Hygrophila difformis (Water Wisteria)

Hygrophila difformis (Water Wisteria) Šeima Acanthaceae
Gyvenamoji vieta Pietryčių Azija
Dydis aukštis: 20-50cm; plotis: 15-25cm.
Apšvietimas vidutiniškas - labai stiprus
pH 5.0 - 9.0
dH l.minkštas - l.kietas
Temperatūra 22 - 30°C

Augalas Water Wisteria, tinkantis tiek pradedantiesiems, tiek profesionalams akvariumininkams. Svarbiausias dalykas laikant šiuos akvariumo augalus yra  apšvietimas. Būtinai reikėtų pasirūpinti stipriu apšvietimu.
Pradžioje jaunas akvariumo augalas plūduriuoja vandens paviršiuje, o jau įsodintas į gruntą, pradeda greitai krūmytis ir greitai augti. Šis gražus augalas dažniausiai pasiekęs vandens paviršių, subyra į daug mažų augalų, kuriuos pasodinus į gruntą - ciklas tęsiasi, tai vyksta augalo dauginimasis.
Hygrophila difformis (Water Wisteria ) augalas auga tiesiai į šviesą. Augdamas neretai taip išsikeroja, kad užstoja visus kitus akvariumo augalus. Tokiu atveju, jei nenorite užgožti kitos akvariumo augmenijos ir perpildyti akvariumą, galima nuskabyti gražiausius stiebelius ir sodinti iš naujo. Taip pat tai yra geras ginklas kovojant su dumbliais, kadangi augdamas suvartoja daug naudingų medžiagų.
Bendrai kalbant, tai visai nereiklus Water Wisteria augalas. Idealiai tinka mailiui slėptis.
Reikėtų pastebėti, kad šio augalo Water Wisteria lapai auga skirtingai nuo šviesos intensyvumo. Kuo akvariume suprojektuotas apšvietimas yra stipresnis - tuo šio augalo užauga tankesni ir karpyti lapai. Tai paaiškina ir jo pavadinimas (
difformis - „skirtingai susiformavęs“). Taigi tai nereiklus augalas, kuriuo lengva rūpintis ir nereikalinga sudaryti papildomų sąlygų jo vystymuisi. Tai puikus pasirinkimas kiekvienam akvariumo mylėtojui.