Echinodorus amazonicus

Šeima Alismataeceae
Gyvenamoji vieta Brazilija
Dydis aukštis: 20-40cm; plotis: 2-3cm.
Apšvietimas vidutiniškas - stiprus
pH 6.4 - 7.2
dH 2 - 18
Temperatūra 24 - 28°C

Šis Echinodorus amazonicus augalas dar žinomas kaip Echinodorus brevipedicellutus. Paplitęs Brazilijoje ir žemutinėje bei vidutinėje Amazonės baseino dalyse.
Akvariumuose naudojamas kaip centrinis ar pagrindinis augalas, nes išauga gana didelis kaip ir kiti Echinodorus šeimos augalai. Akvariumuose nesunkiai užauga iki 40cm aukščio, o jo linijiniai, ieties formos lapai iki 2-3cm pločio. Šis augalas prastai auga labai kietame vandenyje. Labiausiai Echinodorus amazonicus mėgsta gana vidutišką - stiprų apšvietimą, šiltą vandenį ir gera gruntą. Dauginasi išleisdamas ūglius, kurie šiek tiek paaugę, gali būti atskirti ir pasodinti į norimą vietą.
Kaip ir daugelis Echinodorus atstovų, šis augalas auga tiek vandenyje, tiek sausumoje. Natūralioje gamtoje Echinodorus amazonicus šaknys dažniausiai būna vandenyje, o lapai - virš vandens. Augalas gali subrandinti 4-9 žiedus, kurie palikti po vandeniu - neišsiskleis.
Išleisdamas ūglius, augalas po truputį meta lapus ir tampa mažesniu, tačiau vistiek gražiu augalu.
Akvariumininkų tarpe dažnai maišomas su 
Echinodorus paniculatus.Lengviausia šiuos augalus atskirti pagal lapų plotį: Echinodorus amazonicus- turi siaurus 2-3cm lapus, o minėtasis paniculatus -   daug platesnius 4-8cm lapus.
Šiuos augalus gali tekti papildomai tręšti geležimi, jei lapai ima irti ar gelsti.