Rekomenduojama aklimatizacijos procedūra

Aklimatizacijos tikslas yra paprastas: vanduo talpose,kuriuose žuvys arba koralai yra supakuoti turi skirtingas temperatūras, pH ir druskingumo parametrus nei Jūsų akvariume. Žuvys ir ypač bestuburiai (įskaitant koralus), yra labai jautrūs net nedideliems šių parametrų pokyčiams , todėl tinkamas grūdinimosi procesas yra užtikrintas kelias į sėkmingą žuvų persikėlimą.

1112224445556667778889991100111111

Rekomenduojame du aklimatizacijos būdus, kuris paaiškinti toliau, ir norime priminti, kad aklimatizacijos procesas neturėtų būti atliekamas skubant. Be to, reiktų atminti, kad Jūsų akvariumo apšvietimas turi būti išjungtas mažiausiai keturias valandas po to, kai naujos žuvys yra įleidžiamos į akvariumą, taip siekiant padėti joms labiau prisitaikyti prie naujos aplinkos.

Aklimatizacijos proceso metu, rekomenduojame, kad visi vandens gyvūnai karantine būtų laikomi atskirame akvariume dviejų savaičių laikotarpyje , siekiant sumažinti ir išvengti ligų ir parazitų įvedimo į akvariumą ir užtikrinti, kad nauji gyvūnai tinkamai maitintusi ir būtų geros sveikatos būklės prieš juos leidžiant į pagrindinį akvariumą.
„Plūduriuojantis“ būdas

 1. Išjungti akvariumo šviesas.
 2. Pritemdykite šviesas patalpoje, kurioje bus atidaryta talpa su gyvūnais. Niekada neatidarykite dėžės ryškioje šviesoje – gali atsirasti stiprus stresas ar traumos dėl didelio kiekio ryškios šviesos.
 3. Panardinkite sandarų maišelį su gyvūnais įakvariumą ir palaikykite 15 minučių (pav. A) akvariumą. Niekada neatidarykite maišelio tuo metu.Šis žingsnis leidžia vandeniui maiše lėtai prisitaikyti prie akvariumo temperatūros, tuo pat metu išlaikant aukštą ištirpusio deguonies kiekį.
 4. Po 15 minučių, prapjauti/prakirpti maišelį ir 2,5 cm atstumu matuojant nuo maišelio viršutinio krašto(B pav.) sukurti oro kišenę per maišo briauną. Tai leis maišeliui plūduriuoti ant vandens (C pav.) paviršiaus. Dėl gyvų koralų svorio, kurie bus panardinti maišelyje,maišelis grims žemyn. Tokiu atveju įdėkite maišelį į plastikinį dubenį arba mėginio indą.
 5. Į maišelį įpilkite 1/2 puodelio akvariumo vandenens (pav. D).
 6. Pakartokite 5 žingsnį kas keturias minutes kol maišelis bus pilnas.
 7. Išimkite maišelį iš akvariumo, ir puse vandens išpilkyte į kibirą ar kitą talpą (E pav.).
 8. Vėl panardinkite maišelį į akvariumą ir kas keturias minutes pilkite 1/2 puodelio akvariumo vandens , kol maišas bus pilnas.
 9. Išleiskite gyvūnus iš maišelio į akvariumą (F pav.).
 10. Pašalinkite užpildyta maišą iš akvariumo ir išmeskite. Niekada nepilkite vandens iš maišo tiesiai į akvariumą.

Lašėjimo metodas
Šis metodas laikomas labiau pažengęs. Jis yra orientuotas į jautrių gyventojų, pavyzdžiui, koralų, krevečių, jūros žvaigždžių aklimatizaciją. Procesui Jums reikėsoro linijų vamzdelių ir turite būti pasirengę stebėti visą procesą. Raskite švarią, 10 arba 20 l kibirą, kurį paskirkite naudoti butent šiam procesui. Jei aklimatizuojate ir žuvis ir bestuburius, naudokite atskirą kibirą kiekvienam.

