Hygrophila polysperma

Hygrophila polysperma
Foto: Andrzej Zabawski

Hygrophila polysperma

Šeima Acanthaceae
Gyvenamoji vieta Pietryčių Azija
Dydis aukštis: 25-40cm; plotis: 10-20cm
Apšvietimas žemas - labai ryškus
pH 5.0 - 9.0
dH minkštas - kietas
Temperatūra 16-28°C

Hygrophila polysperma vienas nereikliausių akvariumo augalų ir vienas tinkamiausių pradedančiajam. Augalas auga praktiškai bet kokiomis sąlygomis, o augimo greitis yra toks didelis, kad gali užgožti kitus akvariume esančius augalus, todėl dažnai tenka augalą genėti.

Hygrophila polysperma priklauso Acanthaceae šeimai. Augalas paplitęs pietryčių Azijos šalyse ir yra aptinkamas Indijoje, Butane, bei kitose šalyse. Taip pat ši hygrophila rūšis buvo užvežta į Meksiką.

Hygrophila polysperma yra ilgametis pelkinis augalas, kurio šakelės gulasi ant žemės, arba auga į viršų. Po vandeniu, augalo aukštis gali siekti nuo 15 iki 50cm aukščio. Hygrophila polysperma stiebas plonas, lapai pailgi. Lapų forma ir spalva priklauso nuo laikymo sąlygų.

Šis augalas yra labai nereiklus ir gali augti sąlygomis, kuriomis kiti augalai degraduotų. Nors augalas gali augti vandenyje, kurio temperatūra svyruoja nuo 18 iki 30 laipsnių C, optimaliausia temperatūra vis dėl to yra 22-24 laipsniai C. Hygrophila polysperma geriausiai vystosi minkštame, mažai rūgščiame vandenyje, nors neblogai auga ir kietame. Apšvietimui šihygrophila yra ganėtinai nereikli.

Kadangi Hygrophila polysperma šaknys prastai išsivysčiusios, augalas gali augti net paprastame smėlyje, nes maistines medžiagas gauna iš vandens per papildomas šaknis esančias virš grunto.

Akvariume Hygrophila polysperma tinka sodinti priekiniame, arba viduriniame plane. Augalas taip pat yra tinkamas į mailiaus akvariumą. Be to, šis augalas geras pasirinkimas naujam, ką tik paleistam akvariumui apželdinti.

Autorius: Pavel Skorupa
Naudota literatūra:

  • Агекян, И. Н. 2003. Энциклопедия аквариум. Минск: Харвест
  • http://www.aquariumhome.narod.ru
  • http://plants.aqa.ru