Heros severus (variety)(Auksinis severumas)

Heros severus (variety)(Auksinis severumas)

Šeima Cichlidae
Gyvenamoji vieta Pietų Amerika
Dydis iki 20cm
Charakteris Agresyvus
Gyvenimo trukmė
Akvariumo dydis nuo 200ltr.
pH 6.0 - 6.5
dH 4 - 6 ° dH
Temperatūra 24 - 29 ° C

Auksinis Severumas yra viena iš populiariausių Severumų atmainų. Šios žuvys yra populiarios tiek pradedančiųjų, tiek ir profesionalų tarpe. Žuvys yra labai spalvingos ir forma panašios į Diskursus. Neretas šią žuvį pavadina ubagų Diskusu, nes šios žuvys yra pigesnės nei diskursai. Palyginus su Diskursais, Severumai yra mažesni, todėl juos galima laikyti mažesniuose akvariumuose. Šios žuvys turi savo charakterį, todėl jas įdomu stebėti.

Auksinsi Severumas yra nelaisvėje išveista žuvis. Severumai buvo apibūdinti Heckel 1840. Jie gyvena Pietų Amerikoje – Orinoko upės baseine, Kolumbijoje, Venesueloje, Amazonės upės baseine ir viršutinėje Negro upės baseino dalyje. Jie minta augalais, planktonu ir vabzdžiais. Bendri žuvies pavadinimai : Convict Fish, Deacon, Sedate Cichlid, Hero, and Striped Cichlid.

Auksiniai Severumai kaip ir Diskusai yra plokščios žuvys. Spalva yra gelsva, auksinė. Jaunos žuvys turi aštuonias tamsias juostas einančias vertikaliai ant kūno. Dėl šių juostų žuvis įgavo bendrą pavadinimą „Juostuotasis cichlidas“. Šių žuvų buvo išveistos kelios spalvos: rudos, auksinės ir žalsvai melsvos.
Auksinis Severumas yra nelaisvėje išveista žuvis, kilusi iš paprasto Severumo. Jie turi ovalios formos auksinį kūną. Jų išangės ir dubens pelekai dažniausiai būna geltoni, o uodega ir nugarinis pelekas dažniausiai būna baltos spalvos. Akys dažniausiai būna geltonos.
Visi cichlidai turi bendrą bruožą, gerai išsivysčiusią gerklės dantų eilę, kuri eina už burnos dantų. Šios žuvys turi spyglius ant visų pelekų, kurie padeda važytis su kitomis žuvimis. Priekinė pelekų dalis yra minkšta, todėl padeda laviruoti vandenyje.

Auksiniai severumai yra visaėdės žuvys, ėda granules, bei dideliems cihlidams skirta maistą. Taipogi galima šerti žaliais žirniais ar plikyta cukinija. Šios žuvys neatsisako sliekų, uodo trūklio lervų, taipogi jūros bestuburių. Negalima šerti jaučio širdimi ir kepenėlėmis, kadangi jos yra labai kietos. Geriausia šerti kelis kartus per dieną mažais kiekiais. Tai padės išlaikyti geresnę vandens kokybę. Galima viena diena per savaitę nešerti.
Geriausia laikyti nemažesniuose kaip 200L akvariumuose. Kuo didesnis akvariumas, tuo žuvis laikyti bus lengviau, kadangi tai teritorinės ir gana agresyvios žuvys. Geriausiai tinka gėlas vanduo, tačiau gali gyventi ir truputi sūriame vandenyje. Akvariume turėtų būti maža srovė. Auksinis Severumas yra ne lepi žuvis kaip Diskusas, todėl ja lengviau rūpintis. Norint suteikti geras sąlygas tereikia reguliariai keisti vandenį. Vanduo turėtų būti minkštas. Tai pat reikėtų atkreipti dėmesį, jog šios žuvys išgąsdintos gali iššokti. Akvariumo įrengimas turi didelę reikšmę nerštui. Geriausia būtų įrengti akvariumą, su akmenimis ir į krantą išmestomis šakomis. Kaip ir visi Cichlidae šeimos nariai Severumai nesugyvena su augalais. Geriausia akvariume laikyti kietalapius arba dirbtinius augalus.
Vandenį reikėtų keisti 15-20% kas savaite. Tai pat norint išlaikyti žuvų spalvingumą, turėtumėte palaikyti aukštą deguonies lygį. Šios žuvys yra lepios ligoms ir neištveria vaistų poveikio. Jeigu žuvys užsikrėtė manais geriausia pakelti temperatūrą iki 30 laipsnių. Jeigu ant žuvies galvos atsirado duobelė, tai rodo , jog žuvis yra blogai maitinama ir jai trūksta vitaminų.

Auksinius Severumus geriausia laikyti su panašaus dydžio, charakterio, bei panašių vandens parametrų žuvimis. Juos geriausia laikyti su Flag Cichlid, Blue Acara ir kita Aequidensi rūšimi, dideliais skaliarais ar šamais.
Pietų Amerikos cichlidai yra mažiau agresyvūs, lyginant su Afrikos, tačiau erdvė yra labai svarbi. Geriausia didesnis akvariumas, kur jie galėtų pasiskirstyti teritorijas.

Auksinio severumo patelė gali turėti juodą taškelį ant galvos bei nugarinio peleko. Patinų pelekai būna stambesni, patinai gali turėti didelę kuprą.

Auksiniai Severumai abu rūpinasi mailiumi. Norint sudaryti porą, reikėtų įsigyti 6-7 individus. Nerštu skatinti reikalingas minkštas, rūgštus bei šiltas vanduo. Prieš neršta patinas tampa labai ryškus. Neršto metu žuvys susikabina lūpomis. Patelė padeda maždaug 1000 ikrelių ant akmens ar medžio šakos. Apvaisintus kiaušinėlius tėvai aršiai gina. Kai tik kiaušinėliai išsirita, tėvai surenka juos į savo burnas. Kai tik jie pajėgs patys medžioti tėvai paleis juos iš burnų. Mailius maitinasi dafnija, arterijomis, mikro kirminais. Tėvai mailių saugo 6 savaites.

Naudoti šaltiniai:

  • http://animal-world.com