Bacopa Caroliniana

Bacopa Caroliniana
Bacopa Caroliniana Foto: http://www.dewinters.nl

Šeima Scrophulariaceae
Gyvenamoji vieta Centrinė Amerika, JAV
Dydis aukštis: 20 - 40+cm; plotis: 3 - 6cm
Apšvietimas vidutinis - labai ryškus
pH 5.0 - 8.0
dH minkštas - kietas
Temperatūra 15 – 28 °C

Bacopa caroliniana – labai žinomas akvariumininkų tarpe kaip ganėtinai nereiklus augalas.   Augalas buvo aprašytas Robinsono 1908 metais.

Bacopa caroliniana yra paplitusi pietinėse ir centrinėse JAV regionuose (Šiaurės Karolinos, Pietų Karolinos ir Floridos valstijų teritorijoje). Tai yra pelkinis augalas, kurio aukštis dažnai siekia 60 cm. Akvariumo sąlygomis esant geram apšvietimui augalo lapai įgauna rausvai - rudą atspalvį; paprastai lapai būna šviesiai žali.

Tai yra šviesą mėgstantis augalas, todėl akvariumas turėtų būti gerai apšviestas. Visais likusiais aspektais šis augalas yra nereiklus: optimaliausia temperatūra 22 – 25°C (nors augalas puikiai jaučiasi kambario temperatūros akvariume), laikinai gali toleruoti aukštesnę kaip 25 laipsniai temperatūrą (25 – 28°C) , gerai auga tiek minkštame, tiek ir kietame vandenyje (nors minkštame vandenyje augalas jaučiasi ir auga geriau), pH 5 - 8. Gruntas turėtų būti vidutinio stambumo (tinka net stambus smėlis), o jo sluoksnis - ne mažesnis kaip 4 – 5cm.

Šis augalas ilgais stiebais, todėl ypač gerai atrodo pasodintas grupelėmis priekiniame arba viduriniajame plane. Minimalus akvariumo tūris – 60ltr. Kadangi tai yra pelkinis augalas, Bacopa caroliniana puikiai tinka auginti poliudariume.

Autorius: Pavel Skorupa
Naudota literatūra:

  • Кассельман, К. 2007. Дизайн аквариума. Москва: Аквариум-Принт
  • Раделов, С. Ю. 2007. Всë Об аквариумных растениях. Москва: ОНИКС
  • http://www.tropica.com
  • http://plants.aqa.ru
  • http://www.aquariumhome.narod.ru