tasi vadinas suzydo geriausias pagalbininkas uvc lempa.
Jai turi klausimu gali klaust padesiu tikrai nes siek tiek jau turiu patirties su zolemis. SEKMES
labai sunku islaikyti raudonus augalus. kiek mano mokytojas,ir internetas sake tai raudonumui palaikyti ne gelezies trasa ,o kalio trasa reikalinga (bei co2 be kurio jau ziuriu pas nieka nieks neauga...)

nepyk smarkiai,aš dar žalias
Sandras 2014.02.21 - 15:56
Be co2 viskas auga tik ne tokiais tempais, mes gi norime kad viena diena uzsodini akvariuma o po 2 savaiciu jau groziesi juo. Augalai auga ir be co2 tiesiog jie auga leciau. O del kalio ar gelezies cia nuomones skirtingos vienam atrodo vienaip kitam ktaip. As ir cia ne koks profesionalas, tiesiog sakau is savo pastebejimu. Senesni akvariumininkai sako kad nereikia fosfatu akvariumui jie patis ten pasigamina. Mano nuomone kad reikia kazkiek, na aisku ne svieziame aqva.
KAIP SAKANT KIEK ZMONIU TIEK NUOMUONIU

Na bet kartais kaip paskaitai forumus tai ten tokiu veju priraso :) (kad ciut ne svesta vandeni reikia pilt :D ) akvariumas gi prudas tavo namuose ir galima is jo ir katinui atsigert ir rankas i ji kist :).
Riba 2014.02.22 - 22:21
buglius rašė:Kuri PH parametra geriau palaikyti esant KH 12. Ar PH-7 ar PH-7,5.
http://www.theaquatools.com/co2-calculations pagal sio tinklapio parodimus, vienu atveju CO2 yra perdaug, Kitu atveju CO2 kaip ir nepasiekia 20mg/l.

Pagal tuos kalkuliatorius, esant KH 12 pirmu ir antru atveju CO2 yra per mažai. Tai tik nusako saugią ribą, CO2 galima netgi daugiau 'gazuoti' , tik balionas tau greičiau pasibaigs.
pvz pagal šitą linką: Mythbuster'io akvariumas (antras eilėje)
http://www.prirodni-akvarium.cz/en/inde ... nspiration
pH 6.1-6.8, KH ≥ 15, GH ≥ 26, ir jis 25kg balioną pildo kas 6 savaites :o

Sandras rašė:Na PH yra ph svarbiausia ne koks jis yra, bet svarbiausia kad jis nesokynetu (va kame yra esme)
Tu gali laikyti idialu PH, bet jai jis sokynes labai tai mano manymu yra negerai.
Na PH priklausuo nuo KH
Pas mane KH yra 6 tai PH apie 6-7
Reikia ziureti ne i parametrus o i augalus augalai geriausiai parodo kas jiems negerai(bent as manau kad tie visi testai kartais rodo ne i tema)
PVZ raudoniems augalams reikia daugiau gelezies(paimiau jbl FE testa pamatavau gelezies norma aqvariume rodo liuks, bet raudoni augalai nenori spalvos isgaut ipyliau siek tiek trasu po keliu dienu pasirode rezultatas vadinasi testai rodo ne visai tiksliai)

Paprasciausiai reikia laiko kad aqvariumas nusistovet. Nereikia ten po ji knaisiotis kol jis dar sviezias reikia leisti jam subresti.
Daznas restartas yra ne i nauda :) . Na jai ji darai kas 3 men tai bent jau pasilik kazkiek seno vandens, ar filtro neplauk pries rr, arba is kokio draugo paimk is filtro tos koses ir sudrebk ja po gruntu, tai pades greiciau aqvai startuoti. Ir visada kaip apsodineji aqva po rr sodink zoliu kuo daugiau, jai ten kelios zoles ant 126 ltr aqva tai ta pusiausvyra gali kelius men nesusistoveti. (KAM TIE VANDENS PARAMETRAI JAI NERA KAS AUGA JAME ?)
O visi fosfatu, nitratu rodikliai sokines kol aqva zviezias.
Daug zuvu prileisi i sviezia sukils nitratai nes filtras nespes apdorot nitritu :)
apie fosfatu pylima i sviezu aqva is vis nekalbu.
Na cia tik mano nuomone.

