» Pradžia
» Forumas
» Straipsniai
» Duomenų bazė
» Galerija
» Atsiliepimai
 
Partneriai 
Akvariumai ir akvariuminė įrangą
Akvariumas žemiausia kaina
 

Cryptocoryne affinis

Šeima Araceae
Gyvenamoji vieta Malaizija
Dydis aukštis: 10 - 40cm; plotis: 5+cm
Apšvietimas žemas - ryškus
pH 7.0 - 8.0
dH 8 - 20
Temperatūra 20 – 28 °C
 

Cryptocoryne affinis (arba kitaip dar žinoma kaip cryptocoryne haerteliana) yra labai gražus akvariuminis arba poliudariumo augalas. Šio augalo lapai labai gražūs – viršutinė lapo dalis tamsiai žalios spalvos, apatinė – bordo su violetiniu atspalviu.

Tai ganėtinai nereiklus augalas, tinkantis auginti tiek akvariume, tiek poliudariume ar terariume. Visgi, augdamas ne vandenyje, augalas tampa mažiau patrauklus.

Akvariumo, poliudariumo (terariumo) sąlygomis augalas dauginasi tik vegetatyviniu būdu – dukteriniais augalais, išaugančiais prie motininio krūmo.

Laikymo sąlygos yra panašios kaip ir kitoms kriptokorinoms. Vandens temperatūra turėtų būti apie 22 – 26 laipsnius C, nors cryptocoryne affinis neblogai jaučiasi ir esant svyravimams pora laipsnių. Vandens kietumas didelės įtakos augimui nedaro – augalas neblogai auga ir ganėtinai minkštame, ir kietame vandenyje; pH 7.0 – 8.0. Visgi staigūs vandens parametrų pakitimai gali iššaukti „kriptokorinų ligą“.

Minimalus akvariumo turis šios kriptokorinos auginimui turi būti ne mažesnis 40 litrų. Cryptocoryne affinis tinka sodinti priekiniame arba viduriniajame plane.


Autorius: Pavel Skorupa
Naudota literatūra:
Кассельман, К. 2007. Дизайн аквариума. Москва: Аквариум-Принт
Раделов, С. Ю. 2007. Всë Об аквариумных растениях. Москва: ОНИКС

 

Pradžia | Forumas | Straipsniai |Duomenų bazė | Galerija | Atsiliepimai

Copyright © 2013 akvariumas.NET.
Rašykite mums:
informacija (eta) akvariumas.netCryptocoryne affinis
Foto: Möhlmann