Cladophora aegagropila


Cladophora aegagropila Foto: http://www.aqua-daho.cz

ŠeimaCladophoraceae
Gyvenamoji vietaAzija, Europa
Dydis3 - 10cm.
Apšvietimaslabai žemas - labai stiprus
pH6.0 - 8.5
dHvidutinis - labai kietas
Temperatūra5 - 28°C

Iš tikrųjų Cladophora aegagropila nėra augalas, o dumblių kolonija, kuri atrodo ganėtinai patraukliai. Šis dumblis yra išimtis akvariumuose, kur pagrindinė taisyklė yra vengti dumblių atsiradimo. Akvariume kladafora atlieka natūralaus filtro funkciją, nes savo viduje kaupia dumblą.

Gamtoje Cladaphora aptinkama Europos ir Azijos ežeruose, kur bangos formuoja iš dumblių rutulį, todėl norint išlaikyti kladaforos rutulio formą akvariume, ją reikia reguliariai judinti, ridenti, kitaip kolonija subyra ir suformuoja žalią kilimą. Augalas taip pat yra tinkamas tvirtinti ant šakų arba akmenų.

Geriausia laikyti kladaforą šaltavandeniame akvariume, o vandens temperatūra neturėtų viršyti 18 - 20°С. Esant aukštesnei temperatūrai, augalas pradeda vešėti ir po kurio laiko subyra į atskiras dalis. Iš kiekvienos dalies gali susiformuoti rutuliukas, nors šis procesas labai lėtas ir gali užtrukti iki poros metų. Augalo augimui didelės įtakos turi ir vandens kietumas. Labai kietame vandenyje, augalas greitai subyra.

Kladafora – tai natūralus filtras akvariume, renkantis dumblą. Jei rutuliuko paviršius per daug apdumblėja, jį galima praplauti akvariumo vandeny. Taip yra pašalinamas susikaupęs dumblas. Augalo vystymuisi nei apšvietimas, nei gruntas didelės įtakos neturi.
Kladafora yra labai įdomus, dekoratyvus dumblis vertas kiekvieno akvariumininko dėmesio.

Autorius: Pavel Skorupa
Naudota literatūra:

  • http://plants.aqa.ru
  • http://www.tropica.com
  • http://www.ekzotika.com