Cabomba caroliniana

cabomba caroliniana
Cabomba caroliniana 

Foto: http://www.freshreef.com

Šeima Cabombaceae
Gyvenamoji vieta Šiaurės ir Pietų Amerika
Dydis aukštis: 30 - 50+cm; plotis: 3+cm
Apšvietimas vidutinis - ryškus
pH 5.5 - 6.8
dH iki 8
Temperatūra 18 – 30 °C

Cabomba caroliniana yra labai populiarus augalas akvariumininkų tarpe. Tai yra mažiausiai reiklus iš visų Cabomba augalų. Tačiau akvariumuose su žemu apšvietimu gali atsirasti tam tikrų problemų. Augalas gražiausiai atrodo pasodintas grupelėmis.

Cabomba caroliniana tėvynė – Centrinė Amerika. Tai yra daugiametis augalas su blogai išsivysčiusiu šaknynu, šaknys yra labai plonos. Negenimas augalas išauga labai ilgas net iki 1,5 metro. Akvariumuose dažniausiai sodinamas prie galinės sienelės, arba nedideliais krūmeliais viduriniajame plane, nors geriausiai atrodo pasodintas prie šoninių akvariumo sienelių.

Augalas yra ganėtinai nereiklus augimo sąlygoms. Cabomba caroliniana neblogai auga šiltavandeniame akvariume, kurio vandens temperatūra svyruoja nuo 18 iki 22 laipsnių C. Augalas puikiai jaučiasi ir šiltesniame vandenyje, kurio temperatūra siekia 24 ir daugiau °C. Vandens kietumas turėtų būti žemesnis nei 8°, su pH nuo 5.5 iki 6.8. Kietesniame vandenyje augalo augimas sulėtėja. Cabomba caroliniana mėgsta švarų vandenį. Drumzliname vandenyje augalas atrodo prastai - savo lapais surenka drumzles. Nepašalinus drumzlių, augalas pradeda mesti lapus. Todėl rekomenduotini reguliarūs daliniai vandens keitimai (mažiausiai du kartus per mėnesį).

Apšvietimas turi būti ganėtinai ryškus – 0,4 – 0,5W/L, o apšvietimo trukmė netrumpesnė kaip 12 valandų per parą.

Cabomba caroliniana, kaip ir kiti Cabomba rūšies augalai mėgsta trąšų gruntą. Sodinant į naują akvariumą rekomenduotina įdėt į gruntą molio rutuliukų. Gruntas turėtų būti normalios vidutinės frakcijos. Galima sodinti į stambų smėlį. Papildomai tręšti augalo nereikia. Akvariumo sąlygomis visos cabombos dauginasi labai lengvai – užtenka tik nukirpti augalo šakelę ir pasodinti ją į naują vietą. Po kurio laiko augalas pradeda augti.

Augalo sinonimai: Cabomba aubletii, Cabomba australis, Cabomba peltata, Cabomba pinnata, Nectris peltata.

Autorius: Pavel Skorupa
Naudota literatūra:

  • Кассельман, К. 2007. Дизайн аквариума. Москва: Аквариум-Принт
  • Раделов, С. Ю. 2007. Всë Об аквариумных растениях. Москва: ОНИКС
  • http://plants.aqa.ru
  • http://tropica.com
  • http://www.aquariumhome.narod.ru
  • http://our-aquarium.narod.ru
  • http://www.ekzotika.com