Trichocoronis rivularis (Shinnersia)

Trichocoronis rivularis (Shinnersia)
Foto: http://www.aquabase.org

Trichocoronis rivularis

Šeima Asteraceae
Gyvenamoji vieta Šiaurės Amerika
Dydis aukštis: 40 - 70+ cm; plotis: 8+ cm
Apšvietimas vidutinis - stiprus
pH 5.5 - 9.0
dH minkštas - kietas
Temperatūra 18 -30°C

Trichocoronis rivularis, kitaip dar žinomas kaip Shinnersia rivularis, yra augalas, kilęs iš Šiaurės Amerikos. Kilmės šalis – Meksika. Lapai žali, panašūs į ąžuolo lapus. Būtent dėl to, neoficialus šio augalo pavadinimas yra „Meksikietiškas ąžuoliukas“. Mokslinis šio augalo pavadinimas yra sudarytas iš botaniko Šinnerio pavardės ir lotynų žodžio rivularis – „gyvenantis upeliuose“.

Šis, savo lapais ąžuoliuką primenantis augalas gamtoje aptinkamas nedideliuose upeliuose. Akvariumo sąlygomisTrichocoronis rivularis auga ypač greitai. Tai nereiklus ir gyvybingas augalas, su gerai išvystytu šaknynu. Augalą galima sodinti į gruntą, bet galima ir palikti laisvai plaukioti vandenyje. Jei augalas nėra sodinamas į gruntą, jo lapai smulkėja. Shinnersiašaknynas leidžia jai pasisavinti visas reikalingas medžiagas tiesiai iš vandens.

Vandens parametrams ir grunto sudėčiai augalas nereiklus. Tai yra plastiškas augalas, todėl gerai jaučiasi tiek žemos (+18 laipsnių C) tiek ir aukštos (+30 laipsnių C) temperatūros vandenyje. Esant žemam apšvietimui, augalas pasidaro išstypęs, tarpai tarp lapų didėja. Esant vidutiniam arba intensyviam apšvietimui augalas yra kompaktiškas ir labai dekoratyvus.

Dauginasi labai greitai. Pakanka nuskinti šakelę ir pasodinti ją naujoje vietoje.

Rekomenduojamas auginti akvariumuose nuo 60 ir daugiau litrų. Akvariume geriausiai sodinti centre arba prie galinės sienelės. Tinka akvariumams, poliudariumams ir drėgniems terariumams.

Autorius: Pavel Skorupa
Naudota literatūra:

  • http://plants.aqa.ru
  • http://tropica.com
  • http://our-aquarium.narod.ru
  • Кассельман, К. 2007. Дизайн аквариума. Москва: Аквариум-Принт
  • Раделов, С. Ю. 2007. Всë Об аквариумных растениях. Москва: ОНИКС