Nematobrycon palmeri (Imperatoriškoji tetra)

Imperatoriškoji tetra
Nematobrycon palmeri  Imperatoriškoji tetra- patelė
Imperatoriškoji tetra
Nematobrycon palmeri  Imperatoriškoji tetra -patinas

 

Šeima Characidae
Gyvenamoji vieta Kolumbija
Dydis iki 5cm.
Charakteris Taiki
Gyvenimo trukmė 6 metai
Akvariumo dydis nuo 45 ltr.
pH 5.0 - 7.8
dH iki 25 dGH
Temperatūra 23 - 27°C

Dėl gražių pelekų ir spalvingumo ši žuvis gavo imperatoriškosios tetros vardą akvariumininkų tarpe. Pirmą kartą Nematobrycon palmeri aprašė Eigenmann 1911 metais. Prieš daugiau nei keturiasdešimt metų pradėta auginti akvariumuose ir iki šių dienų tapo viena populiaresnių characinidų.

Nematobrycon palmeri, Imperatoriškoji tetra 
 patiną nuo patelės atskirti išskirtinai lengva - ne taip kaip daugelį kitų tetrų. Patinų uodegos ir nugaros pelekai gerokai ilgesni ir smailesni nei patelių. Taip pat, imperatoriškųjų tetrų patinai viduryje uodegos turi prailgėjimą, kas ir pati uodega panaši į trišakį. Patelės savo ruožtu smulkesnės ir storesnės nei patinai. Abejų lyčių Nematobrycon palmeri, Imperatoriškoji tetra pelekai šviesiai geltonos spalvos, pasipuošę juodomis juostomis beveik per visą kraštinį perimetrą. Kūno spalva mėlynai pilka su rausvai violetiniu atspalviu, blizganti beveik visomis vaivorykštės spalvomis. Dėl tokios spalvų įvairovės, žuvis dar vadinama vaivorykštine tetra. Juoda plati juosta, einanti nuo uodegos iki galvos, skiria kūną išilgai į dvi dalis, kur apačia šviesesnė nei viršus.

Gamtoje ši Imperatoriškoji tetra sutinkama tankiai apaugusiuose vandenyse su daugybe šešėlių. Todėl sėkmingam jų augimui akvariumas turi būti tankiai apsodintas augalija; rekomenduojamas tamsios spalvos gruntas. Žuvis nėra labai reikli vandens parametrams, tačiau rekomenduojama laikyti ne kietame vandenyje su mažesniu pH. Vis gi, šios tetros puikiai jausis ir kietesniame vandenyje, jei vanduo bus dažnai dalinai keičiamas.
Kaip ir galima įtarti iš žuvies pavadinimo, imperatoriškosios tetros mėgsta ramesnes gyvenamąsias vietas, todėl patartina laikyti tik su taikiais kaimynais, mėgstančiais panašius vandens parametrus.
Kaip ir kitos tetros, Nematobrycon palmeri būrinė žuvis. Rekomenduojamas minimumas - 5 žuvys.

Nematobrycon palmeri minta tiek augaliniu tiek gyvūninės kilmės maistu, pradedant įvairiu sausu ir baigiant gyvu, tokiu kaip dafnijos, ciklopai, uodo trūklio lervos ir panašiai.

Kiekviena tetrų porelė turi turėti savo neršto akvariumą, kadangi neršto metu patinai tampa agresyvūs vienas kito atžvilgiu. Iškėlus porelę į neršto akvariumą, pora dienų šerti gyvu maistu. Temperatūrą laikyti aukštesnę - 28°C, pH - 7, o vandens kietumas - mažesnis. Neršto akvariume pridėti daugybę plaukiojančių augalų, grunto nenaudoti, kad vėliau būt paprasta surinkti nešvarumus. Akvariumą apšviesti silpnu apšvietimu.
Dažniausiai nerštas įvyksta anksti ryte, kai per kelias valandas padedama 50 - 100 ikrų. Tėvai gali kėsintis suvalgyti ikrus, todėl būtina iškart po neršto juos iškelti. Mailius išsirita po 24 - 48 valandų. Šerti infuzorijomis ar kitu smulkiu gyvu maistu, kad ir artemijomis. Jaunikliai gana jautrūs vandens parametrams. Svarbu perdaug nenurūgštinti vandens bei daryti pastovius dalinius vandens keitimus.

Naudoti šaltiniai:

  • http://www.fishbase.org
  • http://freshaquarium.about.com