Parrot Cichlid (Papūga) (C. citrinellum x C. synspilum)

Parrot Cichlid (Papūga)
Parrot Cichlid (Papūga)
Foto: Jitka Molikova

Parrot Cichlid - Papūga

Šeima Cichlidae
Gyvenamoji vieta Hibridinė rūšis, gamtoje neegzistuoja
Dydis iki 20cm.
Charakteris Taiki.
Gyvenimo trukmė -
Akvariumo dydis nuo 150 ltr.
pH 7
dH 10
Temperatūra 24 - 28ºC

Šiuo metu egzistuoja dvi ciklidų rūšys, kurias dažnai vadina parrotais, arba papūga (anglų k. Parrot). Pirma rūšisHoplarchus psittacus yra dažnai sutinkama Orinoko ir Amazonės upių baseinuose Pietų Amerikoje. Tai yra ganėtinai didelė tamsiai žalios spalvos su pilkšvu atspalviu, baltom dėmėm žuvis, kurios dydis siekia apie 32 cm. Savo pavadinimą ši žuvis gavo dėl savo burnos panašumo į papūgų snapą.
Kita žuvis vadinama papūga, arba Parrotu (raudonasis parrotas, arba anglų k. Blood Parrot – kruvinoji papūga) yra labai dažnai sutinkama zoo parduotuvėse. Blood Parrot – tai žmogaus sukurta žuvis. Greičiausiai tai Amerikos ciklidų, tokių kaip Heros severus  ir Amphilophus citrinellus, arba Amphilophus labiatushibridas. Pastaruoju metų atsiranda vis kitokių šios rūšies žuvų spalvos variacijų. Kadangi Blood Parrot yra dirbtinė rūšis, ji neturi ir vargu ar turės lotynišką pavadinimą, nors internetinė svetainė Age of Aquariums (www.aquahobby.com) siūlo tokį lotynišką šios žuvies pavadinimą: C. citrinellum x C. synspilum.Kaip teigia internetinis puslapis www.geocities.com, ši žuvis pirmą kartą buvo išveista 1986 metais Taivanyje iš  Cichlasoma citrinellum patino ir Cichlasoma synspilum patelės.

Blood Parrot nesutinkamas gamtoje. O kadangi tai žmogaus sukurta žuvis, ji ganėtinai „nelepi“ ir gerai jaučiasi neutralaus pH vandenyje.

Suderinamumas
Parrotai yra ganėtinai neagresyvios ir ramios žuvis išaugančios iki 20cm. dydžio. Tačiau dėl savo „ypatingo“ kūno sudėjimo,  mažos burnos (kuri neužsidaro) ir „lėto“ būdo, Blood Parrot žuvytės gali nukentėti nuo kitų judresnių arba agresyvesnių žuvų. Nerekomenduojama laikyti papūga su kitais (ypač dideliais ir agresyviais) ciklidais. Bet kartais papūga gali išreikšti agresiją vienas kito atžvilgiu.

Dauginimasis
Klausimas apie Blood Parrot ciklidų sugebėjimą veistis lieka neaiškus. Vieni šaltiniai teigia, kad šios žuvys yra sterilios. Kiti sako, kad vis dėl to įmanoma sulaukti šių žuvų palikuonių. Kaip teigiama internetiniame puslapyje  http://cichlidresearch.com, šios žuvis labai dažnai bando poruotis, ruošia vietą nerštui, rūpinasi ikrais, tačiau po keleto dienų ikrai pabąla ir supelija.

Akvariumo įrengimas
Blood Parrot Papūga  išauga ganėtinai didelė, todėl daugelis šaltinių rekomenduoja laikyti porą ar trejetą šių žuvų ne mažesniame kaip 150ltr.  akvariume. Kadangi žuvytės mėgsta raustis grunte (kuo sukelia dumblą nuo dugno), akvariume tūrėtų būti įrengtas galingas filtras (geriausiai tinka išorinis).
Akvariume su Blood Parrot ciklidais turi būti ganėtinai daug slėptuvių iš akmenų ir šakų. Gruntas turėtų būti vidutinio stambumo. Nerekomenduojama į akvariumą su šiom žuvim sodint gyvus augalus. Dėl žuvų pomėgio rausti gruntą, augalai (jei nebus gerai pritvirtinti) visada plaukios vandens paviršiuje.

Laikymo sąlygos
Blood Parrot  yra ganėtinai nereikli žuvis, kuri gerai jaučiasi neutralaus pH vandenyje. Rekomenduotina temperatūra šioms žuvims yra 24 – 28 laipsnių. Jeigu akvariume nėra gero biologinio filtro, rekomenduotina kas vieną - dvi savaites pakeisti apie 20% akvariumo vandens, nes šios žuvys labai teršia ir blogai jaučiasi toksiškame vandenyje.

Reiktų paminėti, kad geriausias apšvietimas akvariume su papūgomis yra vidutinio ryškumo, arba neryškus. Esant intensyviam apšvietimui žuvų spalvos dažnai išblunka.

Autorius: Pavel Skorupa

Naudoti šaltiniai:

  • http://www.aquahobby.com
  • http://cichlidresearch.com
  • http://www.geocities.com