 1. Pradėkite su 1-3 žingsniais iš “ plaukiojančio “ aklimatizacijos metodo, siekiant aklimatizuoti vandens temperatūrą.
 2. Atsargiai išpilkite maišelius (įskaitant vandenį) į kibirus (Pav. G). Priklausomai nuo vandens kiekio kiekviename maišelyje, gali reikti kibirą pakreipti 45 laipsnių kampu, kad gyvūnai būtų pilnai panardinti (pav. H). Jums gali prireikti atramos siekiant išlaikyti kibirą šioje pozicijoje, kad būtų pakankamai skysčio horizontalioje padėtyje.
 3. Naudodami oro vamzdžius, nustatykite ir paleiskite sifoną lašelinės linija iš pagrindinio akvariumo į kiekvieną segmentą. Turėsite atskirą oro linijų vamzdį kiekvienam naudojamam kibirui. Tie keli palaidi mazgų oro linijų vamzdžių, arba naudokite plastiko ar kitų nemetalo oro kontrolės vožtuvas, (pav. I), reguliuoti srautą iš akvariumo.Foster Smithas grūdinimosi komplektas yra patogi alternatyva, kuri supaprastina nuvarvėjimo aklimatizacijos procesą.
 4. Kai vanduo pradeda tekėti per vamzdelį, reguliuokite lašelinę (užveržiant vieną iš mazgų arba koreguojant valdymo vožtuvą) iki maždaug 2-4 lašų per sekundę (pav. J) greičiu.
 5. Kai vandens kiekis kibire padvigubėja, išpilkite pusę ir pradėkite lašinti vėl, kol tūris padvigubėja dar kartą – apie vieną valandą.
 6. Šiuo metu gyvūnai gali būti perkelti į akvariumą. Kempinės, moliuskai, ir koralai neturėtų būti tiesiogiai veikiami oro. Švelniai susemkite juos iš lašinamo kibiro su bandinio maišeliu, įsitikinkite, kad jie visiškai apsemti vandeniu. Panardinkite maišą į akvariumą ir švelniai išleiskite iš maišelio. Atidarykite maišelį po vandeniu, išleidę gyvius ištraukite jį iš akvariumo. Tuomet išimkite maišelį su vandeniu maišelį ir uždarą vandens. Jūs mažytis kiekis praskiesto vandens pateks į akvariumą, tačiau tai nėra kenksminga.Siekiant išvengti žalos, atminkite, nelieskite „mėsingos“ gyvų koralų dalies.

PASTABA: Dauguma bestuburių ir jūrų augalų yra jautresni nei žuvys į savitojo sunkio pokyčius. Aklimatizuojant bestuburius savitasis sunkis 1.023-1.025. Patikrinkite hidrometro ar refraktometro pagalba.
Svarbūs faktai:

 • Būkite kantrūs – niekada neskubėkite atlikdami aklimatizacijos procesą. Bendras aklimatizacijos laikas turi užtrukti ne ilgiau kaip vieną valandą.
 • Visada sekti aklimatizacijos procedūrą, net jei atrodo kad gyviai ar žuvys negyvi. Kai žuvys, bestuburiai gali pasirodyti tarsi negyvi, kai jie „praeina“ aklimatizacijos procesą -atsigauna.
 • Niekada nedėkite oro akmenuko į maišelį. Tai per greitai padidins vandens pH ir pakenks gyvūnams.
 • Laikykite akvariumo šviesas išjungtas mažiausiai keturias valandas po naujos gyvybės įvedimo į akvariumą.
 • Dauguma bestuburių ir jūrų augalų yra jautresni nei žuvys į druskingumo pokyčius. Būtina aklimatizuojant bestuburius didelį dėmesį skirti savitąjam sunkiui ( 1.023-1.025 ).
 • Kempinės, moliuskai, šukutės, koralai neturėtų būti tiesiogiai veikiami oro. Sekite aklimatizacijos procedūrą.
 • Kai kuriais atvejais, naujas akvariumo gyventojas gali „pulti“ persekioti senesnius akvariumo gyventojus arba būti agresyvus.
  1 Sprendimas : plastmasinis koštuvai, kurie gali būti naudojami kaip laikina naujų gyventojų talpa iki jie prisitaiko prie savo aplinkos – tiesiog perplaukti į akvariumą.
  2 Sprendimas: perforuotas plastiko tinklelis,kurį galima įsigyti norint sumažinti savo akvariumo plotį. Tinklelis gali būti naudojamas atskirti nedidelę dalį akvariumo ar agresyvias žuvis Po to, kai nauji gyventojai prisitaiko nežinomoje aplinkoje, daliklis gali būti pašalintas.

Naudoti šaltiniai: http://www.liveaquaria.com/PIC/article.cfm?aid=157

Apie autoriu

admin

Palikti atsiliepimą