Microsorum pteropus (Java fern)

Microsorum pteropus Java fern Šeima Polypodiaceae
Gyvenamoji vieta Azija
Dydis aukštis: 15-30cm; plotis: 12-20cm.
Apšvietimas silpnas - vidutiniškas
pH 5.0 - 8.0
dH labai minkštas - kietas
Temperatūra 18 - 30°C

Šis augalas Microsorum pteropus Java fern - stipriai pasižymėjęs kitų akvariuminių augalų tarpe. Ne vien kad jis labai gražus, tačiau ir nereiklus, lengvas auginti. Puikiai auga ir be papildomo CO2 pūtimo. Idealiai tinka žuvims, mėgstančioms slėptis.
Microsorum pteropus neturėtų būt pasodintas į gruntą. Geriausia pritvirtinti augalą prie medžio šakos ar akmens, naudojant žvejybinį valą ar kita. Šaknys turi likti vandenyje (ne grunte), kitu atveju supus. Po kiek laiko jos įsišaknys ant akmens ar šakos paviršiaus.
Gerai adaptavęsis ir esant tinkamoms sąlygoms, augalas gana lengvai ir įdomiai dauginasi. Mažieji išauga ant ‘mamos’ lapų pakraščio ir auga stipriai apvyniodami savo šaknis aplink. Gerokai paaugę, mažieji augalai atsikabina nuo mamos ir plūduriuoja po akvariumą tol, kol randa prie ko prisikabinti ir augti. Aišku, galima jiems padėti ir pritvirtinti kurioje nors akvariumo vietoje.
Microsorum pteropus java fern nelabai mėgsta stiprų apšvietimą, todėl akvariume  reikėtų sodinti kitų augalų šešėlyje arba naudoti silpnesnį apšvietimą.
Kartais akvariumininkai išsigąsta po lapais pamatę juodas dėmes. Tai sporinė (reprodukcinis organas). Jokiu būdu ne liga ar jos požymis.