Cryptocoryne aponogetifolia

Cryptocoryne aponogetifolia
Cryptocoryne aponogetifolia

Foto: Andrzej Zabawski

Šeima Araceae
Gyvenamoji vieta Filipinai
Dydis aukštis: 50 - 60+cm; plotis: 15+cm.
Apšvietimas žemas - ryškus
pH 7.0 - 8.0
dH 8 - 16
Temperatūra 24 - 28°C

Cryptocoryne aponogetifolia, arba dar vadinama cryptocoryne usteriana, yra vienas gražiausių cryptocoryne rūšies augalų. Jos dideli stipriai gofruoti šviesiai žali lapai (iš čia ir pavadinimas – aponogetifolia) suteikia akvariumui nuostabų vaizdą. Šią kriptokoriną galima auginti ir poliudariume, bet tada lapai patrumpėja. Akvariumo sąlygomis lapų ilgis siekia 50 - 60cm, ne retai ir daugiau nei 60 cm. Todėl šį augalą geriausiai auginti didelės talpos akvariumuose. Augalas tinka sodinti tiek akvariumo viduriniame plane, tiek ir prie galinės sienelės. Ši kriptokorina tolygiai auga visus metus, sezoniškumo nepastebėta.

Cryptocoryne aponogetifolia yra tropinio akvariumo augalas, todėl vandens temperatūra akvariume turi būti ne žemesnė kaip 24 laipsniai C. Esant žemesnei temperatūrai augalas pradeda mest lapus. Vandens kietumas turėtų būti 8 – 16° , pH – 7.0 – 8.0. Augalas jautriai reaguoja į vandens parametrų svyravimus ir lapai nyksta. Daliniai vandens keitimai šiam augalui nereikalingi.

Apšvietimas turėtų būti ryškus apie 0,4 W/L. Natūrali šviesa skatina augalo augimą, bet tokios šviesos perteklius gali skatinti kriptokorinos lapų apaugimą dumbliais. Dienos (apšvietimo) trukmė turėtų būti ne mažesnė kaip 12 valandų per parą.

Trąšus gruntas skatina augalo augimą. Sodinant į naują akvariumą, į gruntą reikėtų įdėti molio rutuliukų, bei durpių.

Akvariumo sąlygomis cryptocoryne aponogetifolia dauginasi tik vegetatyviniu būdu – dukteriniais augalais besiformuojančiais ant šaknyno. Kai jauni augaliukai suformuoja 3 – 4 lapus, juos galima persodinti į naują vietą.

Autorius: Pavel Skorupa
Naudota literatūra:

  • http://www.ekzotika.com
  • Раделов, С. Ю. 2007. Всë Об аквариумных растениях. Москва: ОНИКС