Corydoras aeneus (Bronzinis korydorusas)


Corydoras aeneus Foto: akvariumas.NET

Šeima Callichthyidae
Gyvenamoji vieta Argentina, Kolumbija, Venesuela
Dydis 6 cm.
Charakteris Taiki, tinka bendram akvariumui.
Gyvenimo trukmė 5 metai.
Akvariumo dydis Nuo 45 ltr.
pH 5.8 - 7.0
dH 2 - 30 dGH
Temperatūra 22 - 26°C

Mažas, aktyvus ir draugiškas Corydoras aeneus (Bronzinis korydorusas) dažnai sutinkamas mūsų akvariumuose. Galima sutikti daug įvairių atspalvių, tokių kaip albinosas, žalias, juodas, taškuotas.

Visi corydoras šeimos atstovai yra apsišarvavę tvirtais žvynais, einančiais vienas ant kito. Be to, jų ketera gali susirakinti vietoje, kad priešas negalėtų praryti. Todėl gaudant Bronzinį korydorusą tinkleliu, reikėtų būti ypač atsargiems, išvengiant įsipainiojimo.

Corydoras aeneus (Bronzinis korydorusas) toleruoja labai įvairių parametrų vandenį, tačiau tinkamiausias nuo rūgštaus iki neutralaus. Druska yra jų priešas, taigi jei ruošiatės druskinti vandenį dėl kitų žuvų, būtinai iškelkite šiuos šamukus.
Kaip ir visi šeimos atstovai, korydorusai mėgsta savą kompaniją, todėl pirkdami pasirūpinkite bent keletu. Idealiausiai turėti 6 ar net daugiau.

Šamukai labai mėgsta knistis po gruntą, ieškodami maisto, todėl idealiausias gruntas būtų smėlis ar apvalūs smulkūs akmenukai. Stenkitės nenaudoti skaldos aštriomis briaunomis, taip korydorusai gali susižaloti. Būtinai pasirūpinkite keletu slėptuvių iš akmenų ar šakų, kadangi korydorusai gana bailūs. Paviršiuje plaukiojantys augalai taip pat nepamaišys, sukurdami šešėlių akvariume šamams geriau jaustis.

Bronzinis korydorusas - visaėdžiai. Valgo tiek augalinės, tiek gyvulinės kilmės maistą. Retkarčiais reikia pašerti gyvu maistu, tokiu kaip dafnijos ar uodo lervos. Šeriant žuvis, būtinai atkreipkite dėmesį ar šamukai gauna pakankamai maisto, kadangi šamukai - dugninė žuvis, ir aukščiau plaukiojantys kaimynai gali viską suvalgyti.

Veisimas visai nesudėtingas. Nusipirkus tarkim šešis korydorus vienu metu, garantija bus viena ar dvi poros. Prieš nerštą šamukus reikėtų pašerti gero kokybės sausu maistu ar uodo trūklio lervomis.
Vanduo neršto akvariume turėtų būt link rūgštumo. Galima naudoti lietaus vandenį, tačiau įsitikinkite ar jis švarus nuo toksinių medžiagų. Vandens temperatūra taip pat turėtų būt aukštesnė pora laipsnių nei įprasta.

Prasidėjus nerštui patinas vaikosi patelę. Kai patelė pasiruošus, ji pradeda vaikytis patiną. Nuo 1 iki 10 ikrų įkrenta tarp apatinių patelės pelekų, patinas apvaisina, tada patelė lipina ikrus jau prie anksčiau nuvalyto lapo, akmens ar stiklo. Šis procesas gali kartotis net keletą dienų vis iš naujo. Pasibaigus nerštui, tėvai turi būt iškeldinti. Po dienos ikrai turėtų patamsėti, o po keturių penkių parų išsiristi mailius. Nereiktų pamiršti keisti apie 10%vandens kiekvieną dieną ar kas antrą. Išsiritus mailiui, po 3-4 dienų jau galima pradėti šerti infuzorijomis.

Naudoti šaltiniai:

  • http://www.fishbase.org
  • http://freshaquarium.about.com
  • http://www.scotcat.com