Siaubas, Sandrai :x

buglius 2014.02.23 - 01:43
baliona papildyti tai nebeda. Tai nei brabgu nei daug laiko uzima. Tik klausimas del naudos.
Kai leidau 1 burbula ir diena ir nakti, tai puse bedos buvo. Bet ir vandeni keiciau kas 2-3 savaites.
Pabandziau nakciai uzsukti CO2 ir vandeni keisti kas savaite. Tai diena niekaip iki normos nedakeldavau su vienu burbulu. Paleidau 2 burbulus diena ir nakciai uzsukdavau, barzda uzpuole.
Tai dabar diena leidziu 2 burbulus, o nakciai 1 ir PH laikosi apie 7,5. Jei diena 3 o nakciai 1,5, tada apie 7.
Kita beda rudas duklius puola kai co2 leidziu daugiau. Priezastis manau apsvietime. Kolkas liustru tera tik 4x18. Menesio begi ketinu pakeisti 2x18 t8 i 2x24 t5.
Nes pagal vien tinklapi, rudi dumbliai auga kai mazai sviesos, o zali kai jos perdaug.
Jeigu kur ka netaip pasakiau, pataisykit.
audro 2014.03.16 - 02:54
Gupis- ne kalio reikia raudoniems augalams. O visko pradedant nuo fosfatų didesnio kiekio, bei geležies, bet ir co2 ir šviesa turi būti stipri.
Sandras- netolimoje ateityje suprasi, kad ir fosfatus reikia pilti, net ir šviežiame t.y. ką tik startavusiame akvariume. Kaip sakoma niekas su mokslu negimė dar, visi klystame. O klysti yra žmoniška.
buglius 2014.03.26 - 21:27
gal kas galite patarti del rudu dumbliu. Anie kai atsirado, taip ir nebenyksta. Augalai kaip ir auga, bet apsinesarudu dumbliu. Vandeni keiciu kas savaite po 30 ltr.
buglius 2014.12.21 - 22:43
Sveiki. Gal kas gali padeti su bliuduku. pradejo augalliuku lapai rudu dumbliu nestis. iberiau bakteriju, paleidau ora i akva, jis apnyko. Tai daba pradejo zaliu dumbliu nestis. Kas cia per biesas.
Parametrai.
KH - 5
PH - 7
Fe - 0,4
NO3 - 15
PO4 - 0,4
keiciama po 30 ltr kas savaite. 25 ltr osmoses 5 is ciaupo
apsvietimas 4x18, 8 h.
trasos vimi all inone 5-6 paspaudimai.
steloras 2015.01.10 - 00:10
Trąšų gamintojas Vimi rašo, kad naudojant all in one reikia kas savaitę keisti pusę akvariumo vandens. Mano supratimu, pas tave yra toli gražu ne taip. Ir dar rašo, kad nebereikia testuoti vandens netiksliais testais. Ne aš tai prigalvojau.
buglius 2015.01.11 - 16:55
Testai tai gal ir netikslus, taciau darau del orentacijos. Vandes keitimas gaunasi apie 40% kas savaite. Jei gerai pamenu, ten tilpo apie 80 ltr vandens. Taciau nejau de 10- 20 ltr apatinei augalai nesasi rudom, o virsutinei zaliom apnasom ?
steloras 2015.01.11 - 21:41
Nepabandysi - nesužinosi. Gražus tavo akvariumas, ir teneapkartina gyvenimo parametrų gaudymai ir truputėlis dumblių.

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Google [Bot] ir 1 svečias