Echinodorus x Rubin

Echinodorus x Rubin

Echinodorus x Rubin

Foto: Vladimir Pelikan

Šeima Alismataceae
Gyvenamoji vieta Pietų Amerika, selekcinė forma
Dydis aukštis: 30 - 50+cm; plotis: 20 - 40cm
Apšvietimas vidutinis - labai ryškus
pH 5.5 - 8.0
dH minkštas - kietas
Temperatūra 18 – 30 °C

Echinodorus x Rubin tai dekoratyvinis Echinodorus horemanii „rot“ (vokiškai „rot“ reiškia „raudonas“) ir Echinodorus x barthiihibridas. Sodrios raudonos spalvos lapai su šviesios spalvos gyslomis suteikia augalui patrauklumo.

Echinodorus x Rubin krūmas geromis sąlygomis išauga net iki 50cm aukščio, o krūmo plotis siekia iki 30 - 40cm. Šis augalas ganėtinai nereiklus, auga esant tiek vidutiniam tiek ir ryškiam apšvietimui. Vandens temperatūra gali svyruoti nuo 18 iki 30 laipsnių C. Optimaliausia temperatūra - apie 24 - 26 °C. Augalas yra plastiškas, todėl neblogai auga ir minkštame, ir kietame vandenyje su pH reakcija nuo 5.5 iki 8.0. Trąšus gruntas ir papildomas CO2 tiekimas skatina augalo augimą.

Echinodorus x „Rubin“ tinka auginti didelės talpos akvariume. Gražiai atrodo kaip soliteris.

Šiuo metu žinomos dvi šio echinodoruso formos – taiEchinodorus x „Rubin“  ir Echinodorus „Rubin“ narrow leaves.

Echinodorus „Rubin“ narrow leaves - tai sumažinta Echinodorus x „Rubin“ forma. Šio augalo aukštis gali siekti 20 – 35cm, o plotis 25 – 40cm. Šiam echinodorusui apšvietimas didelės reikšmės neturi, kadangi augalas neblogai auga ir vidutiniškai, ir ryškiai apšviestame akvariume. Optimaliausia temperatūra 20 – 28 °C, pH nuo 6.0 iki 9.0. Kaip ir Echinodorus x „Rubin“, šis augalas neblogai jaučiasi ir minkštame, ir kietame vandenyje.

Echinodorus „Rubin“ narrow leaves tinka kaip soliteris vidutinės talpos akvariumams.

Autorius: Pavel Skorupa
Naudota literatūra:

  • http://www.tropica.com
  • http://plants.aqa.ru