Microgeophagus ramirezi

Microgeophagus ramirezi
Microgeophagus ramirezi
Foto: George Reclos

Microgeophagus ramirezi

Šeima Cichlidae
Gyvenamoji vieta Pietų Amerika
Dydis 5 - 7 cm.
Charakteris Taiki
Gyvenimo trukmė 3 - 5 m.
Akvariumo dydis Nuo 60ltr
pH 5.0 - 7.0
dH 3 - 12
Temperatūra 26 - 30°C

Microgeophagus ramirezi dar žinomi kaip Apistogramma ramirezi. Natūralioje gamtoje sutinkami Orinoko upės baseine, taip pat Venesuelos bei Kolumbijos upių sistemose. Gyvena pelkėse, negiliuose ežeruose, tvenkiniuose ir upeliuose, kur pH 5.0 - 7.5, vandens kietumas 5 - 14 dH ir temperatūra 26 - 31°C ribose. Vandens telkiniai apaugę Nymphaea,Caboma ir Sagittaria augalais.

Kaip ir daugumai kitų nykštukinių ciklidų, Microgeophagus ramireziakvariumas neturėtų būt mažesnis nei 60 litrų. Tai gana lepios žuvys, jautrios vandens parametrų pakitimams, medikamentams ir chemikalams. Svarbu išlaikyti švarų su mažu nitratų kiekiu vandenį, todėl reikalingi pastovūs daliniai keitimai. Labai nemėgsta staigių vandens parametrų pakitimų. Jei temperatūra per žema Microgeophagus ramirezi linkę susirgti manų kruopų liga (Ichthyophthirius multifiliis). Nors šie ciklidai gali prisitaikyti ir prie kietesnio vandens, tačiau tikrai geriau jaučiasi minkštame rūgščiame vandenyje. Dėl gana sudėtingų sąlygų, Microgeophagus ramirezi - nepatartina žuvis naujokams. Akvariume optimalus pH 6.0 - 6.5, vandens kietumas 5 dH, temperatūra 26 - 30°C.
Microgeophagus ramirezi laikosi viduriniuose arčiau dugno akvariumo sluoksniuose.

Šie ciklidai - visaėdės žuvys. Valgo tiek augalinės, tiek gyvulinės kilmės maistą. Puikiai tinka artemijos, tiubifeksai, jaučio širdis, sliekai, įvairus sausas maistas ir kita.

Dėl vandens parametrų pasikeitimų, nepažįstamos aplinkos ir naujų kaimynų, į akvariumą įleisti Microgeophagus ramirezi gali būti labai drovūs. Būtina pasirūpinti geru akvariumo apželdinimu ir slėptuvėmis, norint juos padrąsinti. Šie ciklidai ramios ir baikščios žuvys, puikiai sutaria su kaimynais. Vis dėlto nepatartina laikyti su agresyviomis ciklidų rūšimis. Gerais kaimynais gali būti įvairios tetros - kol jų būrelis žvaliai plaukioja,ramirezi žino, kad visur saugu.

Microgeophagus ramirezi sukuria stiprius draugystės ryšius - dažniausiai susiporuoja ir neišsiskiria. Patinai turi ilgus juodus prailginimus ant nugarinio peleko. Taip pat patinai didesni nei patelės ir turi ilgesnius dubens pelekus. Patelių viršutinio peleko galas labiau apvalesnis, nei patinų. Be to, patelių pilvas gali būti  rožinės ar raudonos spalvos. Paskatinti nerštą reikia pakelti vandens temperatūrą iki 29 - 31°C. pH 6.5 - 6.8, vandens kietumas 1 - 3 dH. Patelė deda ikrus ant kelmų, augalų lapų ar akmenų, kartais ir urvuose ar įdubose. Išneršia 250 - 300 ikrų, iš kurių po 2-3 dienų išsirita mailius. Dar po 5 - 6 dienų mailius pradeda plaukioti ir turi būt šeriamas infuzorijomis. Abu tėvai saugo tiek ikrus, tiek išsiritusius mažylius.

Naudota literatūra:

  • http://www.wetpetz.com
  • http://www.americancichlids.com
  • http://fish.mongabay.com