Barbus conchonius (Ugninis barbusas)


Barbus conchonius
Foto: http://www.redseafish.ru

Barbus conchonius
Foto: Carlo Santiago
Šeima Cyprinidae
Gyvenamoji vieta Indija, Sumatra, Bengalija.
Dydis 7cm
Charakteris Taiki, kramto kaimynų ilgus pelekus.
Gyvenimo trukmė 3 - 5 metai
Akvariumo dydis nuo 40ltr
pH 6.5 - 7.5
dH 4 - 15
Temperatūra 18 - 25°C

Literatūroje Barbus conchonius ( ugninis barbusas ) dar minimas kaip Puntius conchonius. Lietuvoje, akvariumininkų tarpe vadinamas ugniniu, kartais rožiniu barbusu.

Tai taikios, mielos, judrios žuvys, sutinkamos pas dažną akvariumų mylėtoją. Kaip ir daugelis kitų Cyprinidae šeimos atstovų, ugniniai barbusai būrinės žuvys. Rekomenduojama laikyti nemažiau 5-6 vienetus. Tik taip jos jausis saugios, ne stresuos ir nepuldinės ilgapelekių akvariumo kaimynų. Tai vieni didesnių barbusų - akvariumuose užauga iki 7cm ilgio, natūralioje gamtoje net iki 14 - 15cm. Todėl laikant didesnį būrį, būtina pagalvot apie tinkamo tūrio akvariumą.
Dėl savo kūno spalvinės gamos ir prisitaikymo prie žemesnės temperatūros, ugninis barbusas puiki alternatyva lėtoms ir daug teršiančioms akvariumą auksinėms žuvelėms. Šiltesnio klimato šalyse šie barbusai auginami net namų tvenkiniuose.

Pagrindą laiko ugniniai barbusai praleidžia vidutiniuose ir žemutiniuose akvariumo vandens sluoksniuose. Mėgsta gausiai augalais apsodintą akvariumą, su keletu akmenų ar kelmų bei daugybe vietos plaukioti. Vandens temperatūra kaip ir kiti parametrai nėra labai svarbūs, žinoma, kad šie barbusai gyvena ir šaltavandeniuose akvariumuose. Vis tik, Barbus conchoniusjausis daug geriau senesniame, nedaug nutolusiame nuo neutralaus, minkštesniame vandenyje. Be abejo, daliniai vandens keitimai reikalingi kaip ir visoms kitoms žuvims.
Apibendrinus, tai ideali žuvis pradedančiajam akvariumininkui.

Barbus conchonius visaėdis. Valgo tiek augalinės, tiek gyvūninės kilmės maistą. Vis tik, nereikėtų apsistoti ties viena maisto rūšimi, karts nuo karto paįvairinti dietą gyvu maistu, špinatais ir panašiai. Kartais šie barbusai skabo siūlinius dumblius, kas padaro juos be galo geru augalinio akvariumo „priedu“. Beje, akvariumo augalai taip pat gali tapti šių barbusų pietumis. Tokiu atveju karts nuo karto pamaitinti nuplikyta salota ar špinatais.

Atskirti lytį nėra sunku. Patelės kiek stambesnės ir mažiau spalvotos nei patinai. Patinų kūno spalva rožinė, ryškiai tviskanti, o patelių - geltona ar auksinė.

Ugninių barbusų veisimas nesudėtingas. Kai patelė bus pasiruošusi nerštui, patinai be perstojo ją persekios, baksnodami į pilvą ar galvą. Dažniausiai nerštas įvyksta anksti ryte ir tęsiasi kelias valandas. Barbus conchonius labai produktyvūs - patelės padeda iki kelių šimtų ikrų. Neršto akvariumą parinkti kuo didesnį, apsodinti stambialapiais augalais, pasirūpinti stambesniu plonu grunto sluoksniu, naudoti silpną apšvietimą. Vandenį naudoti kuo senesnį, su neutraliu pH. Idealiausia į neršto akvariumą įkelti pora patinų ir vieną patelę. Iškart po neršto tėvus iškelti. Kaip ir kiti barbusai, Barbus conchonius ėda savo ikrus. Netgi nepasiekęs dugno, ikras gali atsidurti vieno iš tėvų burnoje, todėl labai svarbu mažas apšvietimas, augalų kiekis ir stambiagrūdis gruntas. Mailius išsiris po 1-2 dienų, kurį šerti infuzorijomis, kol paaugs ir sugebės praryti sausą smulkintą maistą. Mažyliai daug reiklesni vandens parametrams nei tėvai, todėl nereiktų pamiršti dažnų, dalinių vandens keitimų.
Beje, šiltesnio klimato šalyse, ugninių barbusų nerštas įmanomas ir mini - tvenkiniuose.

 

Naudoti šaltiniai:

  • http://www.justbajan.com
  • http://www.peteducation.com
  • http://www.aquarium365
  • http://badmanstropicalfish.com
  • http://www.fishinthe.net