Bolbitis heudelotii (Kongo papartis)


Bolbitis heudelotii - Kongo papartis
Foto: http://www.plantedtank.netBolbitis heudelotii (Kongo papartis)
Bolbitis heudelotii - Kongo papartis

Foto: http://www.plantedtank.net

Šeima Lomariopsidaceae
Gyvenamoji vieta Afrika
Dydis aukštis: 15 - 40cm; plotis: 15 - 25+cm.
Apšvietimas labai žemas - ryškus
pH 5.0 -7.0
dH labai minkštas- vidutinis
Temperatūra 20 - 28°C

Bolbitis heudelotii (Kongo papartis) yra labai paplitęs Afrikoje. Bolbitis Heudelotii labai gražus, dekoratyvus papartis, populiarus akvariumininkų tarpe. Bendrai kalbant, šio paparčio auginimas yra nesudėtingas, užtikrinus reikalingas augimui sąlygas. Sąlygos yra paprastos ir nereikalauja specifinių reikalavimų. Kongo papartis mėgsta minkštą ir rūgštų vandenį (pH 6.0 – 6.8). Tinkamas CO2 padavimas daro gerą poveikį augalui ir labai skatina jo augimą. Taip pat augalas mėgsta cirkuliuojantį vandenį, todėl patartina jį sodinti arti filtro, taip jam bus sudarytos tinkamiausios sąlygos. Apšvietimui Kongo paprastis nereiklus, gerai auga esant tiek žemam apšvietimui, tiek ir labai ryškiam.

Akvariumo sąlygomis augalą geriausiai dauginti šakniastiebio dalinimu. Labai retai akvariumo sąlygomis galima pamatyti šio paparčio dauginimąsi adventyviniu būdu, kai ant senų augalo lapų pradeda formuotis nauji krūmeliai.

Gamtoje Bolbitis heudelotii (Kongo papartis) dažniausiai auga ant akmenų ir uolų (retkarčiais ant grunto) labai srauniose upėse kaip povandeninis, arba pusiau povandeninis augalas.
Šis dekoratyvus papartis tinka auginimui akvariume ir poliudariume. Sodinti augalą reikia taip, kad jo šakniastiebis (rizoidas) nebūtų užkastas į gruntą. Atlikus visus šiuos reikalavimus papartis nekels papildomų reikalavimų.

Autorius: Pavel Skorupa
Naudota literatūra:

  • http://plants.aqa.ru
  • http://www.aquariumhome.narod.ru