Riccia fluitans (Ričija)

Ričija

Šeima Ricciaceae
Gyvenamoji vieta Beveik visame pasaulyje
Dydis aukštis: 1-5cm; plotis: 0.5-1.5cm.
Apšvietimas stiprus - labai stiprus
pH 6.0 - 8.0
dH minkštas - kietas
Temperatūra 15 - 30°C

Ričija akvariuminis augalas yra dažnai sutinkama mūsų tiek dideliuose tiek mažesniuose akvariumuose. Tai vandens paviršiuje plaukiojanti kerpsamanė, kuri esant geram apšvietimui labai gretai auga, sudarydama storą ‘kilimą’ akvariumo paviršiuje. Augalas išskiria ryškiai žalia spalvą taip praturtindamas akvariumo florą ir suteikdamas ryškias ir sodrias spalvas.
Tačiau nors šis vandens augalas yra linkęs augti vandens paviršiuje, daugelis akvariumininkų įsigudrino ričiją akvariuminį augalą skandinti ir tvirtinti prie grunto, šakų, akmenų ir kitų dekoracijų.
Riccia fluitans puikiai tinka pradedantiems akvariumininkams dėl jos nereiklumo vandens parametrams ir temperatūrai. Nebe reikalo Riccia fluitans - ričija sutinkama beveik visame pasaulyje, tiek šiltesniuose, tiek šaltesniuose klimato zonose.
Turbūt nėra geresnio vandens augalo kaip ričija neršto akvariumuose. Tai teigti galima dėl pagrindinės šio augalo savybės - tankumo. Jų tankumas tai - idealus prieglobstis mažoms žuvelėms ar mailiui pasislėpti ir jaustis komfortiškai, taip mažinant žuvyčių patiriamą stresą ir kuriant natūralią akvariumo ekosistemą. Taigi jei norite lengvai prižiūrimo, nereikalaujančio specialių žinių ir papildomų išteklių, šis augalas yra tinkamas. Jis leis jums pagyvinti akvariumo spalvų spektrą, bei taps mažų žuvyčių prieglobsčiu, taip gausite ne tik augalą, bet ir tam tikrą slėptuvę.