Poecilia wingei (Endlerio gyvavedės)

ŠeimaPoeciliidae
Gyvenamoji vietaPatos lagūna, Venesuela
Dydis1-1,5cm, patelės iki 4cm
CharakterisTaiki.
Gyvenimo trukmėApie 3-5metus
Akvariumo dydisnuo 30L
pH6.4 - 7.5
dH5 - 25 dH
Temperatūra24-30 C

Endler’s Livebearer (Endlerio gyvavedės) kaip manoma yra kilusios iš paprastųjų gupijų, tačiau tai yra tik spėjimai. Šios gupijos yra labai gražios, tačiau laukinėje gamtoje jos beveik išnykusios. Šios rūšies patinėliai yra labai spalvingi, o patelės dažniausiai būna pilkos arba sidabro spalvos. Dažnai jos vadinamos nykštukinėmis gupijomis, nes jos užauga nuo 1 iki 1,5cm, patelės šiek tiek didesnės, užauga iki 4cm.

Kadangi Endlerio gyvavedis nedaug kuo skiriasi nuo gupijų, sunku ką nors naujo pasakyti. Poecilia wingei skiriasi savo dydžiu ir gyvenamąja vietove. Poecilia wingei gyvena Patos lagūnoje - viena didžiausių pasaulio lagūnų, plytinti Brazilijoje, ties Atlanto pakrante, Pietų Rio Grandės (port. Rio Grande do Sul) provincijoje, tai pat Venesueloje. Veisimasis toks pat kaip ir kitų gupijų, patelės atsiveda mailių po 20-40 dienų nuo apvaisinimo. Mailius yra gana didelis, taigi galima maitinti specialiu mailiui skirtu maistu, pirktu iš parduotuvės. Aišku geriausias maistas mailiui yra artemijų nūplijus. Kaip ir visas žuvis geriausia veisti neršto akvariume, be pašalinių žuvų, kadangi kitos žuvys gali suėsti mailių.

Jos mėgsta neutralaus pH ir kieta arba pusiau minkštą vandenį. Akvariumas turėtų būti tankiai apsodintas augalais, temperatūra 24-29 laipsniai. Norint, kad patinėliai būtų ryškūs, vienam patinėliui reikėtų skirti dvi pateles, tai pat šerti kokybišku šaldytu arba gyvu maistu. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad jie turi labai mažas burnas taigi maistas netūrėtų būti stambus. Jeigu Endlerio gyvavedės bus maitinamos kokybišku maistu ir gyvenimo sąlygos bus panašios kaip jų gimtinėje, bus įdomu stebėti žuvelių gyvenimo ciklą.

Poecilia wingei yra šaunios, spalvingos, taikios žuvys, jas galima laikyti su kitomis taikiomis žuvimis, kadangi jos nekenkia kitoms žuvims. Jos yra nedidelės, todėl nepatartina laikyti su ciklidais ar didesniais šamais.

Naudoti šaltiniai:

  • http://www.fishlore.com