Pradžia
Forumas
Straipsniai
Duomenų bazė
Galerija
Atsiliepimai
 
 
Labidochromis sp. "Hongi"
Šeima Cichlidae
Gyvenamoji vieta Malavio ežeras, Afrika
Dydis iki 15cm.
Charakteris Vidutiniškai agresyvi
Gyvenimo trukmė 10 metų
Akvariumo dydis nuo 120ltr.
pH 7.8 - 8.6
dH 10 - 30 dH, optimalu 18
Temperatūra 22 - 28 °C

 

Literatūroje Labidochromis sp. "Hongi" dažnai sutinkamas Labidochromis "Hongi" arba tiesiog Labidochromis hongi, tačiau tai viena ir ta pati žuvis.

Labidochromis sp. "Hongi" kilęs iš Afrikos, Malavio ežero. Dažniausiai aptinkamas rytinėje ežero pakrantėje, netoli Tanzanijos, nedidelėmis grupelėmis 5 - 10 metrų gylyje. Patinai gina ir saugo savo teritoriją. Gamtoje maitinasi dumbliais, vėžiagyviais ir pan.

Šių ciklidų spalva labai priklauso nuo jų nuotaikos. Nugarinio peleko spalva kinta nuo geltonos iki oranžinės. Dominuojančio patino spalvos gali būti labai ryškios - kai kur ryškiai oranžinė ir šviesiai alyvinė. Tamsios juostos, einančios žemyn nuo pat nugarinio peleko iki apatinės lūpos lygmens gali visiškai išnykti, priklausomai nuo žuvies nuotaikos. Tuo tarpu nedominuojančių patinų spalva dažniausiai būna gelsvai rusva su violetiniu atspalviu ir keliais oranžiniais ar geltonais akcentais. Patelių spalva paprastai ruda su violetiniu atspalviu, tačiau ir jos gali pasipuošti ryškesnėmis spalvomis bei tamsiomis juostomis kaip ir patinai. Patinų pilvo pelekai daugiausiai geltoni, su tamsiu brūkšniu, einančiu nuo kūno iki pat peleko galiuko, patelių - tamsūs, su balta ar šviesia kraštine. Jaunų Labidochromis sp. "Hongi" spalvos dažniausiai tokios, kaip ir pas nedominuojančius patinus.
Beje, patinai šiek tiek didesni nei patelės  - suaugusių žuvų dydis gali skirtis 2 - 3 centimetrais.

Laukinėje gamtoje Labidochromis sp. "Hongi", kaip ir kitos mbunos, sutinkami uolėtose vietovėse su smėlingu gruntu. Todėl ir akvariume svarbu pasirūpinti tuo, kas atitiks jų natūralias gyvenimo sąlygas. Vandens temperatūra
22 - 28 °C, kietumas - 10 - 30 dH, pH 7.8 - 8.6. Kaip ir kitiems Malavio ciklidams, Labidochromis sp. "Hongi" švarus vanduo labai svarbu. Todėl reguliarūs daliniai vandens keitimai būtini.
Rekomenduojamas akvariumo dydis ne mažiau 200ltr. Dėl patinų agresyvumo, Labidochromis sp. "Hongi" rekomenduojama laikyti santykiu 1:2 - vienam patinui, dvi patelės. Kuo daugiau patelių, tuo daugiau patino agresijos bus išsklaidyta.
Akvariume svarbu įrengti kuo daugiau slėptuvių, kur silpnesnės žuvys visada galės pasislėpti.
Svarbu neperšerti šių ciklidų, dėl ko gali susirgti "Malawi Bloat" liga ir nugaišti. Akvariumuose Labidochromis sp. "Hongi" minta įvairiu maistu, tačiau tinkamiausi specialūs Malavio ciklidų sausi maistai.

Labidochromis sp. "Hongi" patinai agresyvūs tiek patinam, tiek patelėms. Jie nepaliaujamai vaikysis ir gnaibys savo rūšies atstovų pelekus bei žvynus. Dominuojantys patinai išlaiko savo nuostabias spalvas visą laiką. Tarp patelių taip pat yra šiokia tokia hierarchija, todėl visai nenuostabu pamatyti besigalinėjančias, susikibusias lūpomis pateles. Labidochromis sp. "Hongi" mėgsta pasivaikyti ir kitų rūšių, netgi didesnes žuvis, kartais parodydamos tikrai per daug drąsos. Šių ciklidų kaimynais geriausia parinkti panašaus agresyvumo žuvis.

Kaip ir kitos mbunos, Labidochromis sp. "Hongi" ikrus ir mažylius nešioja burnoje. Patinas įsivilioja patelę į olą ar plyšį, kur abu sukasi vienas aplink kitą, kol ikrai apvaisinami. Patelės ikrus ir mažylius nešioja 18 - 28 dienas.

     
Naudoti šaltiniai:
http://www.cichlid-forum.com
http://www.wetpetz.com
ir kt.


 

Pradžia | Forumas | Straipsniai |Duomenų bazė | Galerija | Atsiliepimai

Copyright © 2006 akvariumas.NET.
Rašykite mums:
informacija (eta) akvariumas.net

 


Labidochromis hongi
patinas
Foto: http://www.akwafoto.plLabidochromis hongi
patinas
Foto: http://www.akwafoto.plLabidochromis hongi
patelė
Foto: Boyan KalinovLabidochromis hongi
patinas
Foto: Boyan Kalinov